Prieš pradėdami atsakinėti į klausimus, grupės nariai spėjo ikoniškuosius geltonus savo kostiumus pakeisti į kitą stilingą aprangą, kuri nustebino konferencijos vedėją. Robertas Baranauskas pasirinko sidabrinius marškinius, Mantas Banišauskas – ilgus baltus marškinius su plačiomis juodomis kišenėmis, o Vaidotas Valiukevičius – elegantišką smėlio spalvos švarką su sagomis bei derantį kaklaraištį.

Neliko nepastebėta ypatinga grupės narių energija. Paklausti, ar neketina iki pasirodymo didžiojoje scenoje skirti daugiau laiko poilsiui, atkirto: „Energijos mes turime dar mažiausiai dešimčiai metų“.

Taip pat buvo užsiminta ir apie jau šį penktadienį gerbėjus pasieksiančią „The Roop“ eurovizinės dainos „Discoteque“ naują versiją – didžėjaus remiksą. „Nekantraujame, kol daina pasieks klausytojus. Šis didžėjus – savo srities profesionalas“, – patikino V. Valiukevičius.

Grupės nariai salėje susirinkusius žiniasklaidos atstovus paragino paploti Mirjam Stolk, sukūrusią dar vieną ypatingą ir garsiai nuaidėjusią jų dainos versiją gestų kalba.

„Prieš keletą dienų peržiūrėję šią dainos versiją, buvome sužavėti. Be galo smagu suprasti, kad mūsų kūrinys gali būti suprantamas visomis kalbomis, o tame tarpe – ir gestų. Paplokime visi Mirjam“, – pakvietė grupės nariai ir publika į šį kvietimą sureagavo plojimais.

Atlikėja iš Nyderlandų grupės nariams perdavė klausimą, kodėl šie savo įvaizdžiui pasirinko būtent geltoną spalvą. „Geltona reiškia viltį, kurios mums visiems šiomis dienomis labai reikia. Tai – laimės spalva. Mes norime ta laime dalintis su visais“, – komentavo grupės lyderis V. Valiukevičius.

Taip pat gerbėjai „The Roop“ pasiteiravo, kuri lietuvių kalba parašyta daina iš ankstesnio repertuaro yra jų pati mėgstamiausia. V. Valiukevičius iš karto pastebėjo, kad gimtąja kalba buvo sukurtos tik dvi grupės dainos. Na, o mėgstamiausią padiktavo paraidžiui: „Keista draugystė. Man labai patinka ši daina“.

Vis dėlto, paprašytas padainuoti, V. Valiukevičius pasiūlė rasti šį kūrinį „Youtube“.

Fanų „The Roop“ turi ir Turkijoje. Gerbėjas iš Stambulo pasiteiravo, kaip pergalės atveju grupės nariai ketina švęsti. „Kadangi reikia laikytis socialinės distancijos, greičiausiai šoksime vieni (juokiasi.). Tačiau, tiesą sakant, mes nesame iš tų, kurie mėgsta triukšmingus vakarėlius ir alkoholį. Net po pergalės atrankoje į „Euroviziją“, užsimanę miegoti, išsiskirstėme namo“, – atviravo V. Valiukevičius.

Taip pat konferencijoje grupės nariai papasakojo apie tai, ką spėjo nuveikti viešint Nyderlanduose ir kokias atrakcijas dar norėtų išbandyti.

„Paprastai mes daug ilsimės. Turime rutiną, kuri mums be galo svarbi. Žinome, kada metas valgyti, miegoti ar šokti. Tiesa, kadangi esu veganas, man svetur nėra lengva kontroliuoti mitybos rutiną“, – kalbėjo V. Valiukevičius.

Na, o Mantas Banišauskas užsiminė, kad svajoja pasiplaukioti iki šiol tik matytame vandenyje plaukiojančiame laive su džiakuzi.

Paklausti, ar jau spėjo susidraugauti su kitų šalių delegacijomis, grupės nariai užsiminė, kad jiems teko bendrauti su Estijos, Ukrainos, Islandijos ir Rusijos atstovais. „Tačiau tikrai norėtume susipažinti su visais“, – patikino „The Roop“.

Atsakydami į klausimą, atkeliavusį į Airijos, vyrai neslėpė, kad neretai sulaukia patarimų, ką savo pasirodyme turėtų pakeisti. Nepaisant to patikino, kad visada stengiasi eiti savo keliu ir jo nepamesti.

Tuo tarpu salėje buvęs žurnalistas iš Lenkijos perskaitė vienos iš savo klausytojų perduotą klausimą V. Valiukevičiui. „Anksčiau jūsų sceninis slapyvardis buvo Milano. Sakykite, ar tai gali būti susiję su aistra vienam futbolo klubui?“ – klausė žurnalistas.

V. Valiukevičius, matyti, tokio klausimo sulaukti nesitikėjo, tačiau išsisuko: „O ne, sužinojo... Tai buvo labai seniai. Aš visada norėjau gyventi Milane, dėl to nutariau pats juo tapti“.

Konferencijai priartėjus prie paskutinių skirtų sekundžių, V. Valiukevičius perdavė linkėjimus Australijos atstovei Montaigne, kuri nugalėtojos „Eurovizijoje“ titulo dėl Europoje siaučiančios COVID-19 bangos kovos iš namų.

„Norime perduoti linkėjimus australų atlikėjai. Pasistenk išlikti stipri ir žinok, kad „Eurovizija“ – tik žaidimas“, – bandydamas sutilpti į laiką sakė „The Roop“ lyderis.

Pirmoji konferencija

Po pirmosios individualios repeticijos gegužės 8 dieną taip pat vyko pirmoji 20 minučių „Meet & Greet“ spaudos konferencija. Jos metu „The Roop“ nestokojo geros nuotaikos ir papasakojo apie savo skleidžiamą žinutę Europai ir visam pasauliui.

„Mūsų spalva yra geltona, kuri skleidžia viltį. Mes manome, kad mums reikia vilties šiuo metu pasaulyje. Taip pat mes skleidžiame pozityvumą ir gerą energiją“, – angliškai prabilo Vaidotas Valiukevičius.
Lietuviai pasakojo ir apie tai, kaip po atšaukto dainų konkurso praėjusiais metais, kai jiems buvo pranašaujama pergalė, teko kurti naują dainą.

Pirmieji „Discoteque“ akordai Vaidoto galvoje iškilo būnant gamtoje su grupės nariais. Kolegos naują melodiją bei žodžius priėmė pakiliai ir netrukus ėmė įrašinėti naująjį kūrinį.

„Viskas prasidėjo nuo pirmos Vaidoto eilutės, prie kurios prijungėme ir kitas. Bet kūryboje nėra auksinės taisyklės“, – pastebėjo M. Banišauskas.

Konferencijos metu klausimus uždavinėti galėjo ne tik virtualiu būdu prisijungę žiniasklaidos atstovai iš viso pasaulio, bet ir salėje esantys žurnalistai. Viena iš jų paklausė, kas jais didžiuojasi labiausiai. Mielo klausimo sulaukę lietuviai neslėpė, kad palaikymo jie sulaukia iš labai daug žmonių, bet labiausiai jais didžiuojasi jų artimieji, mylimosios ir, žinoma, tėvai. Ta pati žurnalistė domėjosi, kaip grupė reagavo, kai sužinojo, jog jie šiemet dainų konkurse pasirodo patys pirmieji.

„Mes šią žinią priėmėme teigiamai. Nes mums patinka būti numeriu vienas“, – drąsiu atsakymu nustebino trijulė.

Penktadienį vakare į Roterdamą atvykę Lietuvos atstovai neišvengė klausimų apie daug dėmesio sulaukusią dainą „On Fire“. Žurnalistas iš Prancūzijos netgi išdrįso paprašyti grupės dovanos – padainuoti šį milijonus sužavėjusį kūrinį visiems susirinkusiems salėje ir tiesioginėje transliacijoje.

Netikėto prašymo spaudos konferencijoje sulaukęs grupės lyderis nesutriko ir lengvai sudainavo pirmąsias „On Fire“ dainos eilutes a cappella stiliumi. Toks V. Valiukevičiaus ėjimas neliko neįvertintas, publika už tai padėkojo plojimais. „The Roop“ taip pat teirautasi apie patį keisčiausią ar neįprasčiausią drabužį jų spintoje, mat grupės stilius – išties išskirtinis. Vaidotas nutarė šioje vietoje palikti šiek tiek mistikos.

„Labiausiai crazy kostiumas, kokį turime? Mes negalime atskleisti... – nusijuokė vokalistas. – Tai skirta tik mums. Viešbutyje.“

Linksmos reakcijos iš lietuvių sulaukęs žurnalistas taip pat plačiai šypsojosi ir sakė, kad toks atsakymas palieka vietos vaizduotei.