Kartu su J.Meko filmu į registrą įtraukti tokie filmai kaip 1976 m. Oskaro laimėtojas, Sylvesterį Stallone išgarsinęs filmas „Rocky“, Johno Carpenterio „Helovinas“ („Helloween“), brolių Coenų juosta „Fargo“ bei Steveno Soderbergho „Seksas, melas ir vaizdajuostė“ (Sex, Lies and Videotape“).

Išrinktų filmų sąraše galima rasti ir ne tokių žinomų juostų. Pavyzdžiui, vienintelę juostą apie bliuzo pradininkę Bessie Smith, 1913 m. filmą apie baltųjų vergų prekybą ir vieną pirmųjų roko koncertų įrašų.

„Metiniai Nacionalinio filmų registro rinkimai yra daugiau nei paprastas juostų pavadinimų įvertinimas bei jų įtraukimas į sąrašus“, - teigia JAV Kongreso bibliotekos vadovas Jamesas Billingtonas. – Tai neturėtų būti vertinama kaip Kino akademijos apdovanojimai ar tiesiog mylimiausios JAV juostos. Tai turi būti neįkainojamas būdas visuomenei parodyti Amerikos filmų paveldo gausumą, kūrybiškumą ir įvairovę“.

J.Billingtonas rinkosi iš daugiau nei tūkstančio filmų. Sprendimas buvo priimtas pasitarus su Kongreso bibliotekos filmų padalinio darbuotojais bei Nacionaline filmų išsaugojimo taryba.

Nacionalinis filmų registras įkurtas 1989 m. ir dabar jis saugo apie 450 pavadinimų filmus

Kongresas įkūrė registrą tam, kad išsaugotų kultūrinės, istorinės bei kūrybinės svarbos filmus. Nacionalinis filmų registras išrenka filmus saugoti Kongreso bibliotekos archyve arba kitose patalpose.

J.Meko juosta „Atsiminimai iš kelionės po Lietuvą“ yra elegiškas dienoraštis apie kelionę į savo gimtinę – Semeniškius.

J.Mekas žinomas ne tik savo avangardiniais filmais, bet ir tuo, jog buvo avangardinio judėjimo atstovas, teoretikas ir metraštininkas. Jis dažnai vadinamas Amerikos eksperimentinio kino krikštatėviu.

Jo įkurta Filmų kūrėjų bendruomenė ir Antologinių filmų archyvas padarė avangardinius filmus pasiekiamus plačiai auditorijai bei padėjo juos išsaugoti.