Šeštadienį turėjęs vykti „Eurovizijos“ finalas dėl galiojančių apribojimų, kuriais siekiama suvaldyti pasaulinę koronaviruso pandemiją, buvo atšauktas.

Todėl vietoj konkurso, kuriame būtų įvertintas 41 atlikėjas ar grupė, organizatoriai surengė dviejų valandų šou, pavadintą „Eurovision: Europe Shine A Light“, kuris buvo transliuojamas daugiau nei keturiasdešimtyje šalių.

Siekiant pabrėžti koronaviruso padarinius, šou pradžioje buvo parodytas tuščių Europos miestų vaizdų montažas, o vėliau buvo sugrįžta į beveik tuščią studiją Nyderlanduose. Tai buvo didelis kontrastas, palyginti su įprastais euroviziniais vaizdais, kuriuose džiugi ir šėlstanti minia mojuoja vėliavomis.

„Ahoy“ konferencijų centras Roterdame, kuriame turėjo vykti „Eurovizija“, anksčiau šiais metais buvo paverstas laikina ligonine užsikrėtusiesiems koronavirusu. Tačiau renginio pabaigoje buvo paskelbta, kad 2021 metų „Eurovizija“ įvyks šioje arenoje.

Šeštadienį per koncertą pasirodė ir dukart kaip atlikėjas bei kartą kaip kompozitorius „Euroviziją“ laimėjęs airis Johnny Loganas, ir 2015 metais konkursą laimėjęs švedas Mans Zelmerlowas, atlikęs savo dainą „Heroes“, kurią dedikavo su koronavirusu kovojantiems medikams.

Pagarbą konkursui išreiškė ir legendinės grupės „Abba“ narys Bjornas Ulvaeusas. Ši grupė išgarsėjo būtent po to, kai 1974 metais laimėjo „Euroviziją“ su daina „Waterloo“.

„Eurovizija“ vis dar išlieka vienu iš tikrai džiaugsmingiausių televizijos metų renginių ir yra tokia žaviai europietiška, – sakė jis. – Ji leidžia mums pabėgti ir būti laimingiems, net trumpam pamiršti apie koronavirusą.“