Smagiai šventusius vestuves svečius nuliūdino nemalonus incidentas. Atvykę į Trakus pasiplaukioti jachtomis ir aplankyti pilies vokiečiai prarado fotoaparatą. Susižavėję vieta svečiai, tiesiog jį užsimiršo ir kelioms minutėms paliko ant suolelio. Grįžę jo neberado. Pasak Gerti ir Udo, liūdniausia buvo ne dėl fotoaparato, o dėl joje buvusių nuotraukų. Likę vestuvių svečiai abejojo, kad yra bent menkiausia galimybė rasti fotoaparatą, nors svečiai ir bandė fotoaparato ieškoti informacijos centre, tačiau vėlyvą vakarą jis jau buvo uždarytas. Didžiulis turistu srautas tą dieną buvęs Trakuose taip pat nesuteikė vilties surasti fotoaparatą. Kartu buvę lietuviai pasiūlė fotoaparato pagal modelį paieškoti pardavimų portaluose, nes tikėtina, kad jį turintys žmonės bandys parduoti. Tai buvo vienintelė viltis atgauti nuotraukas su įspūdžiais iš viešnagės Lietuvoje.

Tačiau vokiečiams grįžus į Vilnių, vėlyvą naktį įvykiai pasisuko netikėta linkme. Su jaunaisiais, į kurių vestuves buvo atvykę Gerti ir Udo, susisiekė vestuvių fotografė, kuri viename „Facebook“ forumų pamatė savo fotografuotų vestuvių nuotrauką ir tai, kad ieškomas fotoaparato savininkas dalyvavęs vestuvėse. Taip pat ir kiti žmonės, kurie atpažino jaunuosius pradėjo rašyti jauniesiems, kad ieškomas jų vestuvių svečias.

Sužinoję apie rastą fotoaparatą ir „Facebooke“ vykstančias paieškas vokiečiai susigraudino. Juk iš tiesų viltis rasti fotoaparatą buvo tokia menka, jie patys negalėjo patikėti. Ir viskas įvyko labai greitai, praėjus vos 5-6 valandoms po fotoaparato dingimo. Daugiau kaip 200 žmonių „Facebooke“ buvo įsitraukę į savininkų paieškas, jie komentavo, dalinosi naujiena savo profiliuose, aktyviai ieškojo tų, kurių vestuvės buvo švenčiamos. Identifikavo vietą pagal nuotraukas, kur jos vyko, kad fotoaparato savininkai greičiau atsirastų.

Pasirodo, jog kirpėja dirbanti Irina is Klaipėdos, tą vakarą prie Trakų pilies ant suolelio rado fotoaparatą ir dar tą patį vakarą grįžusi namo nepagailėjo jėgų ir laiko pasidalinti vestuvių nuotrauka Klaipėdos „Facebook“ supermamų klubo forume. Iš čia informacija pasiekė „Fcebook“ fotografų forumą.

Netikėtas atsitiktinumas, kad vokiečiai buvo suplanavę pakeliauti po Lietuvą ir aplankyti Klaipėdą bei Kuršių neriją. Jau žinodami, kad fotoaparatas jų laukia Klaipėdoje, Wagnerių šeima leidosi į kelionę. Ši kelionė per Lietuvą jiems įgavo dar didesnę prasmę, nes jie galėjo asmeniškai padėkoti Irinai, kuri rado fotoaparatą, už jos sąžiningumą ir gerumą. Sujaudinta vokiečių dėmesio buvo ir Irina, kuriai atrodė, jog ji tiesiog pasielgė teisingai.

Visi svečiai, kaip ir Udo bei Gerti Wagneriai, lankėsi vestuvių proga pirmą kartą Lietuvoje. Ne vienas jų atvyko su abejonėmis dėl saugumo šalyje. Po šio įvykio visi, ypač Wagnerių šeima, liko sužavėti ne tik Lietuvos grožiu, bet ir jos žmonių svetingumu bei sąžiningumu.