Tačiau yra ir vandens „Formulė 2“, kur varžybose varžosi vienintelis lietuvis šio sporto atstovas. Jis tik moka vairuoti šią virš vandens pakylančią ir kosmine dažnai laikomą transporto priemonę, tačiau yra ir pasaulio vandens „Formulė 2“ vicečempionas.

Susipažinkite, Edgaras Riabko, kuris sako: per mano karjerą yra buvę visko - net ir katastrofa vos nesibaigusios avarijos, rašoma LNK pranešime spaudai.

„Pirmą kartą gyvenime pajutau tą jausmą, kai žmonės kalba, kad jau esi komoje - matai, kaip prabėga tavo gyvenimas. Ir aš tą patį pamačiau - savo dukrą, žmoną. Kaip tik žmona buvo nėščia, laukėmės antrojo vaiko, todėl iš karto pagalvojau - kaip gyvens mano šeima be manęs”.

Nauja „Formulės 2“ technika kainuoja šešiaženklę sumą. Dažniausiai klausant profesionalaus sporto atstovų, kyla klausimas, iš kokių pinigų galima sau leisti tokio sporto prabangą. Prisimindamas savo pradžią, vyras bus atviras: tam, kad galėčiau startuoti su kitais „Formulės 2“ pilotais, daug metų taupiau pinigus, o nuosavą automobilį iškeičiau į troleibusus.

Foto: Asmeninins albumas

„Iš pradžių parduodaviau savo automobilį, kad nusipirkčiau variklį, važinėdavau visuomeniniu transportu, paskui eidavau į banką ir pasiimdavau paskolą, pirkdavau kitą automobilį, išsimokėdavau. Viską, ką uždirbdavau, investavau į sportą”, - pasakoja vyras.

Edgaras pasakoja, kaip laimėjimai šiame sporte susiję su pinigais, ir kodėl penkerių metų senumo „Formulė“ gali būti verta dvigubai daugiau nei naujausia technika.

Savo patirtimi, kaip jaučiasi stebėdama savo vyrą, virš vandens lekiantį 200 km/h greičiu, pasidalino ir Edgaro žmona Sigita. Prisimindama itin skaudžią vyro avariją, tuomet besilaukdama antrojo vaikelio, moteris vos tramdė ašaras.

„Atsimenu tik viena: gelbėtojai perduoda informaciją, o šalia stovi greitosios automobilis. Sako: jis dar po vandeniu, jis dar po vandeniu, jis dar po vandeniu... Vėliau - ilga tyla. Paskui išgirstu, kad jis panikuoja, kas mano Edgarui nepriimtina. Paskui neatsimenu nieko. Tik kai jį parvežė, jis, turbūt sukaupęs paskutines jėgas, krito ant manęs, o per šalmo viršų pamačiau, kad jo akys pasruvusios krauju. Man atrodė amžinybė, kol jį parvežė. Bet viduje buvo toks jausmas: tu negali taip pasielgti. Tu negali”, - pasakojo žmona.

Pats Edgaras pasidalino ir savo paslaptimi - kas jam padeda namo parvežti prestižinius laimėjimus bei ko reikia, norint šiame sporte nedaryti klaidų.

„Supratau, kad turi būti labai šaltas, nesijaudinti, tiesiog dirbti savo darbą. O rezultatas ateina ne iš karto. Ta pati viena avarija, kita avarija yra pamoka, tai tavo klaidos, kurios po truputį užgrūdina. O ir varžybose turi būti šaltų nervų. Nes turim italų, ispanų, kurie turi prabangiausias technikas, bet daro klaidas vien dėl to, kad akys dega”, - sako sportininkas.

Kodėl ši sporto šaka patekdavo į pavojingiausių pasaulio sportų trejetuką? Ir kokią pergales atnešančią tradiciją turi pasaulio vicečempiono komandos nariai? Pasakojimas apie tai ir interviu - jau šį antradienio vakarą, 20 val., per LNK laidoje „Bus visko“.