„Planet Hollywood“ teatre „The AXIS“ vykusio konkurso pirmąja vicemis buvo paskelbta „Mis Kolumbija“ Laura Gonzalez, o antrąja – „Mis Jamaika“ Davina Bennett.

D.-L. Nel-Peters sakė, kad daug įkvėpimo pasisėmė ir iš neįgalios savo netikros sesers.

Aidint šauksmams ir sveikinimams, „Mis Visatą“ karūnavo praėjusių metų konkurso nugalėtoja Iris Mittenaere iš Prancūzijos.

Šiemetiniame, jau 66-ajame konkurse dalyvavo 92 moterys iš viso pasaulio – daugiausiai per visą konkurso istoriją. Pirmą kartą dalyvavo Kambodžos, Laoso ir Nepalo atstovės.

22 metų D.-L. Nel-Peters laimėjo metų atlyginimą, prabangius apartamentus Niujorke metams ir kitų prizų.

Kaip šou vedėjas grįžo komikas Steve'as Harvey, kuris per 2015 metų konkursą supainiojo laimėtoją su pirmąja vicemis. Šį sekmadienį jis apie savo klaidą pokštavo visą vakarą. Amerikai prieš tris dienas atšventus Padėkos dieną, S. Harvey auditorijai pasakė, kad yra „dėkingas už „Oskarus“, turėdamas omenyje klaidą dėl geriausio filmo per šiemetinę „Oskarų“ įteikimo ceremoniją.

„Grammy“ laureatė Fergie atliko savo naują dainą „A Little Work“, o konkurso dalyvės vaikščiojo scenoje su vakarinėmis suknelėmis.

Tarp šiemetinio konkurso teisėjų buvo „YouTube“ žvaigždė Lele Pons (Lelė Pons), buvęs „Topmodelių“ (America's Next Top Model) vedėjas Jay Manuelis ir 1998-ųjų „Mis Visata“ Wendy Fitzwilliam iš Trinidado ir Tobago.

Kuomet JAV prezidentas Donaldas Trumpas, 2015 metais skelbdamas, kad sieks tapti Baltųjų rūmų šeimininku, savo antiimigraciniu komentaru įžeidė ispanakalbius, jis buvo vienas konkursą „Mis Visata“ rengiančios kompanijos „The Miss Universe Organization“ savininkų.

Kitas savininkas buvo žiniasklaidos konglomeratas „NBCUniversal“, kuris drauge su ispanų kalba rodoma televizija „Univision“ greitai nutraukė ryšius su juo ir atsisakė rodyti šou.

D. Trumpas „NBCUniversal“ ir „Univision“ padavė į teismą, bet galiausiai susitarė be jo ir visą konkursą pardavė talentų vadybos kompanijai WME/IMG.