Kiek ilgai savo gyvenimo jau nebeįsivaizduojate be „Simpsonų“?

Animacinis Matto Groeningo serialas rodomas jau nuo 1989 metų, su juo užaugo nemažai žmonių. Bene didžiausias šio serialo grožis tas, kad jis priimtinas visoms amžiaus grupėms, o tai reiškia, kad geltonų žmogeliukų gyvenimo peripetijos įdomios ir septynmečiui, ir septyniasdešimtmečiui.
Springfildo miestelio kasdienybė jau daug metų mums tokia artima, jog kartais netgi atrodo, kad „Simpsonai“ išpranašavo ne vieną tikrą įvykį – pradedant Donaldo Trumpo tapimu prezidentu ir baigiant COVID-19 pandemija.

„Simpsonai“: 2020 metų rinkimų epizodas

Žinoma, 2020 metų JAV prezidento rinkimai sulaukė itin didelio susidomėjimo visame pasaulyje. Tuo suskubo pasinaudoti ir „Simpsonų“ kūrėjai.

Serijoje „Treehouse of Horror XXXI“ serialo gerbėjams buvo pasiūlyta galima rinkimų baigtis. Epizodas prasideda nuo Marge reikalavimo Homeriui kartu su kitais Springfildo gyventojais skubėti prie balsadėžių. Tik bėda... Jis nežino, kam atiduoti savo balsą.

Tada savo trigrašį įkiša Lisa ir priverčia susimąstyti apie D. Trumpo per kadenciją nuveiktus darbus – ekranu prabėga skandalingos su prezidentu susijusios antraštės, ir atsakymas tarsi tampa aiškus. Tarp jų, kaip skelbia „Metro“, – „vaikams vieta narvuose“ ir „sumokėjau 750 dolerių mokesčių“. Galiausiai Homeris atiduoda savo balsą, o žiūrovai tik galėjo numanyti, jog jis buvo skirtas Joe Bidenui. Bėda ta, kad balsavimas tebuvo sapnas.

2021 metų sausio 20-oji: „Simpsonų“ Apokalipsės paaiškinimas

Kadangi Homeris rinkimuose taip ir nebalsavo (o jo balsas buvo lemiamas), leidžiama suprasti, kad antrai kadencijai perrenkamas D. Trumpas, ir žiūrovai stebi apokaliptinius Springfildo vaizdus iš 2021 metų sausio 20-osios dienos.

Tai aliuzija į JAV prezidento inauguracijos dieną – dieną, kai po oficialios prisaikdinimo ceremonijos prasideda nauja ketverių metų prezidento kadencija. Net jeigu prezidentas perrenkamas dar vienai kadencijai, ceremonija yra privaloma. Nuo 1937 metų ji vyksta tik sausio 20-ąją.

Epizodas gali būti interpretuojamas kaip subtilus pokštas, kas galėjo nutikti, jeigu D. Trumpas dar ketveriems metams būtų likęs prezidento poste. Tiems, kurie mano, kad „Simpsonai“ mįslingai prognozuoja apokalipsę atsitiktinę dieną, turime pasakyti, kad jie labai klysta – minėtoji data simbolizuoja naujo prezidento inauguracijos dieną.