Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija (LR KAM) ir Lietuvos kariuomenė jau trečius metus iš eilės tampa renginio „Comic Con Baltics" dalimi. Vis dėlto, šie metai tapo išskirtiniais – 2019 metais minime 15-ąsias Lietuvos narystės Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijoje (NATO) ir 70-ąsias organizacijos metines, skelbiama pranešime spaudai.

„Kasmet organizuodami renginį „Litexpo" parodų rūmuose kviečiame susitikti herojus. Šis mūsų šūkis nėra nukreiptas tik į populiariąją kultūrą, bet ir į tikruosius didvyrius, dirbančius ir veikiančius tarp mūsų. Dėl šios priežasties ypatingai džiaugiamės, kad tiek šis simbolinis Kapitono Lietuvos ir Kapitono Amerikos, tiek mūsų krašto apsaugos ir NATO sąjungininkų susitikimas įvyko būtent „Comic Con Baltics 2019" renginio metu", - sako renginio organizatorius Tomas Vievesis.

LR KAM stenduose lankytojų laukė ne tik įvairios edukacinės ir pramoginės veiklos, bet ir galimybė pabendrauti su mūsų šalies sąjungininkais – NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariais iš Belgijos, Nyderlandų ir Vokietijos.

„Pirmąją renginio dieną LR KAM ir Lietuvos kariuomenės stenduose vyko daugybė įvairių NATO pramogų, vienos iš jų – edukacinės viktorinos „15 metų su herojais", tikrinusios lankytojų žinias apie mūsų šalies ir NATO partnerystę. Galima pasidžiaugti tiek dalyvių įsitraukimu, tiek jų žiniomis", - sako T. Vievesis.

Anot organizatoriaus, pramogos ir edukacija, susijusi su naryste NATO lauks ir antrąją renginio dieną – sekmadienį – „Litexpo" parodų rūmuose savaitgaliui įsikūrusiuose ministerijos ir kariuomenės stenduose.

Besidomintys ginklais bei kariuomenės technika, ir sekmadienį turės progą apžiūrėti renginyje eksponuojamą ginkluotę bei įrangą. Taip pat – susitikti, pasišnekučiuoti ir nusifotografuoti su abi renginio diena Kapitono Lietuvos stende įsikūrusiu Gabrieliumi Liaudansku-Svaru.

Tiesa, tai ne vienintelės pramogos lankytojų laukusios „Comic Con Baltics 2019" renginyje. „Litexpo" apsilankę žmonės galėjo susitikti su pasaulyje garsiais aktoriais iš populiariausių televizijos serialų ir filmų bei komiksų kūrėjais. Taip pat – išbandyti naujausius vaizdo žaidimus ir jiems skirtą modernią įrangą, galėjo išvysti naujausių lietuviškų filmų pristatymus, pamatyti cosplay atlikėjų pasirodymus bei sudalyvauti daugelyje kitų pramogų. Šios pramogos lauks ir antrąją renginio dieną, sekmadienį, rugsėjo 22 dieną, „Litexpo", Vilniuje.