J. Statkevičius papasakojo intriguojančią istoriją ir visą tiesą apie tai, kaip kūrė įvaizdį politikei Loretai Graužinienei, kurios pasirodymas visuomenėje sulaukė milžiniško atgarsio ir įvairiausių vertinimų. Juozas teigia, kad pakeisti politikės įvaizdį jo prašė Viktoras Uspaskich, o tam tebuvo skirtas vos pusvalandis, rašoma pranešime spaudai.

„Mano ten tebuvo prisilietimas, bet tas prisilietimas buvo toks geras, kad jūs jau dvylika metų kaip senas žarnas tąsot visi. Bet ji atrodė puikiai, jeigu ji būtų taip išlaikiusi iki dabar, jau seniai visos moterys mūsų parlamente atrodytų daug geriau“, – žodžių į vatą nevynioja J. Statkevičius.

Prof. dr. Eugenijos Skerstonas, kalbėdamas apie aukštas pareigas užimančius asmenis, teigia, kad jie turėtų būti savo įstaigos, institucijos įvaizdžio dalimi, kaip tai yra daugelyje vakarų šalių. „Iš kitos pusės niekas negali nurodyti žmogui laisvam pasaulyje, demokratinėje visuomenėje uždrausti atrodyti taip, kaip jis nori“, – teigia E. Skerstonas.

Jaunystės bandymai ir mamos reakcija

Laidos vedėjos K. Rimienės paklaustas, ar mados pojūtis priklauso nuo amžiaus, E. Skerstonas pastebi, kad jaunimo polinkis į madas yra žymiai ryškesnis, nes jie jautriau reaguoja į aplinką, turi mažiau atsakomybės, daugiau saviraiškos galimybių ir mažiau savikritikos. Juozas prisimins, koks jis buvo paauglystėje ir kaip jo mama reaguodavo į sūnaus norą atrodyti kitaip – daugeliui laidos žiūrovų, kaip ir laidos vedėjai, šis pasakojimas primins jų pačių patirtis.

Juozas negaili kritikos Lietuvos moterų išvaizdai – makiažui, šukuosenoms, kurios neretai primena tortus, todėl, siekiant geriau išmanyti stilių ir turėti pojūtį, kas gi madinga ir tinka, vertėtų eiti ne į pliažus, o į ... muziejus. Atviromis akimis stebėti pasaulį ir tai, kas jame vyksta.

Mados kūrėjas atviras – klientai, kurie ateina pas jį norėdami atrodyti kaip visi, sulaukia atsako, jog... atėjo ne tuo adresu. Jis turi nenuginčijamą mados ir estetikos pojūtį, todėl nesikuklina, kad „visada pataiko į dešimtuką“ ir klientai grįžta dėkodami.

„Nuo kuklumo nemirštu, nes Lietuvoje tu uri palaukti gal penkiasdešimt metų, kad pasakytų – tu geras, tu geriausias. Vienas iš dizainerių – bliamba, ką reikia dar padaryti? Kvepalai yra, knygos yra, stanikai yra, triusikai yra – viskas yra, visur pirmas pirmas“, – apie pripažinimą kalba J. Statkevičius, kurio kvepalai jau ne pirmą dešimtmetį puikuojasi geriausiai parduodamų kvepalų penketuke. E. Skerstonas atviras – galima Juozą kritikuoti už jo pažiūras, emocingumą, tačiau niekada – už talentą, kuris yra įgimtas.