„Labai noriu atsirinkti dešimt merginų ir moterų būsimai kolekcijai, tačiau rasti jas visoje Lietuvoje nėra paprasta užduotis“, – prisipažįsta mados namų savininkė.

Anot E. Vitulskienės dauguma į atrankas ateinančių ir „plius“ dydžio modeliais tapti norinčių kandidačių neatitinka vieno esminio reikalavimo, rašoma pranešime spaudai.

„Plius dydžio modeliais laikomos 44 ir didesnį drabužių dydį dėvinčios moterys, o į atrankas dažnai ateina 40 ir net 38 dydį vilkinčios pretendentės. Tai tik dar kartą įrodo, kokį spaudimą dėl savo kūnų Lietuvoje patiria dauguma moterų, nes net su labai standartiniu drabužių dydžiu jos mano esančios „plius“,– pasakoja E. Vitulskienė.

Ji spėja, kad plius dydžius dėvinčios moterys dažnai nemano galinčios dirbti modeliais, nelaiko savęs vertomis podiumo.

„Aš jau ne vienerius metus siekiu šį požiūrį pakeisti. Pažiūrėkite į mūsų mados namų buvusių kolekcijų modelius – nuostabaus grožio švytinčios moterys. Mes su jomis kalnus nuvertėme. Dalyvavome daugybėje profesionalių fotosesijų, dideliuose šou demonstravome drabužius, filmavomės TV laidose. Dalis moterų atėjusių į mano atrankas tapo profesionaliais plius dydžio modeliais ir sėkmingai tęsia karjerą“, – sako ji.

Paklausta, ko reikėtų, kad galėtum tapti plius dydžio modeliu, Erika susimąstė. „Svarbiausia – mylėti save, nekompleksuoti. Žinoma, visi modeliai rūpintis savimi, būti estetiškos išvaizdos. Tas galioja ir plius dydžiui. Ūgis čia nėra toks svarbus, kaip standartiniams modeliams, tačiau „pliusės“ turi būti 165 cm ir aukštesnės. Jei moka gerai vaikščioti su aukštakulniais – privalumas, bet ne būtinybė. Išmokysim!“ – sako ji.

Erikos Vitulskienės mados namų modelių atranka vyks birželio 26 d. (šeštadienį) nuo 12 val. Vilniuje, SMK (Socialinių mokslų kolegijos) patalpose, adresas: Kalvarijų g. 137E. Pretendenčių prašoma būti be makiažo, atsinešti aukštakulnius ir apsirengti figūros nemaskuojančiais drabužiais. Registracija ir smulkesnė informacija e.paštu: erikos.vitulskienesmn@gmail.com.