Nuo tada, kai J. Clarksonas, R. Hammondas ir J. May užbaigė savo bendradarbiavimą su kultine laida apie automobilius, praėjo jau šešeri metai.

Nors laidos kūrėjai ir bandė pakartoti TV šou sėkmę kviesdami naujus vedėjus, nė vienas jų vietoje atsiradęs žmogus neprilygo senajai „Aukščiausios pavaros“ komandai. „Amazon“ platformoje gimė dar viena mašinų entuziastams skirta laida „The Grand Tour“, tačiau išgirdus garsiosios vedėjų trijulės pavardes, pirmiausia prisimenama būtent „Aukščiausia pavara“.

Vienas iš įsimintiniausių su laida susijusių reiškinių buvo „Top Gear Live“, kai komanda, dalindamasi savo išmintimi, žarstydama patarimus ir demonstruodama nefiltruotą humorą, skersai išilgai išmaišė visą šalį ir aplankė daug užsienio šalių.

Philipa Sage buvo viena iš komandos, pavertusios „Top Gear Live“ realybe, narių. Ji puikiai prisimena, kokias kvailystes „peraugę mokyklos išdykėliai“ krėsdavo užkulisiuose.

Laidos "Aukščiausia pavara" vedėjai
Foto: Vida Press

Savo knygoje „Off-Road With Clarkson, Hammond And May“ ji prisimena, kaip pašėlusi trijulė vieną naktį Amsterdame sugalvojo beprotišką dalyką – „Celebrity Sex Shop Sweep“.

„The Sun“ pavyko gauti knygos ištrauką, kurioje ir atskleidžiama, kad visi komandos nariai turėjo po penkiolika minučių surasti sekso prekių parduotuvę ir vienam iš savo kolegų nupirkti patį vulgariausią įmanomą daiktą. Sėkmingai apsipirkus, viešbučio fojė buvo surengtas pristatymas ir renkamas pats įspūdingiausias pirkinys.

„R. Hammondas gavo galvos diržą su pritvirtintu masyviu peniu. Jeremy dovanėlė buvo didžiuliai silikoniniai sėdmenys“, – vyrų linksmybes be tabu prisimena kolegė.

Kitas smagus vakarėlis vyko Birmingame, kur komanda po miestą važinėjosi limuzinu. Nereikia nė sakyti, kad alkoholis liejosi upeliais – limuzine buvo įrengtas specialus šampano baras. Per vakarienę netikėtai prasidėjo rankų lenkimo varžybos, o R. Hammondas – parverstas ir įvyniotas į staltiesę – buvo naudojamas kaip stalas.

Laidos "Aukščiausia pavara" vedėjai
Foto: Vida Press

Ph. Sage laidoje dirbti pradėjo 1997 metais, o išvykų metu dirbdavo kaip visų trijų žvaigždžių asmeninė asistentė. Vienoje laidų ji pasiūlė žvaigždėms jų pagirias gydyti vitamino B12 injekcija. Nors Hammondas visgi nusprendė gaivintis senu būdu – šnypščiančia vitaminų ir mineralų tablete, May ir Clarksonas ryžosi dūriui – ir atkišo užpakalius.

Knygoje Ph. Sage aptaria ir daugiausia prieštaringų vertinimų sulaukusius „Aukščiausiosios pavaros“ vedėjų pareiškimus, kad ir, pavyzdžiui, J. Clarksono teiginį, esą, tuometinis Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Gordonas Brownas – „vienaakis idiotas iš Škotijos“. Galiausiai J. Clarksonas atsiprašė už tai, kad pašiepė viena akimi aklą premjerą dėl jo negalios, bet žodžių, esą, jis idiotas, neišsižadėjo.

Jeremy Clarksoną ir Richardą Hammondą buvusi kolegė pavadino „mokyklinukų lygio divomis“

Jeremy Clarksonas ir jo partneris laidoje „Aukščiausia pavara“ Richardas Hammondas iš buvusios kolegės sulaukė epiteto „mokyklinukų lygio divos“. Tokio verdikto jie nusipelnė viešnagės privačioje saloje metu pareikalavę sraigtasparniu jiems atskraidinti stalo žaidimą, rašo express.co.uk.

Ph. Sage labai gerai prisimena tą išvyką: visi buvo apsistoję „atokiame name privačioje Naujosios Zelandijoje saloje“ – ten buvo viskas, apie ką tik galima būtų pasvajoti: pradedant privačiu paplūdimiu ir baigiant tik jų reikmėms skirtu laivu.

Ir nors buvo apsistoję tikrąja to žodžio prasme rojaus kampelyje, automobilių entuziastai nė iš šio, nė iš to pareikalavo stalo žaidimo „Risk“ – kuo greičiau, tuo geriau, nes jiems, esą, nuobodu.

Ir ką gi – stalo žaidimas tikrai atsirado ant jų stalo: jį dviem televizijos chuliganams atskraidino sraigtasparniu iš Oklando.

Laidos "Aukščiausia pavara" vedėjai
Foto: Vida Press

Ph. Sage pridūrė: „Tik pamanykit, tos hiperaktyvios mokyklinukų lygio divos iki tol nebuvo patenkintos“.

Phillipa Sage knygoje gan detaliai papasakojo, ką reiškė dirbti trijų labiausiai padykusių ir garsiausių vyrukų televizijos istorijoje „asmenine asistente, visų problemų sprendėja ir norų pildytoja“.

Prisimindama beveik du dešimtmečius darbo drauge, Phillipa sako savo akimis mačiusi neįtikėtinų dalykų, pavyzdžiui, „merginų mėtymo į baseiną“ konkursą – vyrukai varžėsi, kuris gali toliau nusviesti dailiosios lyties atstovę.

Philipa savo vaidmenį dirbant su televizijos įžymybėmis apibūdina kaip „garsių ir labai kvailų, bet tuo pačiu labai protingų ir linksmų vyrų, žinančių apie automobilius viską, motinos ir sesers pareigas“.

Atsiminimų knygoje „Off-Road With Clarkson, Hammond and May“ buvusi „Aukščiausios pavaros“ vedėjų asistentė taip pat prisimena, kaip nutrūktgalviai sugalvojo atkartoti liūdnai pagarsėjusį filmo „Itališkas apiplėšimas“ triuką ir taip padidinti bilietų pardavimus.

Galiausiai nesibaigiančių vakarėlių maratonas pradėjo kenkti laidos vedėjų sveikatai. Ph. Sage prisimena, kaip Jamesas May – pats romiausias ir švelniausias trijulės narys – manė, kad jam širdies smūgis. Nerimas dėl sveikatos kilo po popietinio pasirodymo.

Po medikų apžiūros, laidos vedėjas buvo nuramintas, kad jam tikrai ne širdies smūgis – viso labo didžiulis stresas ir intensyvaus gyvenimo būdo padariniai. Tereikėjo numigti pokaičio ir J. May pasijuto žymiai geriau bei galėjo tęsti darbus.