Vyrą socialiniuose tinkluose seka beveik trečdalis milijono žmonių, tad panašaus pobūdžio žinučių su grasinimais, necenzūriniais žodžiais, patyčiomis Naglis sulaukia nuolat.

„Šlykšti boba“, „ko ji vėl lenda į ekraną, niekam ji neįdomi“, „ir kas su tokiu gali gyventi, atrodo kaip kaliausė“, „ji tragiška, apgailėtina“, – tai švelniausi komentarai iš tų, kurie šimtais liejasi socialiniuose tinkluose.

Nemaža dalis stebinčiųjų žvaigždes nesidrovi savo nuomonės pareikšti parašydami ir asmeninę žinutę. Kaip jaučiasi tie, kuriems dešimtys, ar net šimtai rašo – esi negražus, kvailas ar net grasina, jog tokiems neverta gyventi?

Juk kovojame prieš patyčias mokyklose, bet jos klesti ir suaugusiųjų gyvenimuose. Kaip sako jautria istorija apie dukros patirtas patyčias pasidalinusi žinoma žurnalistė, žurnalų redaktorė Jurga Baltrukonytė, vaikai viską atsineša iš šeimos. Komunikacijos specialistas Arijus Katauskas tvirtina, kad komentarai – 21 amžiaus ginklas, kartais veikiantis geriau, nei atviras puolimas, rašoma LNK pranešime spaudai.

„Kiek galėsiu, už save pastovėsiu. Šitokių rašliavų nebus. Apie mane gali rašyti ką nori – patinku, nepatinku, graži, negraži, bjauri, šlykšti, man visiškai neįdomu. Čia yra nuomonė. Bet kai tai yra šmeižtas, už jį reikės atsakyti...“, – pasakoja verslininkė Daina Bosas.

Neseniai socialiniame tinkle ji pasidalino keliais komentarais iš pokalbių platformos, skirtos apkalboms apie garsius žmones. Joje moteris, pasivadinusi Amerika, teigė žinanti, esą Daina nuo 16–os metų buvo pardavinėjama mamos ir močiutės. Dėl šio šmeižto Daina jau konsultavosi su teisininkais, o netrukus kreipsis ir į teismą.

„Skauda, labai skauda, iš tikrųjų labai skauda fiziškai. Visa ta kritika, visi tie neigiami komentarai gali sukelti fizinį skausmą viduje, širdyje“, – pasakojo kita socialinių tinklų žvaigždė, beveik 200 tūkstančių sekėjų subūrusi radisto, televizijos laidų vedėjo Rolando Mackevičiaus žmona Ieva.

Prieš keletą savaičių 32–ejų nuomonės formuotoja socialiniame tinkle sukėlė audrą po to, kai pasidalino dviejų moterų komentarais, komentuojančiais jos išvaizdą ir asmenybę. Iš pažiūros, socialinėje erdvėje nesunku rasti kur kas baisesnių, aštresnių komentarų, jei ne vienas BET. Šiuos rašė moterys, dirbančios su jaunimu ir vaikais.

„Iš tiesų, tai viena mažytė dalis to žinomumo tamsiosios pusės, o yra tikrai daug kitų dalių – tai persekiojimai, įkyrūs gerbėjai, skambučiai naktį, žinutės. Apie tai daugelis nekalba“, – pasakojo žurnalistė, portalo „Delfi“ rubrikos „Veidai“ redaktorė, internetinės laidos „Delfi premjera“ vedėja Gintarė Urnikienė.

Apie lietuviškojo pramogų pasaulio žvaigždes žurnalistė rašo jau penkiolika metų, todėl visos garsenybės jai puikiai pažįstamos. Garsūs žmonės, pasak Gintarės, turėtų susitaikyti su įžeidžiančiais komentarais, kurių sulaukia, ir priimti tai kaip žinomumo dalį. Be to, turi gerai apgalvoti, ar patys neišprovokuoja tokių reakcijų kasdien viešindami kiekvieną gyvenimo akimirką.

Gyvenimo būdo laida „Nuo... Iki...“ jau šį pirmadienio vakarą, 20 val., tik per LNK.