Muzika – universaliausia kalba, kuri jungia ir vienija. Atlikėjai, perdainavę ukrainiečių dainą „Stefania“, dar kartą parodė solidarumą ne tik „Kalush Orchestra“, bet ir visiems Ukrainos menininkams bei žmonėms, kovojantiems už savo laisvę.

„Būdų solidarizuotis su Ukrainos tauta mūsų teatras rado jau ne vieną – tik prasidėjus karui rinkome lėšas, surengėme didelį paramos koncertą, padėjome ir tebepadedame organizuoti iš karo pabėgusio Charkivo operos ir baleto teatro gastroles, prieš spektaklius skamba mūsų orkestro atliekamas Ukrainos tautinis himnas”, - sako LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas. – Todėl kai išgirdome ,,Go Vilnius” kvietimą prisijungti prie Monikos Liu ir kartu palaikyti Ukrainą „Eurovizijos“ konkurse nesudvejojome. Solidarumo tokiomis aplinkybėmis tikrai nebus per daug – privalome kaip mokame ir kaip galime palaikyti Ukrainos tautą ir atkreipti į jos drąsą viso pasaulio dėmesį!“

Šių metų Lietuvos atstovė „Eurovizijos“ dainų konkurse Monika Liu jau pirmajame konkurso pusfinalyje demonstravo solidarumą ukrainiečiams „Kalush Orchestra“.

Pusfinalio metu atlikėja iš rankų nepaleido Ukrainos dvispalvės, o likus dienai iki „Eurovizijos“ finalo kartu su kitais muzikantais iš Vilniaus perdainavo aranžuotą ukrainiečių dainos „Stefania“ versiją.

Vaizdo klipas, kuriame dar kartą Vilnius siunčia žinią, kad palaiko Ukrainą, sparčiai plinta užsienio žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose.

Vilnius savo palaikymą Ukrainai demonstruoja nuo pat karo pradžios: į sostinės glėbį priimti, apgyvendinti ir įdarbinti tūkstančiai nuo karo pabėgusių ukrainiečių, renkamos lėšos ir siunčiama humanitarinė pagalba ten kovojantiems už savo laisvę žmonėms.

„Ukrainai reikia palaikymo įvairiomis formomis . Neabejoju, kad lietuviška „Stefania“ versija pasauliui ir ypatingai Ukrainos žmonėms nusiųs pačią jautriausią žinutę – mes esame kartu su jumis ir tikime, kad jūs apginsite savo laisvę“, – sakė Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros vadovė Inga Romanovskienė.