„Atsikeliu, atsidarau portalus, skaitau ir suprantu, kad Lietuvos skonis – aiškus: jei moterytė atrodo nelaiminga ir pikta, jei dainuoja tokia veido išraiška, lyg teroristai būtų pagrobę jos šeimą ir ją į sceną išgrūdo šantažo būdu – reikia balsuoti. O jei dar ir – nelaimėlė, kuriai net Lietuvoje n metų sužibėti nepavyksta – balsuokim, nes „tegul nors kartą nuvažiuoja, gi tiek kartų vis bando, bando, bando, bando, bando...“, – įrašą feisbuke pradėjo S. Vaitulionis.

Jis pasidalijo ir krūva patarimų, kaip, anot jo, reiktų elgtis norint laimėti atrankas ir kelialapį į didžiąją „Euroviziją“.

Pirmiausia, anot jo, reiktų dalyti interviu: „Būtinas interviu apie smurtą. Nesvarbu, net jei smurtas bus ir išgalvotas. Net jei mažuoju kojos piršteliu užkliuvai už taburetės – čia jau buitinis smurtas, tiesiog nepasakok, kad prieš tave smurtavo taburetė – išlaikyk intrigą, neatskleisk visų kortų. Reikia ašaringos istorijos, nes tą kankinės veido išraišką privalu kažkaip pateisinti. Tada visi gailės ir balsuos“.

Antrame punkte jis ir vėl įvardijo interviu, šįkart – apie sunkų gyvenimą. „Privalomas interviu apie sunkų gyvenimą Lietuvoje ir bankrotą – balsuos, nes „ gi reikia žmogui duoti galimybę atsitiesti“. Dar būtina atskirai papasakot, kaip Lietuvoje viskas pabrango – simpatijos garantuotos“, – rėžė Saugirdas.

Trečiame punkte – ligos ir sveikata: „Labai rekomenduoju mesti ligų ir sveikatos kortą (šitą, mačiau, jau moki). Net jei sveika – meluok, kad sergi/ sirgai/ turi planų susirgti. Ostapenko tipo nuotraukos iš sanatorijos palatų tik sustiprintų efektą. Visi gailės ir palaikys“.

Ketvirtuoju punktu S. Vaitulionis įvardijo vaikystės traumas, kurių atskleidimas, anot jo, pritraukt dar vieną žmonių grupė, kurie taps gerbėjais, net jei tokiais iki šiol ir nebuvo: „Dabar labai ant bangos vaikystės traumos – pasakok nesikuklindama. Jei sunku su fantazija ir kūryba – išgerk. Nors čia jau gali kilti grėsmė prasigert“.

Penktame punkte – meilės istorijos. „Nesėkmingos meilės istorijos visada pavergs pusės Lietuvos nelaimingų moteryčių širdis. Net jei istorijos ir laimingos – pasakok nelaimes“, – patarimus tęsė Saugirdas.

Šeštame punkte Saugirdas įspėja viešai nesidalyti džiaugsmu. „Gink dieve nepasakok jokių sėkmingų istorijų, nes tai labai prasilenktų su amžinai nelaimingu veidu ir tautai gali pasirodyti, kad meluoji“, – tikino S. Vaitulionis.

Septintame punkte – patarimai, kaip fotografuotis: „Jokių seksualių fotosesijų – neatrodys įtikinamai. Geriau nelaimingas veidas šalia Kryžių kalno – natūralu ir organiška“.

Aštuntame punkte – pergalės pranašystės: „Papasakok, kaip susapnavai savo pasirodymą „Eurovizijoje“ arba, kad pergalę išbūrė būrėja – lietuviai horoskopus skaito pirmiau nei rimtas žinias – sueis tikrai“.

Devintuoju punktu S. Vaitulionis patarė išlikti ištikimai savo stiliui: „Lik ištikima savo firminiam stiliui – visada atrodyk pikta ir nelaiminga. Na, čia sunku nebus“.

Dešimtame punkte – sceninio įvazdžio patarimai: „Scenoje dabinkis taip, lyg būtum susipykus su stilistu. Oh, wait... (liet. „Oi, palauk...„)“.

Vienuoliktame punkte Saugirdas patarė nepamiršti ašarų: „Kokio nors tiesioginio eterio metu apsiverk ir išbėk iš studijos. Nesvarbu, kad viskas gerai – sugalvok kokį skaudulį. Pvz. Susirgo kaimynų jūrų kiaulytė Mirta, o jūs esate labai artimos. Iškart palaikys visi jūrų kiaulyčių turėtojai. Šitą bajerį gali kartoti kartą per savaitę vis su kitu gyvūnu – taip paimsi skirtingas žmonių grupes“.

Dvyliktame punkte S. Vaitulionis patarė nepamiršti, jog esi scenos žmogus ir retkarčiais „žvaigždiškai“ pakeisti nuomonę. „Kai jau išdalinsi visus šituos intervus, griežtai pareikšk, kad apie asmeninį gyvenimą nekalbi ir nuo šiol kalbėsi tik apie savo kūrybą. Žurnalistus pakviesk į savo koncertą, kur dainuosi koverius ir kitų rašytas dainas“, – vardijo S. Vaitulionis.

Tryliktoje vietoje atsidūrė patarimas sekti užsienio žvaigždžių pėdomis: „Išleisk perdarytą Pharrellio Williamso paliūdintą akustinį koverį „Unhappy“ (liet. „Nelaimingas“). Žodžių labai perdaryt nereikia, tik vietoj „Happy“ (liet. „Laimingas“ – orgininalus Ph. Williamso dainos pavadinimas – DELFI) dainuok „Unhappy“. Konceptualu“.

Keturioliktoje vietoje – meilė gyvūnams ir šmaikštumas: „Ant palaikymo marškinėlių dėk „Grumpy Cat“ (liet. liūdinčios katės) nuotrauką – emocija ta pati, bet ta katė bent populiari. Hashtag'as (liet. žymelė) #GRUMPYLITHUANIA (liet. liūdinti lietuva)“.

Penkioliktame punkte – paskutiniai „akordai“: „Na, o tada jau gali pasakot apie populiarumo kainą, muziką ir savo kūrybą. Ai, čia biški gali kilti bėdų su turiniu, nes pilnų arenų nebuvo, stebuklingų hitų paskutinį dešimtmetį – nepamenu. M.A.M.A. apdovanojimų... Ai, nebekalbam skaudžia tema“.

Pasidalijęs patarimais S. Vaitulionis pridūrė: „Marketingo planą sudariau nemokamai, dėkoti nereikia. Naudokitės į sveikatą! P.s. ir tik nepradėkit apie tai, kad gera daina. Niekas tos dainos neatsimins, atsimins nebent susiraukusią tetulytę scenoje. P.s.s. čia yra tik kukli mano nuomonė, tai nepikite labai. Peace. Love. (liet. taika, meilė)“.

DELFI primena, kad iki „eurovizinių“ atrankų finalo liko jau visai nedaug – jis nuskambės kovo 11-ąją. Šiuo metu konkurse vis dar rungiasi 12 dalyvių: Aistė Pilvelytė, Sasha Song, Ieva Zasimauskaitė, Greta Zazza, Paula, Gabrielius Vagelis, „Fusedmarc“, Kotryna Juodzevičiūtė, Alanas Chošnau, „Queens Of Roses“, Vilija Pilibaitytė-Mia ir Valerija Iljinaitė.