– Jūs turite vestuvių verslą Tenerifėje. Gal pamenate kokių išskirtinių klientų norų?

– Taip, būna, pavyzdžiui, moteris norėjo, kad jos vestuvėse prie bendro stalo sėdėtų jos mylimas, miniatiūrinis čihuahua šuniukas. Bandai iškomunikuoti, kad viešbutyje tai nėra priimtina, bet klientus perkalbėti kartais būna itin nelengva. Esame darę ir tokias labai staigias vestuves. Buvo viena pora, kuri atvyko į Tenerifę ir sugalvojo vietoje susituokti. Viską turėjau suorganizuoti per porą dienų. Arba kita pora keliavo iš Amerikos ir prieš savaitę paprašė suruošti šventę. Tik jiems atvykus į Tenerifę sužinojome, kad jie – įžymus Amerikoje influenceriai, kurie savo šventę gyvai transliavo tūkstančiams savo gerbėjų visoje Amerikoje. Bet tai reti atvejai. Įprastai planavimas prasideda iki vestuvių likus metams ar pusmečiui, manau, kad tai – optimalu.

Nepabūgote kurti verslo svetimoje šalyje?

– Priežasčių, kodėl nekurti savo nuosavo verslo, buvo daug – jau turėjau darbą, į kurį ėjau šešias dienas per savaitę (dauguma žmonių Tenerifėje dirba tiek dienų), ispaniškai nekalbėjau, saloje buvau naujakurė, pažinčių ten neturėjau nei su tiekėjais, nei su vestuvių vietomis, neturėjau pinigų brangiems, nuotoliniams vestuvių planavimo kursams (tuomet jie kainavo daugiau, nei tuometinis mano mėnesio atlyginimas). Tačiau nei vienas iš šių dalykų manęs visiškai negąsdino, nes tiek tada, tiek ir dabar vadovaujuosi požiūriu, kad kai nori – visada atrasi būdą „kaip“, o kai nenori – atrasti šimtą priežasčių, kodėl negali. Mane į priekį stūmė mintis, kad jei sugebėsiu šį verslą pradėti, galėsiu palikti nemėgstamą darbą, todėl daug nesvarstydama, tik gimus idėjai apie vestuvių verslą, nusprendžiau veikti – susitaupiau išsvajotiems vestuvių planavimo kursams, daug skaičiau apie renginių planavimą, pradėjau megzti pažintis su tiekėjais ir vestuvių nuomos vietomis Tenerifėje, internetinio puslapio kūrimo, marketingo, darbo socialinėse medijos. Kadangi visą tai teko derinti su tuometiniu darbu, išmokau, kaip būti itin produktyvia, nes kitos išeities tiesiog nebuvo (juokiasi). Tuo metu mąsčiau tik apie tai, kad šiuo metu esu nepatenkinta savo gyvenimu, man nepatinka mano darbas, o aš trokštu realizuoti save, daryti tai, apie ką svajoju, tad laiko baimei ar dvejonėms visiškai nebuvo – juk esu savo likimo kalve ir turiu susikurti tokį gyvenimą, kokio noriu.

Dovilė Urbanaitė
Foto: Asmeninins albumas

– Prieš kuriant verslą, ar į Jus rimtai žiūrėjo verslo partneriai, nes buvote labai jauna?

– Su abejojančiais žvilgsniais tikrai teko susidurti. Dažniausiai tai buvo prabangūs viešbučiai, kuriems kėliau įtarimą, nes buvau naujas žmogus saloje, o dar jauna ir blondinė. Turėjau įrodyti, ko esu verta. Dabar, kai prisimenu pačią pradžią, pagalvoju, kad buvau truputėlį naivi, pradėdama verslą, nes nežinojau, kad viskas taip bus sudėtinga, bet užsidegiau idėja ir net neleidau pradėti sau dvejoti, kad nepavyks. Natūraliai esu labai motyvuota ir veikli, o saloje mylimos veiklos ir savęs realizacijos labai trūko. Labai norėjau pakeisti nemėgstamą darbą ir būtent taip gimė idėja apie savo vestuvių verslą.

– Ar tas optimizmas ir užsidegimas yra Jūsų tėvų indėlis?

– Mano tėvai yra labai palaikantys. Tėvas yra daugiau karjeristas, o mama – šeimos žmogus. Turiu jų abiejų savybes.

– Ar Jus palaikė tuometinis širdies draugas, kai kūrėte verslą?

– Buvo tokia keista situacija: kartais atrodydavo, kad jis didžiuojasi manimi, ypač kai kiti pagirdavo, bet būdavo tokių situacijų, kai jis ir negražiai išsireikšdavo: „ot, atsirado verslininkė, dirbi ir dirbi“. Vyrui norisi būti šeimos lyderiu ir to jam pritrūko. Nors mūsų santykiai baigėsi skaudžiai ir liūdnai, bet ta patirtis labai padeda dabar naujuose santykiuose, nes turiu galvoti kaip neparsinešti per daug streso į namus. Ilgą laiką iš vis nenorėjau turėti jokių santykių. Kai žaizdos sugijo ir pagaliau pradėjau galvoti apie santykius. Buvau tikra, kad noriu tik motyvuoto, besidominčio saviugda žmogaus, kad galėtume vienas kitą palaikyti. Mano draugystė su dabartiniu širdies draugu Kai prasidėjo, kai jis pakomentavo mano perskaitytos knygos viršelį, pamatęs tai mano instagrame. Po ilgo susirašinėjimo viską vainikavo gyva pažintis.

– Su mylimuoju Kai esate abu gana daug pasiekę karjeros srityje, ar nekyla dėl to nesklandumų?

– Manau, kad padeda manyje esančios tėvų savybės, vieno karjeristo, o kito – šeimos žmogaus. Tikrai namuose nesu valdinga moteris, nesu linkusi lyderiauti. Lygiaverčiai partneriai yra labai gerai, nes nei vienas nejaučia nuoskaudos, kad yra šokama pagal vieno žmogaus dūdelę. Natūralu, kad yra situacijų, kai man arba jam reikia prisiderinti prie kito. Norisi, kad mylimam žmogui sektųsi ir manau, kad partneriai tikrai turi vienas kitą palaikyti. Juk ypač mes, moterys, ir taip esame labai linkusios abejoti savimi, tad tikrai liūdna, jei to palaikymo negauname ir iš mylimo žmogaus. Manau, kad jei ir viskas aplink sugriūtų, namai turi būti tas saugus uostas, į kurį gera sugrįžti.

– Visuomenės nuostatos ar tradicijos yra įspraudusios vyro ir moters santykius į tam tikrus rėmus. Moteris neva turi gaminti, kurti šeimos židinį, o vyras nešti pinigus ir nudirbti ūkiškus darbus. Kaip viskas vyksta pas jus?

– Mano draugas tikrai nesitiki, kad kiekvieną vakarą bus paruošta vakarienė, bet jei turime daugiau laiko, tai mielai gaminu namuose. Aš nesakau vyrui, kad tu turi būti mechanikas ir būtinai viską sutvarkyti namuose, jei ši sritis jam visiškai neįdomi. Jei kas nors suges, tada išsikviesime meistrą. Į viską žiūrime paprastai ir nepuolame priekaištauti dėl smulkmenų.

– Pavasarį bus dveji metai, kai esate kartu. Kuo jis Jus patraukė?

– Jis labai motyvuotas, pasaulietiškas ir pozityvus žmogus, vertinantis mažus dalykus ir jais besidžiaugiantis. Asmeninių tikslų turėjimas yra labai svarbus gyvenime. Kai juos tikrai turi, tad galime motyvuoti vienas kitą. Taip pat, dažnai stebiuosi, kiek daug įvairių detalių Lietuvoje jis pastebi ir džiaugiasi tais dalykais, vertina mūsų šalį. Toks jo požiūris man taip pat padėjo Lietuvą pamilti dar labiau ir pastebėti tai, ką seniau galbūt praleisdavau pro akis.

Dovilė Urbanaitė
Foto: Asmeninio albumo nuotrauka

– Jis yra vokiečių tautybės. Ar jaučiate kultūrinius skirtumus?

– Jo gilios šaknys veda į Prūsiją, gal būtent dėl to taip gerai jaučiasi Lietuvoje? Kažko išskirtinio negalėčiau įvardinti. Nemanau, kad galima klijuoti vienodas etiketes visiems ir sakyti, kad vienos tautybės vyrai – būtent tokie ar anokie, kad visi ten – vien geri ar blogi. Pavyzdžiui, mano brolis ir Kai yra skirtingų tautybių, bet abu mylintys ir geri vyrai, turintys tokias pačias vertybes. Tiesa, didelę dalį mano porų sudaro nestandartinės poros – vyras užsienietis ir moteris lietuvė. Daugelis kitų tautybių vyrų dažnai sako, kad jiems pasisekė surasti lietuvaitę nuotaką, kuri yra ir graži, ir šeimyniška, ir siekianti savo tikslų. Jie labai vertina mūsų moteris.

– O šiuo metu gyvenate Vilniuje?

– Taip gyvename sostinėje, man buvo labai smagu sugrįžti į gimtinę po 8 metų gyvenant svetur, bet viena koja vis dar esu Tenerifėje, su kuria mane tebesieja vestuvių verslas. Tiesa, gali būti, kad ateityje kelsimės kitur, nes Kai darbovietė jį perkelia į naują šalį kas keletą metų. Būtent todėl pati galvoju, kaip galėčiau vystyti internetinę veiklą iš skirtingų šalių.

– Kada Jūsų pačios vestuvės?

– Kai jos bus, tikrai to neslėpsiu. Nuojauta kužda, kad tai ne už kalnų, bet kada tiksliai nežinau, nes tai nepriklauso nuo manęs. Mylimasis kartais pajuokauja, kad kadangi dirbu vestuvių srityje, tai peršantis mane reikės labai nustebinti (juokiasi). Tuo klausimu esu gana senamadiška ir tikiu, kad vyras turi pasiūlyti savo ranką ir širdį, o ne atvirkščiai. Labai geras pavyzdys yra Kai seneliai. Jie yra kartu 65 metus ir labai gražiai sutaria, gerbia vienas kitą. Vadinasi, mes turime į ką lygiuotis. Kai tuokiasi mano klientai, dažnai žiūrėdama į juos spėlioju, kaip klostysis jų šeimyninis gyvenimas. Jei pastebiu, kad poros santykiuose jau vestuvių planavimo metu trūksta pagarbos, vėliau greitai sužinau, kad jų šeimyninis gyvenimas ėmė braškėti. Manau, kad pagarba – santykių pagrindas.

– Jūs esate įkūrusi moterų bendruomenę „She is glowing“. Ką ten veikia moterys?

– Čia renkasi moterys, kurios nori pradėti savo verslą, jį vystyti ar pasidalinti sukaupta patirtimi. Lietuvoje nebuvo tokios bendruomenės, kur būtų galima šnekėtis tokiomis temomis, todėl aš nusprendžiau įkurti tokį klubą. Pastebėjau, kad dažna moteris apie nuosavą veiklą pradeda galvoti išėjusios į motinystės atostogas, nes ji trokšta suderinti šeimyninį gyvenimą ir karjerą, tad siekia lankstesnių darbo valandų ir sąlygų. Kuriant savo verslą, kyla tūkstančiai klausimų. Labai smagu, jei šalia turi kažką, su kuo gali pasitarti, apsilankyti renginiuose, užmegzti pažintis.