LRT laidoje „Gimę tą pačią dieną“ – trys skirtingi žmonės, trys skirtingos istorijos ir viena juos vienijanti data – 1967-ųjų birželio 29-oji, kuomet Klaipėdoje pasaulį išvydo hiperaktyvi ir šunybes mėgstanti krėsti mergaitė – Asta Baukutė, kuriai ateityje buvo lemta pati žinoma Lietuvos aktore.

„Aš apskritai iš esmės nenorėjau mokytis. Man nepatiko ta sistema ir dabar, kuomet pati vaikams dėstau teatrą, suprantu, jog jeigu vaikas maištauja – tam yra priežastis. Su manim niekas nedraugavo, buvau stora, negraži, strazdanota, raudonų plaukų. Ir visos tos emocijos krovėsi, kol radau joms išraišką – aktorystę“, – laidoje vaikystės prisiminimais dalinosi žinoma aktorė.

Kaip rašoma televizijos pranešime spaudai, ieškodama širdžiai artimos veiklos, Asta lankė ir muzikos mokyklą, kurioje griežė smuiku. Visgi, susipykusi su dėstytoja, jos nebaigė, o ir vidurinėje mokykloje mokslai klostėsi savotiškai – paskutiniąją klasę ji lankė vakarinėje mokykloje, kartu su suaugusiais vyrais, dirbančiais laivų remonto įmonėje.

„Mama norėjo, kad aš būčiau smuikininkė, tačiau kaip šiandien prisimenu tą dieną, kai sudaužiau smuiką. Ten buvo labai gerai slystantys ilgi koridoriai, tad kaip gražiai sukosi bekrentantis „futliaras“... Skilo per pusę tuomet smuikas, ir tikrai tą dieną ilgai negrįžau namo“, – pasakojo aktorė.

Vis tik Astos gyvenime keliai pasisuko į aktorystės studijas, kurių metu atsivėrė teatro pasaulis, pažintys, ryšiai, bendražygiai ir svarbūs vaidmenys. Nors šios profesijos kelyje taip pat netrūko vingių, 2008-aisiais Asta priėmė drąsų sprendimą ir teatrą iškeitė į politiką.

„Aš labai save myliu už savo tą drąsą. Kai atsirado politika, buvau karjeros viršūnėje, finansiškai laikiausi kuo puikiausiai, tačiau man norėjosi kažko kitko, kažko naujo. Tuo metu net nebuvau pagalvojusi, kad tai gali būti politika, tačiau kai laukiausi sūnaus Rapolo, aš pasakiau sau, kad noriu ramybės, atsibodo renginiai, spektakliai, televizija“, – atviravo moteris.

Šiandien Asta – laiminga keturių vaikų mama, teatro mokytoja ir satyrinius personažus televizijos laidoje „Dviračio žinios“ kurianti aktorė. Vienas ryškiausių čia sukurtų Astos vaidmenų – įkūnyta Austėja Landsbergienė, tačiau, kad ir kokį žinomą žmogų tektų suvaidinti, aktorė laikosi vienos griežtos sau išsikeltos taisyklės.

„Aš turiu vieną sau priesaiką: kad ir kokį personalą darau, mano santykis turi būti geras. Pas kiekvieną yra trūkumų, tačiau aš iš jų juokiuosi ar juos pašiepiu su meile, ne su pykčiu, nes viskas gali grįžti. Aš niekada negalvojau, kad būsiu valdžioje – bet prašau, įmetė“, – teigė aktorė.

Astos gyvenime netrūksta skandalų ar skambių antraščių, apkalbų ir iš visuomenės sklindančios kritikos. Ji kaskart vis kitokia: kartais šokiruojanti, dažnai savo sukurtais personažais juokinanti, tačiau visuomet tikra ir nuoširdi. Dar jaunystėje kompleksavusi dėl savo išvaizdos ar kūno formų, šiandien Asta tikina atradusi vidinę ramybę ir besidžiaugianti kiekviena diena.

„Aš esu ypatingai laimingas žmogus, esu graži moteris, aš pagaliau išdrįsau tai pasakyti garsiai. Aš tikiu savo vidiniu kamertonu, o ne aplinkinių“, – tvirtino Asta.

Kaip atrasti laimę mažuose dalykuose? Dokumentinėje apybraižoje „Gimę tą pačią dieną“ – aktorės Astos Baukutės ir Jurbarko kultūros centro vyriausiosios buhalterės Birutės Aksionovienės istorijos.

„Gimę tą pačią dieną“ – ketvirtadieniais 21.30 val. per LRT.