„Jei kažkas sako, kad žino Eurovizijos formulę, tai visiškai nusišneka. Vienais metais laimi vaikinas su, atrodytų, iš draugo pasiskolintu per dideliu švarku, vėliau laimi mergina iš Izraelio, kuri kudakuoja ant scenos... Niekada nežinosi kas ir kaip. Todėl Eurovizija ir yra nuostabus konkursas“, - teigė J. Veklenko.

„Linkiu sėkmės „The Roop“. Žinau, kad tikrai pasiseks gerai. Žinau, kad finale bus. Net klausimo nėra. Labai daina gera ir viskas labai teisingai sudėliota. Man jų buvo labai gaila, kai paskelbė, kad praėjusių metų Eurovizija neįvyks, todėl labai džiaugiuosi, kad „The Roop“ padarė tai dar kartą. Sakoma, kad žaibas du kartus į tą pačią vietą netrenkia, bet štai mes čia“, - pridūrė 2019 metais Eurovizijoje dalyvavęs atlikėjas.

Populiarumas Eurovizijoje nepadeda

Su Jurijumi Veklenko sutiko ir 2018 metais Lietuvą Eurovizijoje atstovavusi Ieva Zasimauskaitė. 27-erių metų atlikėja teigia, kad Eurovizijos sėkmės formulė neegzistuoja, o dalyvių populiarumas jų šalyse nieko nereiškia, nes Eurovizijos scenoje jų veikiausiai vis vien niekas nežinos.

„Vykstant į Euroviziją, populiarumas nedaro jokios įtakos, nes ten tavęs niekas nežino. Niekas ten nežino mūsų atlikėjų, mato pirmą kartą ir jų įspūdis būna visiškai kitoks. Mano nuomone, svarbiausia yra daina, pasirodymas ir žinutė, kurią siunti. Vieni laimi už dainą, kiti už pasirodymą, treti – už gerą įdėtą reklamą“, - mintimis dalinosi I. Zasimauskaitė.

„Iš visų Lietuvos siųstų pasirodymų, „The Roop“ man yra vieni geriausių. Jei atvirai, dar nemačiau nė vieno šių metų dalyvio pasirodymo, išskyrus Lietuvos. Seku savo draugės pavyzdžiu ir specialiai nežiūriu jokių pasirodymų, kad vėliau gaučiau pirmą įspūdį. O jei pirmas įspūdis geras, tuomet ir daina gera“, - pridūrė trečią aukščiausią Lietuvos rezultatą Eurovizijos dainų konkurse pasiekusi atlikėja.

Sėkmę gali lemti atsitiktinumai

2015 metais, kartu su atlikėja Monika Linkyte, Eurovizijoje dalyvavęs Vaidas Baumila yra vieno iš vos dviejų šiame konkurse Lietuvą atstovavusių duetų narys. Visgi, V. Baumila prisimena, kad Eurovizijoje ketino dalyvauti vienas, o su Monika Linkyte duetu pradėjo dainuoti atrankos prodiuserių sumanymu.

„Eurovizijos atrankose dalyvavau vienas, bet atrankos laidų prodiuseriai prigalvojo, kad reikia daryti šou, dainuoti vienas kito dainas, kažką keistis, kažkur poruotis. Taip susiporavau su Monika, sudainavome kartu tą dainą ir publikos reakcija buvo labai teigiama. Todėl nusprendėme važiuoti kartu“, - teigė V. Baumila.

„Taigi, Eurovizija daug yra ir atsitiktinumų dalykas. Ne visada tos pirmos vietos yra labai prognozuojamos. Nepaisant to, kai dalyvavau aš, pamenu, buvo pakankamai aišku nuo pat pirmųjų repeticijos minučių, kad švedas laimės. Buvo daug gražių dainų, bet su švedu buvo akivaizdu, kad ten ruošiamasi laimėti, o ne dalyvauti“, - prisiminė 34-erių metų atlikėjas.

Ką Vaidui Baumilai ir Ievai Zasimauskaitė atnešė dalyvavimas Eurovizijoje, kaip Jurijus Veklenko suderina muziką su darbu prie kompiuterio ekrano bei kuriam iš trijų atlikėjų geriausiai sekėsi Eurovizijos faktų viktorinoje – sužinosite jau šį pirmadienį, 21 val. 45 min. laidoje „Mano pramogos VEIDAI“ per DELFI TV.