Iš viso per tris mėnesius laidą pažiūrėjo 1,6 mln. žiūrovų (reach). Įslaptintą muzikos šou LNK televizijai kūrė prodiuserių kompanija „Fresh Production House“. Projekto režisierė Gintarė Nemanytė–Lungienė po laidos finalo sutiko atskleisti įslaptinto projekto užkulisius, rašoma pranešime spaudai.

– Šis šou – visai kaip detektyvas? Ne tik žiūrovams, bet ir kūrybinei grupei?

– Viską išlaikyti paslaptyje buvo nemažas iššūkis. Pirmiausia – sukviesti žinomus Lietuvoje žmones, kurie dar nematė šios laidos, nežino koncepcijos ir dar turi išlaikyti viską paslaptyje. Todėl pirmi skambučiai įžymybėms buvo, švelniai tariant, keistoki. „Laba diena, ar Jūs dabar esate vienas?“ – mano klausimas, nuskambėjęs ragelyje, galėjo ne vieną išgąsdinti. Tuomet dažniausiai klausdavau toliau: „Ar galim dabar pasikalbėti labai slaptu klausimu?“.

Ne kartą ragelyje pasigirsdavo juokas (kvatojasi). Ir, žinoma, sudėtingiausia pasikviesti buvo niekada nedainavusias žvaigždes. Su kai kuriais važiavome į įrašų studiją pasibandyti, kaip skambėtų jų balsas. Jau daug kartų dėkojau, bet noriu padėkoti dar kartą visiems dalyviams, kurie patikėjo, kad šis projektas bus įdomus, geras ir tikrai slaptas, kad kartu tylėjo, slėpė, išsisukinėjo ir kūrė įvairius planus, kad tik viskas pavyktų. Įžymybės filmavimo metu sąžiningai būdavo savo kambariuose arenoje ir, jei ko prireikdavo, neidavo iš jų, o parašydavo žinutę ar paskambindavo. Nebuvo nei vieno, kuris smalsumo vedinas eitų apsidairyti, gal netyčia pamatys kurį nors kolegą (juokiasi).

Pačių kostiumų kūrėjai taip pat negalėjo kaukių pamatuoti. Jie gaudavo tikslius duomenis apie dalyvių ūgį, apimtis, batų dydį, pavyzdžius, koks galėtų būti tas žmogus, bet niekada konkrečių pavardžių. Jiems tai buvo nemenkas iššūkis, bet kaukės puikiai tiko.

Planuodavome būsimus pasirodymus dažniausiai telefonu, bet susiskambinti taip pat nebuvo paprasta. Juk dalyviai ne visada gali atsiliepti ir aptarinėti, kad štai, norėčiau dainuoti tokią dainą, ar kitokią, kaip galėtų atrodyti pasirodymas ar koks būtų šokis. Todėl kartais tekdavo rašyti užkoduotas žinutes. O ir pati atsiliepti galėjau tada, kai aplink nebuvo pašalinių žmonių, mano šeimos nariai taip pat nežinojo, kas dalyvauja projekte, o pokalbiai vykdavo arba darbe, arba namuose, bet užsidarius kitame kambaryje. Nei vieno dalyvio nevadinome vardu, nuo pat pradžių jie įgavo personažų pavadinimus, taip ir susikalbėdavom: „Reikia paskambinti Vienaragiui dėl dainos… Monstras važiuoja į įrašų studiją… Liūtui rytoj reikia atvykti ryte…”

– Kaip įtikinti tuos, kurie mano, kad viskas surežisuota, o komisija specialiai šaudo pro šoną?

– Televizoriaus ekrane tikrai viskas atrodo kitaip. Komisija pasirodymus stebėjo didžiulėje arenos erdvėje, jų stalas buvo labai toli nuo dalyvių, todėl žiūronai buvo ne dekoracija, o iš tiesų reikalingas dalykas, bandant įžiūrėti detales, kostiumus. Garsas pasklinda po visą arenos erdvę, kaukės, pasidalindamos užuominomis apie save ne kartą gudravo, nukreipdavo komisijos narius visai kita linkme.

Namuose, patogiai įsitaisius prie televizoriaus viskas atrodo kitaip, girdisi kitaip, o jei dar įlendi į socialinius tinklus, kur, kas mus labai nudžiugino, žiūrovai nuoširdžiai seka užuominas, naudojasi Google pagalba, bandydami sužinoti po kaukėmis besislepiančių įžymybių tapatybes. Taip ir žiūrovai tapo detektyvais. Filmavimuose komisija galėjo pasikliauti tik vieni kitais, suktomis užuominomis, ir girdimu balsu. O atpažinti niekada nedainavusio žmogaus balsą, ar atlikėjo, kuris jį moka pakeisti, patikėkit, tikrai yra labai sunku. O apie netikinčius, juk visada buvo ir bus skeptikų, kurie netikės, bet mes džiaugiamės, kad neprireikė nieko specialiai režisuoti, viskas gavosi labai natūraliai.

– Ar buvo kokių nors kuriozinių situacijų, kaip atrodė, jog jau išlįs yla iš maišo?

– Vieno filmavimo metu po Liūto kauke besislepiantis Egidijus Sipavičius scenoje užkliuvo už pastatytos pakylos ir susvyravo, akimirkai visi buvom sulaikę kvapą, nes jau vaizduotė piešė piešinį, kaip jis griūna, krenta kaukė ir visi pamato, kas po ja slepiasi... Tokiais momentais, rodos, širdis iššoks iš krūtinės, nes visos paslaptys taip imtų ir atsiskleistų visiškai netikėtoje vietoje. Taip pat dar filmuojant projektą prasidėjo naujas televizijos sezonas. Vieną vakarą turėjo vykti serialo „Rimti reikalai“ sezono pristatymas, skambina aktorius Josifas Baliukevičius, sako, kad jam tą vakarą, kai mes filmuosime, pristatymo renginys, ką darom, juk negali pasakyti, kad „Kaukėse“ filmuojasi... Sugalvojom įtikinamą pasiteisinimą. Panašu, kad niekas iš serialo kūrybinės komandos neįtarė, jog Josifas turi paslapčių.

Manau, kad tai, jog šis projektas buvo visiška naujiena Lietuvoje, mums labai padėjo išvengti kuriozinių situacijų, nes niekas net nežinojo, kad kažką galima žinoti, o jau antrame sezone lauks dvigubai daugiau iššūkių...

– Buvo nutekinta nuotrauka, kurioje atidūs žiūrovai kaukės gerklėje rado dalyvio veidą....

– Ir tai nutiko tik finale, prieš pat atskleidžiant tos kaukės tapatybę, tad galima sakyti, pačioje pabaigoje. Saugumo ir slaptumo sumetimais fotografai į studiją buvo įleidžiami tik per dalyvių pasirodymus. Tinkamas rakursas, teisingas šviesos spindulio sugavimas ir štai, pavojų kelianti nuotrauka – jau socialiniuose tinkluose. Labiausiai džiugina tai, kad žiūrovai taip akylai sekė ne tik patį projektą, bet ir pačias smulkiausias detales.

– Tiesa, kad gerai susipažinote su įžymybių antrosiomis pusėmis, jų maršrutais, įpročiais ir dienotvarkėmis?

– Kadangi įžymybės buvo ne tik iš muzikos ar teatro pasaulio, bet ir šou verslo rykliai ar sportininkai, o planuoti pasirodymus ar tartis dėl filmavimų reikėjo, pagal taisykles, negirdint net antrosioms pusėms, tai su kai kuriais buvom susiderinę, kada galima paskambinti, kada nėra antros pusės namuose, kada saugu kalbėtis, kada atsikelia, kada vyksta treniruotė, filmavimai ar dar kas nors. Turėjom nuotykių su Inga Stumbriene, kuri turi aiškią dienotvarkę ir staiga jai prireikia kartkartėmis dingti visai dienai iš namų.

Vieną kartą Inga išsisuko, antrą kartą, trečią skambina ir sako, viskas, baigėsi fantazija, galvokim ką nors kartu. Aišku, paskui susiskambinom, pakalbėjom, kad oi, bus mums abiem už melą, bet juk tikslas tai geras – nustebinti! Kai jau visa Lietuva sužinojo, kad po Lapės kauke slėpėsi Inga Stumbrienė, paskambinau jos vyrui, atsiprašiau už baltą melą, bet jis taip nuoširdžiai didžiavosi žmona ir nei kiek nepyko. Juk visa tai vyksta dėl to, kad išliktų ta paslaptis, kuri ir yra projekto esmė.

Įdomu buvo ir derinti pasirodymą ir su Tatjana Lavrinovič. Ilgai įkalbinėti nereikėjo, bet iškilo sunkiausia užduotis – kaip viską nuslėpti nuo vyro? Tatjana iškart pasakė – jei manęs paklaus, aš savo vyrui nemeluosiu. Jis, žinoma, nei karto nepaklausė, nes net neįsivaizdavo, kad galėtume įkalbėti Tatjaną dainuoti projekte. Ir kai jau viskas buvo suorganizuota, Tatjana turėjo atvykti į areną. Likus keliolikai minučių iki to laiko, kai ji turėtų atsidurti studijoje, skambina ir sako – Kšyštofas tik dabar važiuoja pas jus, aš negaliu, mes važiuosime tuo pačiu keliu, o aš dabar turėčiau būti visai kitoje vietoje, jis pamatys mano automobilį, paskambins paklausti, kur važiuoju, ir paslaptis žlugs. Paprašiau jos likti namuose ir laukėm, kol bus saugu jai važiuoti į slaptą sutartą vietą, nuo kurios jau ją pasiims mūsų vairuotojas. Paslaptį pavyko išsaugoti. Ir visa Lietuva matė Kšyštofo veidą, kai ant scenos jis išvydo savo žmoną.

– Televizijai kūrėte ne vieną žinomą šou, tokius kaip „Muzikinė kaukė“, „Moterys prieš vyrus“, „Dainuok mano dainą“. Tačiau „Kaukės“ – naujas žingsnis televizijos formatų pasaulyje?

– „Kaukės“ yra išskirtinis formatas visomis prasmėmis. Dabar „The Masked Singer“ yra rodomas bene keturiasdešimtyje pasaulio šalių ir sulaukia didžiulio susidomėjimo. Slaptesnio ir labiau intriguojančio projekto kol kas televizijoje nėra. Visi be išimties, ir dalyviai, ir komisijos nariai, ir kūrybinė grupė turi pasirašyti griežtas konfidencialumo sutartis. Repeticijos vykdavo ne įprastu būdu, teko sukurti slaptą sistemą kaip tai padaryti, kad pasirodymas būtų įspūdingas. Iš tiesų, tai net kūrybiniame procese yra labai daug paslapčių, kurių nenorėčiau atskleisti, bet tai yra tikrai išskirtinis formatas, didžiulis iššūkis ir fantastiška patirtis. Ir didžiulis ačiū visai komandai, kad pavyko.

– Ką atskleisite paskutinėje „Kaukių“ laidoje šį sekmadienį?

– Gali būti, kad paskutinė laida bus pati įdomiausia! Visą sezoną skambėjo užuominos, dalyviai nešėsi į sceną daiktus – užuominas, pakeistais balsais sakė detales apie save – tad šioje, specialioje laidoje, bus atskleista kur ir kokios užuominos buvo paslėptos ir ką jos reiškė. Matysim geriausius dalyvių pasirodymus, juokingiausius komisijos spėjimus. Juk smalsu, kodėl aktorė Boružėlė – Ilona Balsytė į sceną atsinešė varną, ar ką reiškė Vienaragio, Rūtos Ščiogolevaitės pačiūžos? Kodėl Liūtas Egidijus Sipavičius pirmame siužete taisė televizorių „Šilelis” ar Pelėda Toma Vaškevičiūtė valgė bananus? Tai laida, kuomet iš tiesų bus atskleistos visos paslaptys, kurių per sezoną susikaupė ne viena.

– Sekmadienį „Kaukės“ baigsis, beliks laukti naujo sezono?

– „Kaukės“ dar tikrai nesibaigs! Prodiuserinė kompanija „Fresh Production House” ruošia specialų šou „Naujieji su LNK kanalų šeima”. Jame po kaukėmis slėpsis žinomiausi ir žiūrovų mylimi LNK kanalų grupės laidų vedėjai, kurie dainuos ir bus atskleisti naujametę naktį. O buvę laidos „Kaukių” dalyviai susitiks su savo bičiuliais ir artimaisiais aptarti projekto įspūdžių. Sveikinimus žiūrovams ruošia visos LNK kanalų grupės laidos. Taigi, dar daug siurprizų, muzikos, sveikinimų ir kaukių laukia Naujų metų vakarą.

Speciali pirmojo „Kaukių“ sezono laida – jau šį sekmadienį 19.30 val. per LNK.