Jau daugiau nei pusmetį visą pasaulį kaustantis COVID-19 virusas prieš mėnesį palietė ir Lietuvos kultūros pasaulį, kuomet juo užsikrėtė žinomas operos solistas, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas. Šiandien vyras džiaugiasi įveikęs sunkią ligos formą, tačiau ragina visus kitus nelikti abejingais ir saugoti tiek save, tiek aplinkinius.

Šiandien TV8 televizijos laidos „Sveikatos medis“ rubrikoje „Ačiū, daktare“ operos solistas sutiko papasakoti apie savo būklę ir skirti gražiausius padėkos žodžius jo gyvybę išgelbėjusiems medikams, rašoma spaudos pranešime.

„Sveikata yra pats svarbiausias turtas gyvenime. Naujausi tyrimai rodo, jog man pavyko įveikti šį visą pasaulį sukausčiusį virusą. Man buvo taikytas pats moderniausias gydymas, naudojant žmogaus, jau pasveikusio nuo šio viruso, kraujo plazmą. Jeigu ne medikų priežiūra, nežinau, kaip man būtų baigęsi“, - laidoje pasakos J. Sakalauskas.

Padėka už ypatingą priežiūrą, rūpestį ir gydymą iš vyro lūpų sklis Santaros klinikų Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninės personalui ir jos vadovei prof. Ligitai Jančorienei. Anot gydytojos, medikams buvo nelengvas iššūkis stoti į kovą su COVID-19 virusu, mat pradžioje nebuvo tam nei tinkamai pritaikyto skyriaus, nei jame dirbančių žmonių.

„Dabar jau turime didelę patirtį, yra nusistovėjęs darbo ritmas, algoritmai, taisyklės. Tačiau tuo iššūkiai nesibaigia. Kuomet liga yra lengvesnės formos, ją gydytis galima ir namuose, bet kalbant apie COVID-19 virusą, pasaulyje dar nėra nė vieno vaisto registruoto būtent šios ligos gydymui, viską, kas yra daroma, galima vadinti viso pasaulio eksperimentu“, - atviraus VUL Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė prof. dr. Ligita Jančorienė.

COVID-19 infekcijos istorija dar labai trumpa, skaičiuojami pirmieji jos metai, tačiau tiek laiko užteko, jog ji taptų pasauline pandemija. Viruso agresyvumas nulemtas jo ypatingų savybių ir to, kad žmonės neturi jam imuniteto.

„Mes nei vienas iš anksto neturime pradinio imuniteto prieš šitą infekciją ir dėl to yra 100 proc. imlumas. Mes dabar aiškiai matome ir galime prognozuoti, kokie pacientai turi riziką sirgti sunkia ligos forma: tai pacientai, turintys lydinčių ligų, tokių kaip lėtinės plaučių ligos, širdies ligos, cukrinis diabetas, imunosupresinės būklės, pacientai po transplantacijų, taip pat įtakos turi ir antsvoris bei didelis nutukimas. Šios ligos ignoruoti negalima, galbūt vienas žmogus serga lengvesne forma, nes jis yra jaunas, neturi lydinčių ligų, tačiau jis gali tarnauti šaltiniu vyresniam, kuriam galbūt tai nulems gyvenimo trukmę“, - laidoje pasakos prof. L. Jančorienė.

Nepaisant nuolat viešai skelbiamos informacijos apie COVID-19 infekcijos plitimą bei kontrolę, vis dar atsiranda skeptikų, netikinčių šios ligos egzistavimu, skleidžiančių sąmyšį keliančius mitus. LNOBT vadovas J. Sakalauskas ragina nelikti abejingais ir teigia pats savo kailiu įsitikinęs, jog ši liga – tikresnė, nei gali atrodyti.

„Norėčiau visiems ligos skeptikams pasakyti, jog esu gyvas liudininkas to, kad tai yra rimta liga, kurios negalima ignoruoti. Tai nėra paprastas gripas. Labai prašau, saugokim vieni kitus ir nepanikuokim. Šiai dienai jau daug aiškiau kaip apsaugoti savo aplinką, tad būkime sveiki savo požiūriu, savo kūnais, būkime budrūs sau ir kitiems“, - sakys J. Sakalauskas.