Eksperimentinės, elektroninės muzikos atlikėjas, dainų autorius bei prodiuseris Junior A pirmąsias bangas internete sukėlė dar 2017 metų pradžioje, kai po pirmo EP („Born Busy“) pasirodymo viešojoje erdvėje, juo susidomėjo visos didžiausios muzikos leidybos kompanijos pasaulyje, rašoma organizatorių pranešime.

Nuo 2018 vidurio Junior A ant scenos ėmė talkinti būgnininkas Sindre Skeie (Norvegija). Duetas jau spėjo surengti daugiau nei tris dešimtis pasirodymų tiek festivaliuose, tiek soliniuose koncertuose. Savo diskografijoje Junior A turi keturis EP.

Kitoje erdvėje šiemet veiksmas vyks tris dienas, bus surengta taip pat penkiolika pasirodymų. Apie vieną jų, grupės The Station, buvo paskelbta jau anksčiau. Su jais ta pačia scena dalinsis Leon Somov & Kaia, Free Finga, Garbanotas, Flash Voyage, Baltic Balkan ir kitos grupės.

Viskas, prie ko prisiliečia Leon Somov, gal ir nevirsta tikru auksu, bet milijoninėmis perklausomis internete tikrai! Ilgametė partnerystė su Jazzu, prodiusuotas Monikos Linkytės albumas, kūriniai su Justinu Jaručiu ir kitos kolaboracijos tik įrodo, kad Leon Somov yra vienas geriausių muzikos prodiuserių Lietuvoje.

Jis turi gebėjimus ne tik kurti, bet ir atrasti talentą kituose. Jo bendradarbiavimas su projekto „Lietuvos balsas“ finalininke Kaia jau turi itin sėkmingų rezultatų – du bendri kūriniai (vienas jų įrašytas ir su Justinu Jaručiu) platformoje „Youtube“ turi po beveik 3 ir 4 milijonus peržiūrų. Kartu su šia atlikėja Leon Somov pasirodys ir festivalyje „Granatos Live“.

Free Finga geriausiai skamba mašinoje, miegamajame ir gyvuose koncertuose. Kiekvienas jų yra intymus ir vizualus muzikinis aktas su klausytojais, papildantis albumo patirtį. Pradėjęs muzikinę karjerą dar būdamas vaikas, Finga šiandien į priekį veda brandų lietuvišką R&B skambesį, o jo albumas „Pick Up Line“ – apie vienatvę, Tinderį ir lūkesčius – tapo šviežiu oro gūsiu lietuviškoje muzikoje.

Kartą gyveno du broliai, apsupti draugų. Augo Naujojoje Vilnioje ir patys to nežinodami laukė, kol muzika ateis pas juos. Ji atėjo pasikinkiusi gitaras, pasileidusi plaukus, nešina gėlėmis. Nesakė, iš kur, nesakė, kiek jai metų, bet žodyno bendraujant džiaugsmo kalba neprireikė. Taip santykiai virto kūnu, kuris, aprengtas sapningu psichodelinio roko rūbu, ėmė džiuginti kitus. Vis plačiau šypsantis ir aukščiau šokant. Nesvarbu, kur, nesvarbu, kokia kalba, vakar ar rytoj, vienam ar tūkstančiui. „Garbanotas“ – žvelgiantis lengvai ir ramiai, pakilęs šiek tiek aukščiau virš mūsų visų.

Baltic Balkan Vilniuje sukūrė vakarėlių ciklą „Balkanaktis“ – muzikinis taborą, kuriame visi šoka iki pamišimo. Patekusieji į šį čigonišką chaosą, nieku gyvu nenori iš jo išeiti, nes tai – kažkas nepaprasto. Lyg vienu metu būtum vestuvėse, laidotuvėse, dardėtum kaimo keliais vežime, ant šieno kaugės, iš kurios kyšotų suslėptų ikonų auksiniai rėmai, o tave sektų budri pripažinto kino metro akis.

shishi – bosas, būgnai, gitara, trijų choras ir voilà! Grupė gimė prieš du metus, kad grotų rap-trash-surf-soul muziką – tokią, kokios ir pačios mėgsta klausytis. 2018 m. rugsėjį grupė pristatė debiutinį albumą „NA x 80“.

Nors Flash Voyage yra ganėtinai naujas kolektyvas, jie jau spėjo apšildyti britų atlikėja KING KRULE, o jų hitai renka šimtatūkstantines peržiūras platformose „YouTube“ ir „Spotify“. Jiems – tai ne riba! Sąlyginai ramų, minimalistinį, nepriklausomą indie poproką atliekantys jaunuoliai nesikuklina – jie pasiryžę sukurti muzikinę revoliuciją savo gimtinėje ir prisistato kaip „mėgstamiausia tavo merginos grupė“. Į festivalį kauniečiai atvyksta su nauju albumu, kuriame atsiskleidžia kiek pasunkėjęs grupės stilius.

„Makchu Pikchu“ – tai tiesiog 5 vilniečiai, kurie groja rokenrolą ir tuo mėgaujasi. Vokalas, būgnai, klavišiniai, gitara ir bosinė gitara – tai viskas, ko reikia šokių ir dainavimo pilnam vakarui.

Pagrindinės grupės „Baltos Varnos“ vokalistės ir dainų kūrėjos Milda ir Teresė Andrijauskaitės, suspindėjusios Laumių vaidmenyse skambiai per arenas žengusiame miuzikle „Eglė žalčių karalienė“. Unikaliais vokalais išsiskiriančios merginos daugeliui tapo atradimu televizijos projekte „Du balsai – viena širdis“, kur pelnė komisijos bei žiūrovų simpatijas.

Dar didesniu atradimu gali tapti jų autorinė kūryba, kuri netelpa vien tik į dainuojamosios poezijos rėmus. Grupės atliekamos dainos kupinos folk elementų, galima išgirsti etno ar liaudies dainų motyvų.

Sea wave ir wind whistle stiliumi grojanti grupė „Kedrostubùras“ savo muzikinė kelionę pradėjo 2018 m. Per šį trumpą laiką keturių draugų kuriama muzika jau užaugino nemažą įdėmių klausytojų ratą. Grupės nariai savo kūrybą apibūdina kaip nuolatinę kelionę tarp stilių, žanrų, emocijų ir istorijų, todėl jų programoje dažnai pavyksta išgirsti įvairių muzikos stilių priemaišų.

Šiemet jaunųjų grupių atrankos metu buvo išrinktos keturios grupės: šeštojo sezono „X Faktoriaus“ nugalėtojai „Good Time Boys“, elektroninės, pop ir indie muzikos stilius pinanti grupė „Cosmic Apple“, žanrų nepaisantis bei daug improvizuojantis kolektyvas „DDL PLK“ ir nuoširdūs, atsakymų į neaiškius klausimus ieškantys „Šuo Leila“.

Jau žinoma, kad muzikos festivalyje „Granatos Live“ rugpjūčio pirmąjį savaitgalį pasirodys britų grupė „Years and Years“, didžėjus Robin Schulz, atlikėjai James Arthur ir Tove Lo, gipsy punk grupė „Gogol Bordello“, elektroninės muzikos sensacija tituluojamas Dynoro ir dar kelios dešimtys lietuvių atlikėjų bei grupių. Dar daugiau vardų bus paskelbta netrukus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją