D. Flowers keliavo po pasaulį, demonstruodama savo šokio įgūdžius, yra šokusi net Bagdade Irako karališkajai šeimai, rašo dailymail.co.uk.

Foto: Scanpix

Tris kartus per savaitę ji vis dar vesdavo šokių pamokas, tačiau dėl pandemijos buvo priversta padaryti pertrauką.

Dabar D. Flowers renka lėšas Didžiosios Britanijos Nacionalinei sveikatos tarnybai (NHS) – iki savo jubiliejaus gegužės 7 dieną ji yra pasiryžusi sportuoti šešis kartus per savaitę.

Našlė, kuriai lėšų rinkimo paskyrą sukūrė viena bičiulė, teigė: „Visi manęs klausia: ką norėtum veikti, jei turėtum galimybę viską pradėti iš naujo? Visada atsakau, kad daryčiau tą patį. Nieko nekeisčiau“.

D. Flowers šokių pamokas ir treniruotes vedė iki pat pirmojo karantino.

Tačiau nuo dabar iki savo 100-ojo gimtadienio ji yra pasiryžusi tris kartus per savaitę treniruotis po 45 minutes ir tris kartus per savaitę išeiti 20 minučių pasivaikščioti, kad surinktų pinigų NHS labdaros organizacijų asociacijai „Charities Together“.

„Man tai patinka. Man patinka šokti. Bet nekenčiu, kai žmonės klausinėja, kiek man metų“, – sakė D. Flowers.

„Koks, po velnių, skirtumas, kiek man metų? Aš vis dar gyvenu ir vis dar esu stipri. Visai nesvarbu, man 30 ar 100!“, – rėžė energingoji šokėja.

Foto: Scanpix

„Man nereikia dirbti, nes man tai patinka. Aš dirbu, nes tai labai mėgstu. Manau, kad svarbiausia yra nesėdėti ant savo sėdynės visą dieną. Kažką darykite. Aš niekada nesustojau“.

„Baletas, modernioji čečiotka, pusiau charakterinis šokis. Šokdama važinėjau po visą pasaulį. Manau, kad šokti nors truputį gali kiekvienas. Tai yra gerai dėl vieno dalyko – tu naudoji savo kūną“.

„Turiu galvoje, kaip galima šiame pasaulyje tikėtis, kad turėsi dailų kūną, gerai jausiesi ir būsi sveikas, jeigu nieko nedarysi? Tai neįmanoma“.

D. Flowers draugė Lelsie pridūrė: „Ji tiesiog nuostabi. Nėra tiek daug žmonių, kurie sulaukę 100 metų darytų tai, ką ji“.

„Ji gali bėgioti vietoje. Jos laikysena neįtikėtina – ji padaro viską, ką ir aš. Jos gyvenimas tikrai buvo nuostabus“, – teigė ji.

D. Flowers šokti mokėsi Londono „Italia Conti“ teatro meno akademijoje.

Įsimylėjusi dailųjį čiuožimą, ji taip pat šoko ant ledo ir vykdavo į gastroles visame pasaulyje.

1952 metais per „Ice Gala“ renginį ji šoko pačiam princui Philipui ir už tai gavo karališką padėkos laišką.

Per Didžiosios Britanijos ambasadą D. Flowers taip pat buvo išvykusi į Iraką, kur mokė karališkosios šeimos narius čiuožti ant ledo. Tačiau dėl vieno komiško nesusipratimo ji vos nepasiliko šioje šalyje visam laikui.

Foto: Scanpix

„Jie norėjo išmokyti Irako karališkąją šeimą, kaip reikia vėsintis“, – pasakojo Lesley.

„Dinkie buvo viena iš pagrindinių asmenų. Karališkajai šeimai Irake jie net pastatė čiuožyklą“.

„Dinkie mokė princą čiuožti ir buvo pasilikusi ten kelis mėnesius. Kai atėjo laikas grįžti namo, šeichas, kuris įsigijo tą čiuožyklą, pagalvojo, kad kartu su čiuožykla gavo ir ją! Jis manė, kad nusipirkęs čiuožyklą, taip pat turės ir ją“, – juokėsi Lesley.