„Cirque du Soleil“ į Vilniaus „Siemens“ areną atvyksta birželio 8-11 d., spektaklis „Varekai“ per keturias dienas bus parodytas šešis kartus.

„Visų „Cirque du Soleil“ spektaklių išskirtinumas – jauki aplinka, kurioje kiekvienas žiūrovas gali iš arti stebėti artistų judesius ir triukus, įžiūrėti kostiumų ir scenografijos detales. Dėl to arenos salė bus visiškai pakeista ir joje tilps daug mažiau žiūrovų nei įprastai.

Publikos susidomėjimas toks didelis, kad dar kartą paprašėme „Cirque du Soleil“ surengti papildomus pasirodymus. Aukštas trupės meistriškumas, dėl kurio nenukenčia spektaklio kokybė net ir rodant jį porą kartų per dieną, tai leidžia. Pridėjome seansus šeštadienį ir sekmadienį dienos metu – toks laikas yra patogus žiūrovams, atvykstantiems iš visos Lietuvos“, – pasakojo cirko viešnagę sostinėje organizuojančios bendrovės „Seven Live“ vadovas Juras Vėželis.

Stebuklingas miško istorijas pasakojantis spektaklis „Varekai“ visai neseniai atšventė savo 5000-ąjį pasirodymą. Tai – magijos kupinas dramos bei akrobatikos derinys, pagal geriausias „Cirque du Soleil“ tradicijas apjungiantis kvapą gniaužiantį artistiškumą, novatorišką muziką, lyg iš kito pasaulio atkeliavusias dekoracijas ir stebinančią choreografiją.

Vienu geriausių „Cirque du Soleil“ pasirodymu vadinamas spektaklis pasakoja alternatyvią graikų mito apie Ikarą istoriją: pagrindinis spektaklio veikėjas krisdamas ne žūsta jūroje, o atsiduria fantastiniame pasaulyje, kuriame leidžiasi į keistą nuotykį, kupiną juokingų nutikimų.

Pirmoji „Varekai“ premjera įvyko 2002 m. Monrealyje (Kanada). Nuo to laiko šou aplankė daugiau nei 130 miestų 23-ose šalyse. Prieš porą metų „Varekai“ leidosi į naują, didžiausioms arenoms pritaikytą turą. „Varekai“ spektaklį kuria tarptautinė 50-ies atlikėjų ir muzikantų komanda iš 19-os pasaulio šalių.