Į finalą pateko Serbija, Moldova, Vengrija, Ukraina, Švedija, Australija, Norvegija, Danija, Slovėnija ir Nyderlandai (Olandija).

Finale taip pat pasirodys ir pirmojo pusfinalio barjerą kartu su Ieva Zasimauskaite peržengusios šalys: Kipras, Austrija, Estija, Izraelis, Čekija, Albanija, Bulgarija, Suomija ir Airija. Taip pat ir konkurso šeimininkai portugalai bei didysis penketukas: Didžioji Britanija, Ispanija, Italija, Vokietija ir Prancūzija.

Antrojo pusfinalio metu scenoje pasirodė ir pernai skandalą įplieskusi Julija Samoilova. Pernai Rusijos deleguotai atlikėjai buvo uždrausta atvykti į konkursą rengusią Ukrainą dėl to, kad ji koncertavo Kryme. Tokį ukrainiečių atsakymą gavę rusai nusprendė nedalyvauti konkurse, tačiau šįmet jie grįžo ir į konkursą vėl siunčia Juliją.

Ji – ne vienintelė jau žinoma atlikėja šiame pusfinalyje. Į „Euroviziją“ grįžo ir vėl Norvegijos vėliavą čia neša Aleksandras Rybakas. Jam prognozuojama itin aukšta vieta finale.

Beje, Aleksandrui buvo prognozuojama pergalė, tačiau pastaruoju metu lyderės pozicijas šiose prognozėse išsikovojo Kipro atlikėja.

Pusfinalyje taip pat pasirodo ir neseniai prie eurovizinės šeimos prisijungusi Australija. Beje, jei australams pavyktų išplėšti pergalę, konkursas vis tiek greičiausiai vyktų Europoje dėl laiko skirtumo.

Norvegija

Antrąjį pusfinalį pradėjęs Aleksandras Rybakas – ne naujokas eurovizinėje scenoje. Šįkart atlikėjas „Eurovizijos“ žiūrovus bandys pavergti su daina „That’s How You Write A Song“.

A. Rybakas Osle gyvena tik nuo penkerių. Jis gimė ir ankstyvąją vaikystę praleido Minske, Baltarusijoje.

Norvegijos atstovas Aleksandras Rybakas

Aleksandras išpopuliarėjo po to, kai 2009 metų „Eurovizijos“ dainų konkurso didžiajame finale su daina „Fairytale“ tapo nugalėtoju. Jis surinko 387 taškus – tai daugiausia per visą šio konkurso istoriją.

Po šios pergalės jis rengia konkursus įvairiuose Europos miestuose, ne kartą viešėjo ir Lietuvoje. Vos paskelbus, kad jis grįžta į „Euroviziją“, jam buvo prognozuojama dar viena pergalė, tačiau pirmiausia jis turi peržengti pusfinalio barjerą.

Rumunija

2018 metų „Eurovizijos“ dainų konkurse Rumunijai atstovauja grupė „The Humans“ su daina „Goodbye“. „The Humans“ sudaro šeši nariai: Adi Tetrade, Alinas Neagoe, Alexandru Matei, Alexandru Cismaru, Corina Matei ir pagrindinė vokalistė Cristina Caramarcu. Kiekvienas jų turi savitą muzikinį išsilavinimą.

Rumunijai atstovaujanti grupė "The Humans"

Grupės solistė Christina gyvena tarp Romos ir Bukarešto.

Beje, prieš pradėdama ji sėkmingai dirbo telekomunikacijų sferoje, tačiau nusprendė mesti darbą ir visą laiką skirtis vokalo tobulinimui. Panašu, kad jos pastangos atsipirko.

Serbija

Serbija šįmet į konkursą išsiuntė duetą „Sanja Ilić & Balkanika“.

Aleksandaras Sanja Ilic – tekstų autorius ir kompozitorius, grupės lyderis. Jis rūpinasi, kad būtų suburti muzikantai, grojantys senoviniais Balkanų regiono instrumentais. Dar jis mėgina paversti šiuos garsus modernia poproko muzika.

Serbijos duetas Sanja Ilič ir Balkanika

Muzikinis Balkanika stilius – tai originalus skambesys, apjungtas su pasaulinės muzikos elementais. Šio stiliaus pagrindu tapo galinga tautinė Balkanų ritmika, derinama su moderniais metodais ir supratimu.

Pastaruosius kelerius metus ši muzikos grupė sėkmingai koncertuoja skirtinguose pasaulio kampeliuose, įskaitant Rusiją, Jungtines Valstijas ir netgi Pietų Korėją.

San Marinas

„Kas mes tokie?“ – savo dainoje klaus Jessica, San Marino atstovė „Eurovizijoje“.

Tikrasis Berlyne gimusios atlikėjos vardas – Jenifer Brening. Dainuoti ji pradėjo būdama dar visai maža, tuo metu ji dar nė nemokėjo kalbėti. Mergaitės talentas buvo labai greitai pastebėtas ir ji skatinta siekti savo svajonių įgyvendinimo.

San Marino atstovės Jessika ir Jenifer Brening

Pripažinimo ji sulaukė pradėjusi savo dainas viešinti „YouTube“ platformoje. O savo stilių ji formavo semdama įkvėpimą iš Rihannos, Beyonce ir Christinos Aguileros.

Danija

Danijos likimas šių metų „Eurovizijoje“ patikėtas Rasmussenui, atliksiančiam dainą „Higher Ground“.

Visas atlikėjo vardas yra Jonasas Flodageris Rasmussenas. Jam 33-eji metai. Šis Vakarų Danijoje gyvenantis dainininkas ne tik dirba vokalo bei scenos meno mokytoju, bet ir pats dalyvauja miuziklų, tokių kaip „Vestsaido istorija“ ir „Vargdieniai“, pastatymuose.

Danijos atstovas Rasmussenas

Atlikėjui teko garbė kaip vienam iš pritariančiųjų vokalistų pasirodyti vienoje scenoje su legendine „The Rolling Stones“. Jis yra dalyvavęs ir tokių žvaigždžių kaip Eltonas Johnas, Paulas McCartney, taip pat ABBA kūrybai skirtuose koncertuose. Rasmussenas yra buvęs ir kitų atlikėjų kūrinius perdainuojančios grupės „Hair Metal Heröes“ nariu.

Vešlią barzdą užsiželdinęs ilgaplaukis atlikėjas puikiai atitinka vaizduotėje piešiamą vikingo tipažą, todėl kai dainos „Higher Ground“ kompozitoriai Niclasas Arnas ir Karlas Eurenas pamatė Rasmusseno pasirodymus, jiems akimirksniu tapo aišku, kad idealiau tos dainos neatliks niekas. Laimei, Rasmussenas iš karto suprato dainos siunčiamą žinutę, taigi, švedų kompozitoriams, galima sakyti, išties nuskilo.

Rusija

Julija Samoilova Rusijai 2018 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse atstovaus su daina „I Won‘t Break“. Ji turėjo pasirodyti ir pernai, tačiau konkursą rengusi Ukraina nusprendė neįleisti jos į šalį todėl, kad ji buvo koncertavusi Kryme.

Tąkart Rusija apskritai atsisakė dalyvauti konkurse dėl tokių Ukrainos veiksmų, tačiau šįmet grįžta ir vėl deleguoja Juliją.

Rusijos atstovė Julija Samoylova

J. Samoilova – dainininkė ir dainų autorė, 1989 m. gimusi Rusijos Uchtos mieste. Nuo vaikystės neįgaliųjų vežimėliu priversta naudotis jauna moteris tapo rusiškos „X faktoriaus“ versijos finalininke.

2014 m. Sočio parolimpinių žaidinių atidarymo ceremonijoje ji surengė pasirodymą. J. Samoilovai teko „Auksinės Alos žvaigždės“ apdovanojimas, kuriam pavadinimas suteiktas pagerbiant 1997 m. „Eurovizijos“ konkurse dalyvavusią dainininkę Alą Pugačiovą.

Moldova

Moldovai šįmet atstovauja „DoReDos“. Tai 2011 metais susibūręs Moldovų folk-pop stiliaus trio, pavadinimą gavęs nuo pirmųjų dviejų muzikinės gamos natų.

2017 metais „DoReDos“ nugalėjo Rusijos kurorte Sočyje vykusiame konkurse „Naujoji banga“, kur atkreipė rusų dainininko ir dainų autoriaus Filipo Kirkorovo dėmesį.

Moldovai atstovaujantis trio "DoReDoS"

Būtent jis ir sukūrė dainą „My Lucky Day“. Filipas grupę taip pat atlydėjo ir į Lisaboną, čia kartu žengė ir mėlynuoju konkurso atidarymo ceremonijos kilimu.

Nyderlandai (Olandija)

Atlikėjas Waylonas (Willemas Bijkerkas) 2018 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse Nyderlandams atstovaus su daina „Outlaw In Em“.

2011 m. dienos šviesą išvydo antrasis šio atlikėjo albumas pavadinimu „After All“, o po kurio laiko 3FM jis buvo išrinktas geriausiu vokalistu.

Nyderlandų atstovas Waylonas

2016 m. Waylonas gavo pasiūlymą tapti mokytoju televizijos laidoje „It Takes Two“ ir teisėjavo „Olandijos balso“ konkurse. Tų pačių metų pabaigoje išleistas ketvirtasis jo dainų albumas „Seeds“.

Jam du kartus teko stoti prieš 30 tūkst. žmonių, susirinkusių paklausyti jo atliekamų dainų Rotterdam Ahoy arenoje.

Australija

Jessica Mauboy šiandien yra viena žymiausių ir sėkmingiausių Australijos atlikėjų. J. Mauboy muzikinės kelionės pradžia galima vadinti 2006-uosius. Būdama vos šešiolikos atlikėja užkariavo australų širdis dalyvaudama konkurse „Australian Idol“.

Nuo tada ji yra išleidusi penkis į populiariausiųjų dešimtukus patekusius albumus, 15 tarp dvidešimties populiariausiųjų atsidūrusių singlų ir keturis platininius albumus.

Australijos atstovė Jessica Mauboy

Dainininkės atliekamos dainos net 159 mln. kartų yra leistos įvairių pasaulio šalių transliavimo kanalais, o muzikiniai vaizdo klipai peržiūrėti daugiau kaip 39 mln. kartų.

J. Mauboy dalyvavo Beyonce koncertų ture. Jai teko bendradarbiauti su Ricky Martinu, Flo Rida, Snoop Dogg ir Pitbull. Jos pasirodymus yra stebėję tokie žinomi žmonės kaip buvęs JAV prezidentas Barackas Obama, televizijos žvaigždė Oprah Winfrey ir laidų vedėja Ellen DeGeneres. J. Mauboy yra pirmoji neeuropietiškos kilmės, iš Australijos atvykusi atlikėja, kaip svečias pasirodžiusi 2014 metų „Eurovizijoje“.

Gruzija

Gruzijai atstovauja etno džiazo grupė „Iriao“, kuri atliks dainą „For You“.

„Iriao“ grupė buvo sukurta Gruzijos sostinėje Tbilisyje. Jos repertuaras pagrįstas gruzinų polifonine muzika ir harmonija, prisotinta džiazo ir šiuolaikinės muzikos elementų.

Gruzijai atstovaujanti grupė "Iriao"

Grupės pavadinimas kilęs iš frazės „Iriao-uruao“, apibūdinančios garsųjį jodeliavimo stilių „Krimanchuli“, kuris yra neatsiejama Gruzijos tradicinės polifoninės muzikos dalis.

Grupės lyderis Davidas Malazonia buvo vienas pirmųjų kompozitorių, kurie Gruzijoje pristatė šį muzikos žanrą. „Iriao“ debiutinis pasirodymas įvyko 2013 metais Tbilisyje ir nuo to laiko grupė spėjo įgyti tarptautinį pripažinimą.

Lenkija

Lenkijai atstovaujantys Gromee su Lukasu Meijeru atlieka dainą „Light Me Up“.

Gromee gyvena ir dirba Krokuvoje, kur jis bendradarbiauja su užsienio dainininkais ir nuolat kuria pop ir šokių muzikos hitus, kurių kiekvienas sulaukia milijonų audio ir video srautinių duomenų siuntimų.

Lenkijai atstovaujantis duetas Gromee ir Lukas Meijeris

Gromee sąskaitoje dvigubas platininis, platininis ir auksinis diskai už jo daugybę singlų, taip pat šių metų kovą išleistas debiutinis albumas „Chapter One“. Be to, populiariuose muzikos festivaliuose jis dalijosi scena su Steve’u Aoki, Deorro ir „NERVO“, koncertavo su Davidu Guetta, Enrique Iglesiasu, Alanu Walkeriu ir Mariah Carey.

Malta

Maltai šių metų „Eurovizijoje“ atstovauja Christabelle su daina „Taboo“. Christabelle ant scenos lipa nuo trijų metų.

Po neilgai trukusios televizijos karjeros paauglystėje – ji vedė laidas „Teen Traffic“ ir „Teen Trouble“ (abi nominuotos Maltos televizijos apdovanojimams) – Christabelle nusprendė susitelkti į savo muzikinę karjerą ir dalyvavo keliuose dainų konkursuose, tokiuose kaip atranka į vaikų „Euroviziją“ ir Luizianoje (JAV) vykusiame F.I.D.O.F.

Maltos atstovė Christabelle

Pastaruosius septynerius metus Christabelle dirbo su amerikiečių ir britų prodiuseriais prie visos eilės dainų, tarp kurių ir „I Wanna Know“, „Flame“, „Naturally“, „Every Time I Bleed“, „Everything About You“, „Say“ ir „Fall for You“. Kelios iš šių dainų pasiekė pirmąją vietą vietinėse geriausių dainų lentelėse, o dainininkė laimėjo aštuonis Maltos aukščiausius muzikinius apdovanojimus „Bay Music Award“.

Vengrija

Vengrijai šiųmečiame „Eurovizijos“ dainų konkurse atstovauja grupė „AWS“, atliekanti dainą „Viszlat Nyar“.

„AWS“ save apibūdina kaip dėmesį atkreipti sugebančią šiuolaikinio metalo grupę. Grupė 2006 metais susibūrė Budapešte. Ją įkūrę Bence’as Bruckeris, Danielis Kökenyesas, Örsas Siklosi ir Aronas Veressas tada buvo paaugliai. Soma Schiszleris prisijungė vėliau.

Vengrijai atstovaujanti grupė "AWS"

„AWS“ išsiskiria įvairialypiais įspūdingais pasirodymais, jų muzikoje galima aptikti metalo, psichodelinio roko, alternatyvaus ir pop roko apraiškų. Jų muzikiniuose klipuose galima matyti smurto vaizdus ir garsenybes – taip jie siekia atkreipti dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria pasaulis.

Latvija

Laura Rizzotto atstovauja Latvijai su daina „Funny Girl“. Jai 23 metai.

Dainininkė, dainų autorė ir pianistė gimusi Brazilijoje, jos tėvas yra latvis, o mama – portugalų kilmės brazilė. Pirmąją dainą ji parašė būdama vienuolikos ir nuo to laiko išleido jau daugiau kaip šimtą muzikinių kūrinių.

Latvijos atstovė Laura Rizzotto

Penkiolikos Laura pradėjo koncertuoti Rio de Žaneire. Netrukus jos gyvą pasirodymą pamatė įrašų kompanijos atstovas ir jau po metų buvo susitarta dėl pirmojo įrašo. Jos debiutinis albumas „Made in Rio“ pasirodė 2011 metais. Netrukus po to Laura gavo stipendiją studijuoti Berklio muzikos koledže ir persikėlė į Bostoną (JAV).

Švedija

Benjaminas Ingrosso Švedijai atstovauja su daina „Dance You Off“.

Švedijos sostinės Stokholmo pakraštyje gimęs ir augęs itin puoselėjamų itališkų jo šaknų aplinkoje B. Ingrosso gana greitai pateko į pramogų pasaulį.

Švedijos atstovas Benjaminas Ingrosso

Savarankiškai groti pianinu ir gitara išmokęs atlikėjas ankstyvuosius vaikystės metus praleido tobulėdamas ir domėdamasis muzika. Ši veikla tikrai nenuėjo veltui, o būdamas vos devynerių jis jau galėjo džiaugtis pirmuoju savo hitu.

Šiuo metu B. Igrosso – vienas populiariausių populiariosios muzikos atlikėjų Švedijoje. Per 25 mln. perklausų internetinėje muzikos platformoje „Spotify“ surinkęs atlikėjas neabejotinai šiais metais yra vienas iš tų „Eurovizijos“ dalyvių, į kurį tiesiog būtina atkreipti dėmesį.

Juodkalnija

Juodkalnijai 2018 metų „Eurovizijos“ dainų konkurse su daina „Inje“ atstovaus Vanja Radovanovičius.

Vanja Radovanovičius gimė 1982 metais. Muzikos industrijoje jis jau daugiau kaip keturiolika metų. Čia jis žinomas kaip dainų autorius ir savo dainų atlikėjas. Vanjos karjeros proveržis įvyko 2004 metais Budvos muzikos festivalyje, kur jis varžėsi su daina „Dripac“. Dainininkas laimėjo Geriausio debiuto kategorijoje.

Juodkalnijos atstovas Vanja Radovanovičius

2007 metų pabaigoje jis išleido naują singlą pavadinimu „Pričaj dodirom“ ir po kelių mėnesių pasirodė ir to paties pavadinimo albumas, kuris vėliau tapo vienu geriausiai parduodamų albumų Juodkalnijoje. Vaizdo klipas pagrindinei albumo dainai buvo filmuotas bendradarbiaujant su klausos negalią turinčiais žmonėmis iš Švietimo ir reabilitacijos instituto, kuris įsikūręs Kotore.

Slovėnija

Lea Sirk Slovėnijai atstovaus 2018 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse su daina „Hvala, ne!“.

Muzikos mokslus krimsti L. Sirk pradėjo būdama vos penkerių. 2001-2007 m. ji dalyvavo įvairiuose šalies ir tarptautiniuose konkursuose, reguliariai užimdama aukščiausias vietas. Mokyklą ji pasiekusi puikius rezultatus baigė anksti – tuo metu ji jau mokėsi groti fleita.

Slovėnijos atstovė Lea Sirka

L. Sirk studijavo konservatorijoje Ženevoje, grojo skirtinuose orkestruose ir dalyvavo seminaruose visoje Europoje. Aukštojo mokslo studijas ji baigė taip pat anksčiau ir su pagyrimu, o po dvejų metų buvo baigtos ir magistro studijos.

Ukraina

Atlikėjas Melovinas Ukrainai atstovauja su daina „Under The Ladder“.

Šis projektas pradėjo gyvuoti Odesoje 2012 m. Pavadinimas sukurtas apjungus Helovino šventę reiškiantį žodį su pirmąja garsiojo britų dizainerio Alexanderio McQueeno vardo raide.

Didžiausią aistrą Melovinas jaučia muzikai, kvepalams ir chemijai. Šis atlikėjas ragina pasitelkti drąsą, nebijoti sunkumų, siekti svajonių išsipildymo, mylėti gyvenimą ir mėgautis juos nepaisant visų pasitaikančių nenuspėjamų posūkių ir aplinkybių.

Ukrainos atstovas Melovinas

Šis dainų atlikėjas kuo puikiausiai žino, kad pergalių negali būti be nesėkmių. Jo kūrybinė kelionė tai patvirtina: Melovinas žingsnis po žingsnio juda savo svajonės įgyvendinimo link, nesibaimindamas jokių nesėkmių. Apie tai yra ir jo daina „Under The Ladder“. Atlikėjas ragina nesustoti susidūrus su sunkumais, nes jie laikini, kovoti dėl savo svajonių įveikiant visus nesklandumus.

Pusfinalio akimirkos: