N. Aponte praeitą šeštadienį pažinčių programėlėje pakvietė vyrus į pasimatymą Niujorko „Union" aikštėje. Kai visi jie ten vienu metu susirinko, mergina atskleidė, kad jie visi iš tikrųjų pakviesti tapti jos surengto pasimatymo konkurso dalyviais. „Sveiki visi. Nežinau, ar žinote, ar ne, bet mano vardas Natasha. Visus jus čia pasikviečiau į pasimatymą", – nuo scenos aikštėje pareiškė mergina.

Kai kurie vyrukai atrodė šokiruoti: mergina, su kuria jie tikėjosi susitikti akis į akį, nusprendė juos paversti savotiškais bandomaisiais triušiais.

„Pažinčių programėlės labai sudėtingas reikalas. Taigi, pamaniau, kad susikviesiu visus, ir pažiūrėsiu, kas gausis. Ar jūs verti pasimatymo su manim?", – minios paklausė Natasha. Vieni vyrai juokėsi, o kiti pasipiktino ir išėjo.

Dabar N. Aponte atskleidė, kad dirbo su prodiuseriu Robu Blissu, kuris ir padėjo sugalvoti pasimatymo schemą. R. Blissas sukūrė trumpą filmuką, kuriame paaiškino, kaip ir kodėl jie sugalvojo tokį planą. Filmas, pavadinimu „Tinder Trap", buvo pristatytas ketvirtadienį. Jame daug filmuotos medžiagos iš masinio pasimatymo „Union" aikštėje.

„Su virtualiomis pažintimis susiję daug klausimų", – „CBS News" sakė R. Blissas. Jo teigimu, idėja buvo viešai padaryti tai, ką žmonės veikia „Tinder": pavyzdžiui, vertina žmones pagal jų išvaizdą. Prodiuseris sako, kad viskam suplanuoti jam prireikė maždaug dviejų mėnesių.

„Natashai papasakojau apie savo projektą, savo idėjas, o ji man pritarė, sutiko, kad pati patyrė tokių pačių bėdų, tad mielai sutiko prisidėti", – sako jis. Taigi, Natashai buvo sukurta „Tinder" paskyra. Ir ji pradėjo medžioti.

„Ėmiausi šio projekto, nes jutau, kad kažkas tikrai ne taip. Liūdna stebėti, kas šiuo metu vyksta internete ar „Tinder", – teigia mergina.

R. Blissas žinojo, kad, norint surinkti tokią minią, teks išsiųsti tūkstančius žinučių. Taigi, nusprendė pasitelkti daugiau žmonių. Prodiuserius pasamdė maždaug 50 žmonių, kurie, apsimetę Natasha, susisiekė su maždaug 7 tūkst. 500 vyrų. Jie visus juos pakvietė šeštadienį ateiti į „Union" aikštę. Maždaug 2 tūkst. 300 vyrų patikino pasirodysiantys. Maždaug tūkstantis pažadą tęsėjo.

Žinoma, kai visi tie vyrukai suprato, kad juos apgavo, dalis jų kaip reikiant supyko. Filmuotoje medžiagoje matoma, kaip vyrai supyksta, pamatę, kad Natasha jais pasinaudojo. Pyktis – reakcija, kurios R. Blissas ir tikėjosi.

„Tai siaubinga. Kur jūs, vyrukai, buvote? Kur jūs visi buvote? Tai, ką mes padarėme, iš esmės tapatu tam, kaip jūs patys elgiatės tose pažinčių programėlėse", – teigia R. Blissas.

It’s my birthday ☺️❤️ #22

A post shared by NATASHA APONTE (@natashavaponte) on Dec 25, 2017 at 12:08am PST

Kai kurie masiniame pasimatyme atsidūrę vyrai neišėjo. R. Blissas sako, kad šimtai pasiliko stebėti pasimatymo konkurso. Jame iš viso dalyvavo nuo 50 iki 100 vyrų. Natashos surengtas žaidimas buvo paviršutiniškas – ji vyrus vertino pagal išvaizdą ir fizinius duomenis: jie darė atsispaudimus, lenktyniavo ir stovėjo priešais minią, kol Natasha vertino jų patrauklumą.

„Visi žemesni nei 178 centimetrai iškrenta iš žaidimo. Jokių alaus pilvų, jokių ilgų barzdų, jokių plikių. Be to, nenoriu vaikinų, kurių vardas Jimmy. Man nepatinka šis vardas", – reikalavimus vardijo mergina. Eksperimento sumanytojai sako, kad analogiška situacija ir pažinčių programėlėse, kur žmonės vieni kitus nurašo dėl neretai absurdiškų smulkmenų.

„Vien todėl, kad kažkas neatitinka visų jums patrauklių fizinių savybių, jis nėra nepatrauklus. Juk tai tikras absurdas, tiesa? Spręsti apie žmones iš tokių smulkmenų. Mes tai suprantame ir pataikėme į skaudžią vietą. Tik pažiūrėkite, kaip dalis žmonių supyko. O juk būtent taip nuolat elgiamės ir patys", – filmo pabaigoje sako projekto sumanytojas. Vos tik ketvirtadienį filmukas uvo patalpintas svetainėje „YouTube", jis per pirmas kelias valandas buvo peržiūrėtas beveik 2 tūkst. kartų.

N. Aponte buvo pasiruošusi po šio socialinio eksperimento sulaukti daug dėmesio. Jis staiga išpopuliarėjo, kai vienas iš tokių apgautų vyrukų apie tai parašė socialiniame tinkle „Twitter".

„Tuoj jums papasakosiu istoriją apie vieną gudrybę, pasimatymus XXI amžiuje ir mūsų civilizacijos žlugimą. Visa tai nutiko man. Gali nutikti ir jums", – parašė jis.

Made in New York City 🌃 ✨ #wlyg #motheragent

A post shared by NATASHA APONTE (@natashavaponte) on Nov 21, 2017 at 6:13pm PST

„Socialinėje žiniasklaidoje sulaukiau tiek teigiamų, tiek neigiamų atsiliepimų, tačiau, žinoma, neigiami žodžiai labiau įstringa. Sutinku su tais, kurie mano, kad tai blogai. Negerai vertinti kitą žmogų akis į akį, bet kodėl manome, kad internete tai daryti galima", – samprotauja mergina.

N. Aponte teigimu, „Tinder" eksperimento papiktinti vyrai – puikus pavyzdys, kaip „jie patys greitai įvertina moteris ir prilipdo joms etiketes, nes jos jiems nedavė, ko jie norėjo". Tai smūgis jų ego.

„Tinder Trap" pabaigoje N. Aponte iš grupės išsirenka vieną kandidatą. „Man jis iš tikrųjų patiko. Manau, kad jis mielas", – teigia ji, nors ir neatskleidžia, ar jie ketina susitikinėti.

Mergina tvirtina, kad šis eksperimentas atskleidė, jog „iš esmės ši platforma šiuo atžvilgiu nelabai teigiamas dalykas", tačiau viliasi, kad jų darbas žmonėms atvers akis.