Paskutinę akimirką paaiškėjo, kad šioje atrankos dalyje nedalyvaus atlikėjas Ruslanas Kirilkinas. Kiek anksčiau paaiškėjo, kad dėl avarijos pasėkmių sveikatai atrankoje taip pat nedalyvaus ir atlikėjas Soliaris. Tad iš trylikos dalyvių beliko vos vienuolika.

DELFI primena, kad komisijos narių nuomonė lemia tik pusę (50 proc.) vertinimų. Likusi dalis ir „eurovizininkų“ likimas – žiūrovų rankose. Žiūrovai savo balsus už favoritus kviečiami atiduoti kiekvieną šeštadienio vakarą, tiesioginio balsavimo metu.

Komisijos balų lentelė

Vlad Max – 0 balų

Elvina Milkauskaitė – 1

Audrius Janonis – 2 balai

Evaldas Vaikasas – 3 balai

Julija Jegorova – 4 balai

„Queens Of Roses“ – 5 balai

Rasa Vaštakaitė – 6 balai

Valrija Iljinaitė – 7 balai

Neringa Šiaudikytė – 8 balai

Alanas – 10 balų

Aistė Pilvelytė – 12 balų

Žiūrovų balsavimo lentelė

Vlad Max – 0 balų

Elvina Milkauskaitė – 1 balas

Shiny Raia – 2 balai

Julija Jegorova – 3 balai

Audrius Janonis – 5 balai

Valerija Iljinaitė – 6 balai

Evaldas Vaikasas – 8 balai

„Queens Of Roses“ – 10 balų

Aistė Pilvelytė – 12 balų

Šios „eurovizinės“ kovos metu už vieną dalyvį balsavo šįmet rekordinis žiūrovų skaičius. Aistę Pilvelytę palaikė gerokai daugiau kaip tūkstantis žiūrovų.

Susumavus visus balus paaiškėjo, kad atrankose lieka ir kitoje laidoje mes dar pamatysime Aistę Pilvelytę, Alaną, „Queens Of Roses“, Valeriją Iljinaitę, Neringą Šiaudikytę ir Evaldą Vaikasą.

N. Šiaudikytė

Komisijos narių kėdėse kas kartą – vis kiti pramogų pasaulio atstovai. Šįkart dalyvių pasirodymus vertino garsusis rokeris Povilas Meškėla, dirigentas Gintaras Rinkevičius, muzikologas Darius Užkuraitis bei muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys.

Elvina Milkauskaitė su daina „Try“

Pirmoji ant scenos lipo Lietuvos šlagerių princese tituluota Elvina Milkauskaitė su daina „Try“.

Po merginos pasirodymo P. Meškėla teigė, kad jam patiko dainos priedainis, tačiau nieko ypatingo kūrinyje jis taip ir neįžvelgė.

„Neįsižeisk. Graži popsinė daina, kuri skamba radijo eteryje. Tiesiog važiuoji kažkur, praklausai ją ir pamiršti“.

Julija Jegorova su daina „Higher“

Antruoju numeriu ant scenos lipo energingoji Julija Jegorova su daina „Higher“. Trumpu sijonu pasidabinusi atlikėja ant scenos ne tik pademonstravo savo vokalą, bet ir charizmą bei ekspresyvumą. Julija taip įsijautė į dainą, kad net ėmė šokinėti ant scenos!

D. Užkuraitis žavėjosi merginos vokaliniais gebėjimais, bet tikino nemanąs, kad šis kūrinys yra tinkamo ryškumo „Eurovizijai“ ir pačiai Julijai: „Žinau, kad Julija yra puiki vokalistė, kuri gali dainuoti bet ką. Bet daina jai per daug paprasta“.

Evaldas Vaikasas su daina „Fire kisses“

Šiaulietis Evaldas Vaikasas šįvakar – trečiasis. Lyrinę britų kompozitoriaus sukurtą dainą „Fire kisses“ atlikęs vaikinas komisijos, regis, nesužavėjo.

„Ai, vėlgi tokia daina, kokių „Eurovizijoje“ nors vežimu vežk“, – kūrinio pasirinkimą kritikavo R. Zilnys ir pridūrė, kad Evaldo balsas, vis dėlto, malonus ausiai.

Neringa Šiaudikytė daina „Running out of time“

Ketvirtuoju numeriu pasirodžiusios Neringos Šiaudikytės pristatinėti nereikia. „Eurovizijos“ atrankoje ji – nebe naujokė.

Queens of Roses

D. Užkuraitis žavėjosi Neringos vokalu ir tikino, kad kasmet ji nustebina vis labiau. Tai, anot jo, kol kas tvirčiausias pasirodymas iš šįvakar matytų.

Vlad Max su daina „I'll Never Let You Down“

Vlad Max, pasirodęs penktasis ir atlikęs dainą „I'll Never Let You Down“, apstulbino komisiją. Ir tikrai ne gerąja prasme.

R. Zilnys pažėrė konstruktyvios kritikos ir vaikino pasirodymą pakomentavo labai taktiškai, neįžeisdamas atlikėjo jausmų.

„Hmm... Suprantate, yra du dalykai, kurių reikia kiekvienam, norinčiam atstovauti bet kokiai šaliai „Eurovizijoje“: vienas yra pasitikėjimas savimi ir, akivaizdu, kad jūs tai turite. Kitas dalykas yra galimybė ir gebėjimas realiai suvokti savo vokalines galimybes, ko galbūt jums šiek tiek trūksta“, – sakė muzikos apžvalgininkas ir pridūrė, kad Lietuvos tokiu pasirodymu liūdinti nereikėtų.

Shiny Raia su daina „All you“

Šeštu numeriu pasirodė Shiny Raia slapyvardžiu pasivadinusi Rasa Vaštakaitė. Mergina atliko alternatyvią dainą „All you“.

„Man net labai patiko. Ar tokia daina galėtų būti Eurovizijoje? Manau, kad ne. Vis dėlto, tai per daug alternatyvu“, – rėžė D. Užkuraitis.

Alanas Chošnau su daina „7 Days“

Alanas Chošnau ir jo daina „7 Days“, prie kurios sukūrimo prisidėjo ir pats, paženklinti septintuoju numeriu.

„Pasirodymas puikus, man labai patiko“, – apie savo pasirodymą šmaikščiai kalbėjo A. Chošnau.

R. Zilnys sakė, kad kūrinys jam – labai vasariškas ir gražus, gali skambėti per daugelį populiarių radijo stočių. Bet ar gali pasiekti aukštumų? Vargu.

Valerija Iljinaitė su daina „You made me glow“

Tarptautinės scenos jaudulio jau ragavusi Valerija Iljinaitė – aštunta. Sceną užkariauti pasiryžusi atlikėja atliko jausmingą dainą „You made me glow“.

G. Rinkevičius tikino, kad ši daina tiesiog turi keliauti į kitą etapą! „Jūs – mano atradimas“, – sakė garsus dirigentas.

„Queens of Roses“ su daina „Fisherman“

Devintosios – žavioji „Queens of Roses“ trijulė. Blizgiomis suknelėmis pasidabinusios merginos atliko dainą „Fisherman“. Tačiau ar jų grožis ir vokaliniai talentai padės išplėšti pergalę atrankose?

Aistė Pilvelytė

„Dainos tekstas yra kažkokia nesąmonė“, – dainą apie žvejį sukritikavo R. Zilnys. Tiesa, dainos žodžiai buvo vienintelė pretenzija merginų trijulei iš muzikos apžvalgininko lūpų.

Audrius Janonis su daina „Run“

Su kūriniu „Run“ į sceną dešimtasis žengė Audrius Janonis. Dirigentas G. Rinkevičius atlikėjui pasiūlė dainuoti švariau ir profesionaliau, linkėjo padirbėti daugiau.

D. Užkuraitis teigė neabejojantis, kad Audrius – perspektyvus dainininkas, tačiau dainos atlikimu nebuvo sužavėtas. „Jūs neišgyvenote dainos, galbūt dėl savo jauno amžiaus“, – teigė komisijos narys.

Aistė Pilvelytė su daina „I'm like woolf“

Simboliška, tačiau vienuoliktu numeriu į sceną lipo jau vienuoliktą kartą „Eurovizijos“ atrankose dalyvaujanti Aistė Pilvelytė. Scenoje ji atliko dainą „I'm like woolf“.

Tiesa, pasirodymas prasidėjo nesklandumais. Pradėjus groti pirmiesiems akordamas Aistė paprašė dainą pradėti iš naujo.

„Atsiprašau, niekaip nesusikaupiu. Labai atsiprašau“, – tarė A. Pilvelytė ir po kelių akimirkų iš naujo pradėjo savo pasirodymą.

Po pasirodymo Aistė sakė, kad eiti į sceną „neturint balso“ yra be proto sunku, tad reikėjo laiko susikaupti. Juk ji, kaip pati sako, neturėjo savo didžiausio ginklo – balso.

DELFI skaitytojai mažiausiai simpatijų teikė dalyviui Vlad Max.