J. Tertelis – teatro „Atviras ratas“ trupės narys ir režisierius, rašoma pranešime spaudai. Scenoje pasirodantiems aktoriams emociją perteikti tenka pasitelkiant tik vaidybą ar įvaizdį, tuo tarpu kuriant produktą televizijai nemenką darbą atlieka ne tik aktorius, bet ir režisierius, operatorius, montažo režisierius ir kita. Paklaustas, ar sutikdamas vaidinti populiarėjančio tipažo televizijos seriale nesibaimino susidurti su klišėmis ir vidiniu pasipriešinimu, aktorius neslėpė prieš tai viską išsamiai apsvarstęs. Be to, teatrinį gyvenimą stipriai palietė ir pasaulinė koronaviruso pandemija.

„Meluočiau, jei sakyčiau, kad nesvarsčiau apie šiuos dalykus prieš sutikdamas vaidinti, bet man patinka kūrybiškai išbandyti naujas ribas. Man buvo įdomu tai, kad mano personažas tikrai neįprastas man, leidžiantis ieškoti naujų spalvų. Taip pat prisidėjo ir patikima aktorių bei režisieriaus komanda, scenarijus. Bet to, teatrinis gyvenimas dabar yra visiškai sustojęs. Taigi, kai visos šios priežastys sukrito į vieną katilą ir nusprendžiau pabandyti“, – pasakoja pašnekovas.

Televizija aktoriaus karjerai gali atnešti akivaizdžios naudos – platesnį žiūrovų, gerbėjų ratą. Vis dėlto, anot pašnekovo, populiarumas žmogui reiškia tiek, kiek jis pats to nori. „Tai, kiek manome, kad esame žinomi – mūsų pačių susikurti vaizdiniai, jausmai. Dabar, kai visi daug laiko praleidžiame namuose tie žinomumo ar populiarumo klausimai tapo dar keistesni. Iki tol, jei gatvėje kažkas pasisveikindavo, svarstydavau – ar buvau atpažintas kaip teatro aktorius, ar dėl kažkurių kitų priežasčių. Dabar to visai nesureikšminu. Žinau, kad turiu profesiją, kuri paverčia mane matomu“, – svarsto aktorius.

Prieš imantis vaidmens dramoje „Gaujų karai. Karveliai“, J. Terteliui teko sudalyvauti kūrėjų surengtame kastinge. Paklaustas, su kokiais iššūkiais susiduria aktorius, pateikdamas savo gebėjimus kritiškai komisijai, pašnekovas pasidžiaugė vidine ramybe.

„Nesureikšminu video kastingų nesėkmių, nes žinau, kad tai ne iki galo priklauso nuo manęs. Yra daug faktorių, į kuriuos turi atsižvelgti serialo ar filmo kūrėjai, kastingo režisieriai. Dažnu atveju gali nutikti ir taip, kad, nors ir viską gerai suvaidinsi, bus nuspręsta vaidmenį skirti visai kitokio formato aktoriui. „Gaujų karai. Karveliai“ kastinge viskas ėjosi gana sklandžiai. Tiek su režisieriumi Ričardu Vitkaičiu, tiek su puikiu kolega Karoliu Kasperavičiumi, su kuriuo atrankoje skaitėme sceną, vieni kitus puikiai supratome. Šiame kastinge jaučiausi laisvai ir man viskas buvo aišku“, – patikino pašnekovas.

Įdomu tai, kad, nors realybėje „Gaujų karai. Karveliai“ aktoriai K. Kasperavičius ir J. Tertelis – draugai, seriale jie – aršūs priešai.

„Mudu su Karoliu sieja bičiulystė, pažinau jį daug anksčiau. Esame kartu kūrę vaidmenis teatre. Karolis net gi vaidina viename iš mano režisuotų spektaklių. Tad mūsų pažintis, tiek kūrybinė, tiek asmeninė – nemaža. Gerbiu jį kaip aktorių, profesionalą, visada ieškanti sprendimų, nenusiraminantį ir nepasitenkinantį vidutinišku rezultatu“, – kolegą liaupsino Justas.

Vis dėlto vaidinant seriale aktorius neišvengė ir naujų pažinčių. Viena jų – aktorė Gabrielė Ladygaitė, su kuria nuožmų grupuotės narį sieja bendra buitis. Pašnekovas neslepia, kad pirmąjį kartą vartydamas scenarijų ir pastebėjęs, kokios scenos sies juos, du visiškai nepažįstamus aktorius, kiek sunerimo.

„Gabrielės visai nepažinojau, o perskaitęs scenarijų iš karto supratau, kad turėsime tikrai daug ir įvairių scenų. Žinojau ją iš jos darbų teatre ir matėsi, kad ji tikrai jautri, gabi, talentinga aktorė profesionaliai žiūrinti į savo darbą. Pradžioje buvo šiek tiek neramu, bet kai susipažinome ir jau kibome į medžiagą, scenų skaitymą, personažų paiešką ir kita, mudu labai greitai suradome bendrą kalbą, bendrus taškus, charakterius ir prisitaikėme prie vienas kito. Dirbant tikrai jutau, kad su Gabriele kiekvienoje scenoje kiekvieną kartą galime ieškoti naujų atspalvių savo personažams, o tai reiškia pasitikėjimą partneriu, saugumą, mėgavimąsi aktoriaus profesija gerąja šių žodžių prasme. Gabrielė labai praturtino ir prašviesino visą filmavimo procesą, nors mudu turėjome ir labai aštrių scenų. Atvirkščiai nei už filmavimo aikštelės ribų“, – apie savo partnerę seriale pasakojo aktorius.

Gabrielei teko Justo atliekamo personažo antrosios pusės Elenos vaidmuo. Ši patirtis Elenai nelengva, nes ji karštai myli visai kitą žmogų. Atsitrenkusi į nepavydėtiną kliūtį ji tampa meilės trikampio dalimi. „Bandžiau suprasti savo personažę Eleną kuo labiau. Ji atsidūrė tikrai nepavydėtinoje situacijoje. Bet kai ką bendro mudvi turime – ji pasirinko meilę. Aš irgi rinkčiausi meilę. Gyvenimas vyksta ir jis vyksta įvairiomis formomis. Manau, kad geriau neturėti nusistatymų ir tam tikrų tabu. Na, o įvykus panašiai situacijai geriausia būtų ieškoti sprendimo, kuris yra artimiausias tavo širdžiai“, – tikina G. Ladygaitė.

Aktorei seriale kliuvo ir ne viena erotinė scena. Neturintiems aktorinio išsilavinimo tai greičiausiai taptų didžiuliu iššūkiu, na, o Gabrielė pasakoja tokiais atvejais pasitelkianti savus triukus.

„Tai man nebuvo pirmoji tokia scena prieš filmavimo kamerą. Visada svarbu yra tai, koks partneris tenka. Jeigu jis supratingas ir mes puikiai sutariame darbo prasme – viskas tvarkoje. Aišku, nusirengti prieš kamerą tikrai sudėtinga. Tačiau nejauku būna tik pirmas kelias minutes, o paskui, kai galvoje suveikia tam tikri triukai, tampa ramu“, – atskleidžia pašnekovė.

Gabrielė, anot aktoriaus režisieriaus J. Tertelio, būtų vienas tų žmonių, su kuriuo mielai kartu pastatytų pasirodymą ir teatro scenai. „Kol kas tokių planų nėra, tačiau visi mūsų komandoje – įdomūs ir profesionalūs kūrėjai. Nematyčiau problemų kurti kartu ir toliau. Taip pat ir eiti kartu į sceną. Gabrielė Ladygaitė, Karolis Kasperavičius, režisierius Ričardas Vitkaitis, Saulius Čiučelis, Arnas Ašmonas, Vaidas Maršalka ir kiti – visi jie yra puikūs kolegos, su kuriais mielai leisčiausi į tolimesnį kūrybinį procesą“, – prasitarė aktorius.

J. Terterliui seriale tekęs laukiniais 90-aisiais šalį šiurpinusios Biržų „karvelių“ grupuotės nario Lino vaidmuo – itin arogantiška, nuožmi asmenybė. Tokia, kokios aktorius savyje neįžvelgia nė lašo. Vyras sako, kad nepritartų net 98 procentams savo herojaus veiksmų realiame gyvenime.

„Nepritariu beveik visiems jo veiksmams, poelgiams ir net gi mintims. Žinoma, tai medžiaga, serialas apie tikrai laukinius laikus Lietuvoje ir Biržuose. Tuo metu tikrai ne intelektas, įsiklausymas, sveikas protas ar tolerancija vyravo mūsų personažų atitikmenų gyvenimuose. Tiesa pasakius, nenorėčiau susitikti savo prototipo realiame gyvenime, nes viena yra vaidinti, bet visai kas kita – suvokti, kaip tokiomis gyvenimo sąlygomis kaip anuomet žmogus galėjo gyventi, konkuruoti ir siekti savo tikslų. Dirbant teko nemažai apie tai galvoti, domėtis tomis istorijomis ir tikrai niekam to nelinkėčiau. Tegu tai ir lieka seriale ir TV ekranuose, bet ne gyvenime“, – sako aktorius.