Amerikietė, apie kurią rašoma portale dailystar.co.uk, – tai Yani Williams iš Hjustono, Teksaso valstijos. Apytikris anūkų jau turinčios moters nagų ilgis – apie metrą.

Nustatydama šios neįprastos prekės kainą garbaus amžiaus nagų turėtoja pasistengė nepasikuklinti.

Amerikietė už savo puošmeną tikisi gauti 35 tūkst. svarų sterlingų (38,6 tūkst. eurų). Būtent tokią kainą ji nurodė savo „Facebook“ paskyroje.

Priežastis, privertusi 54-erių metų moterį ryžtis nusikirpti ilgai augintus nagus, – nepatogumas, kurio nepavyksta išvengti atliekant kasdienius darbus.

Y. Williams dūsaudama pasakoja, kaip sudėtinga su tokiais nagais vairuoti automobilį, užsisegti džinsų sagą, susileisti insulino (mat moteris serga diabetu).

„Nutariau nagus parduoti, kadangi prieš šešetą metų išsiskyriau su vyru ir kai neliko, kas man padeda, tapo labai sunku“, – kalbėjo moteris.

„Sergu diabetu, tad galite įsivaizduoti, kaip sunku susileisti vaistus“, – pridūrė ji.

Ji mano, kad už nagus prašoma suma – visiškai pagrįsta. Dalykas tas, kad ji ir anksčiau buvo įkalbinėjama parduoti savo turtą, bet siūlomi pinigai, jos galva, akivaizdžiai neatitiko tokio ypatingo daikto vertės.

Penkis vaikus išauginusi amerikietė teigia, kad už vieną nagą jau buvo siūlyta po 75 svarus sterlingų (83 eurus), bet tiek jai pasirodė per mažai.

„Nagų nesikirpsiu tol, kol atsiras tinkamas pirkėjas. Iki to laiko jie ir toliau augs“, – nurodė Y. Williams.

Įdomu, ką gi, moters manymu, potencialus pirkėjas galėtų veikti su įsigytais nagais?

„Na, jis galėtų juos prisiklijuoti prie savų nagų – kaip dirbtinius“, – paaiškino Y. Williams.

Auginti nagus Y. Williams pradėjo 1992-aisiais. Tai buvo paprasčiausias jos kaprizas. Kai nagai paūgėjo, jie ėmė erzinti dabar jau buvusį sutuoktinį.

„Iš pradžių jis nebuvo už, bet su laiku įsimylėjo mano nagus, – prisimena Y. Williams. – Pirmasis sunkumas, ištikęs, kai nagai pasiekė tam tikrą ilgį, buvo nesugebėjimas išplauti indų. Taigi, vyras turėjo padėti su buities darbais, tačiau tai neatrodė didelė auka.“

Nuo akrilinio lako nagai tampa ypač tvirti, tačiau prireikia net penkių dienų norint pakeisti visų nagų spalvą.

2018 metais Y. Williams nagus išmatavo pasaulio Gineso rekordų knygos atstovai. Jų patvirtintas bendras nagų ilgis – 5,76 metro.

Ankstesnis nagų ilgio rekordas priklausė Kunigaikštienės pseudonimą mėgdavusiai Christine Walton.

Dabar Y. Williams nagai yra dar ilgesni negu tada, kai buvo užfiksuotas rekordas. Jų ilgis varijuoja tarp 71 ir 96 centimetrų.

„Žmonės klysta manydami, kad su tokiais nagais nieko neįmanoma daryti. Yra begalė dalykų, kuriuos galiu atlikti be jokio vargo. Tereikia stengtis nepažeisti nagų“, – aiškina Y. Williams.

Prie keleto metų laikotarpį ši moteris sulaukė nemažai dėmesio internetu, ypač iš vyrų, pageidaujančių turėti ilgų jos nagų nuotraukų.

Beje, Y. Williams gali puikuotis ne tiktai rankų, bet ir kojų pirštų nagais: jie taip pat įspūdingo ilgio, tad moteris gali avėti tik atvirą avalynę.

„Manęs nuolatos prašinėja nuotraukų. Kojų nagai taip pat ilgi. Jie, tiesą sakant, dažniau sulaukia dėmesio“, – teigia Y. Williams.

Iš internetu susisiekusių garbintojų už kojų nagų nuotrauką Y. Williams prašo 30 svarų sterlingų (33 eurų).

„Šiuo metu dėl nagų jaučiuosi ganėtinai suvaržyta, todėl tikrai noriu kuo greičiau jais atsikratyti. Naujus metus noriu pasitikti trumpais nagais. Su nekantrumu laukiu tos akimirkos, kai neprivalėsiu galvoti apie nagus“, – atvirauja amerikietė.

„Noriu nevaržomai žaisti su anūkais ir vairuoti automobilį. Dabar viską daryti tenka lėtai. Labai norėtųsi paspartinti tempą“, – sako Y. Williams.