Patikslinus rezultatus, paaiškėjo, kad komisijų balsavimą laimėjo ne Švedijos, kaip skelbta anksčiau, o Šiaurės Makedonijos daina.

Patikslinti „Eurovizijos“ etapo rezultatai:

1. Nyderlandai (498 balai)

2. Italija (472)

3. Rusija (370)

4. Šveicarija (364)

5. Švedija (334)

6. Norvegija (331)

7. Šiaurės Makedonija (305)

8. Azerbaidžanas (302)

9. Australija (284)

10. Islandija (232)

11. Čekija (157)

12. Danija (120)

13. Kipras (109)

14. Malta (107)

15. Slovėnija (105)

16. Prancūzija (105)

17. Albanija (90)

18. Serbija (89)

19. San Marinas (77)

20. Estija (76)

21. Graikija (74)

22. Ispanija (54)

23. Izraelis (35)

24. Baltarusija (31)

25. Vokietija (24)

26. Didžioji Britanija (11)

„Gerbdami tiek atlikėjus, tiek konkursą stebėjusius žiūrovus mes patikslinome rezultatus, o gauti galutiniai rezultatai pateikiami oficialiame „Eurovizjos“ puslapyje“, – skelbiama oficialiame pranešime.

DELFI primena, kad gana nemalonią patirtį dėl balsų skaičiavimo patyrė ir Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko. Kaip jau rašėme anksčiau, atsiradus informacijai, jog ne visi balai tarptautiniame dainų konkurse buvo skaičiuojami teisingai, gali paaiškėti, jog Jurijus iš tiesų turėjo dainuoti finale.

Apie tai, kad ne visi balai buvo skaičiuojami teisingai, pirmieji prakalbo įtarimus pareiškę fanai. Vis daugėjant įtarimų, pradėta svarstyti apie tikrąją Lietuvos atstovo poziciją po balsavimo antrajame pusfinalyje. DELFI jau rašė, kad Jurijui pritrūko tik vieno balo kelialapiui į „Eurovizijos“ dainų konkurso finalą. Paaiškėjus, kad kitąmet „Eurovizija“ vyks Olandijoje, atskleisti ir balsavimo rezultatai. Gana netikėti jie buvo į finalą nepatekusiam Lietuvos atstovui Jurijui Veklenko.

Mūsų šalies atstovas „Eurovizijoje“ konkursą buvo priverstas palikti vos tik pasibaigus antrajam pusfinaliui. Kadangi abiejuose pusfinaliuose buvo atrenkama po dešimt geriausių atlikėjų, dešimtoji vieta atiteko vienu balu už Jurijų daugiau surinkusiai Leonorai iš Danijos. „Run With The Lions“ Izraelyje atlikęs dainininkas pelnė 93 balus, o Leonora su daina „Love Is Forever“ – 94. DELFI TV studijoje klausiamas, kas jo lauktų paaiškėjus, jog iš tiesų į finalą turėjo keliauti Jurijus, o ne Danijos atstovė, dainininkas nusišypsojo. „Nieko. Tiesiog būčiau pirmuoju finalininku, kuris finale nedainavo ne savo noru“, – šypsodamasi sakė jis.

Tiesa, net jei „Eurovizijos“ organizatoriai patvirtintų, jog J. Veklenko turėjo atsidurti finale, Jurijus grįžti neketina. „Kitais metais tikrai nedalyvausiu. Reikia leisti ir kitiems išbandyti savo laimę. Tam žmogui, kuris laimės kitąmet, labai norėčiau palinkėti į ateitį stiprybės ir turėti tokią pačią komandą, kokią turiu ir aš“, – sako dainininkas.

Kaip balsavo Lietuva

Bendra balų lentelė:

Olandija 492

Italija 465

Rusija 369

Šveicarija 360

Norvegija 338

Švedija 332

Azerbaidžanas 297

Šiaurės Makedonija 295

Australija 285

Islandija 234

Čekija 157

Danija 120

Slovėnija 105

Prancūzija 105

Kipras 101

Malta 95

Serbija 92

Albanija 90

Estija 86

San Marinas 81

Graikija 71 Ispanija 60

Izraelis 47

Vokietija 32

Baltarusija 31

Jungtinė Karalystė 16

Rusui Sergejui Lazarevui Lietuvos gyventojai skyrė 12 taškų, tuo metu komisija dainininką paliko dešimtoje vietoje su vienu tašku.

Balsavę lietuviai antrą vietą paskyrė italui Mahmoodui – jis liko antras ir visame konkurse. Penktą vietą „Eurovizijoje“ užėmusi Norvegijos grupė „KEiiNO“ pagal Lietuvos žiūrovų balsavimą liko trečia.

Tiesioginę konkurso transliaciją stebėjo daugiau kaip 5,3 mln. olandų, pranešė šalies transliuotojas „Avrotros“.

„Eurovizijos“ dainų konkursas, padovanojęs pasauliui švedų supergrupę ABBA, organizuojamas nuo 6-ojo dešimtmečio.

Metams bėgant, gerokai padaugėjo jo dalyvių. Konkursas kasmet sudomina milijonus žiūrovų.

Nors „Eurovizijos“ organizatoriai nuolat pabrėžia, kad konkursas yra nepolitinis, jį dažnai lydi tam tikros kontroversijos ir šou Tel Avive nebuvo išimtis. Du finale pasirodžiusios JAV megažvaigždės Madonnos šokėjai į sceną išėjo su Izraelio ir Palestinos vėliavomis ant nugarų.

Tuo tarpu Islandijos grupė „Hatari“ skelbiant rezultatus pademonstravo šalikus su Palestinos vėliavomis.

Teisę surengti šių metų konkursą Izraeliui užtikrino praėjusių metų „Euroviziją“ laimėjusi šalies atstovė Netta Barzilai, kuri šeštadienio vakarą pradėjo šou vienoje iš Tel Avivo koncertų salių.

Keli Olandijos miestai sekmadienį pareiškė norintys organizuoti 2020 metų „Eurovizijos“ dainų konkursą, šalies atstovui laimėjus šiemetinį konkursą su jaudinančia balade apie išsiskyrimo skausmą.

Amsterdamas, Roterdamas, Haga ir Mastrichtas deklaravo norą kitais metais surengti kiču garsėjantį renginį, kuris ekstvagantiškais pasirodymais ir įspūdingomis scenos dekoracijomis pritraukia milijonus žiūrovų.

Lažybininkų favoritas Duncanas Laurence‘as, su balade „Arcade“ laimėjęs šeštadienį vakare Tel Avive įvykusią šiemetinę „Euroviziją“, pelnė savo šaliai pirmąją per 44 metus pergalę šiame konkurse.

25 metų atlikėjas 2016-aisiais prisipažino esąs biseksualus ir pasinaudojo savo triumfu, kad paragintų ugdyti toleranciją ir supratingumą.

Antroji vieta atiteko Italijai, o trečioji – Rusijai.

Galutiniai rezultatai buvo paskelbti susumavus dalyvaujančių šalių komisijų ir žiūrovų balsus.