Kamilė du kartus buvo įstojusi mokytis muzikos į prestižinius Amerikos koledžus, tačiau nė karto taip ir neišvažiavo.

„Kai įstojau trečią kartą, supratau, kad jeigu neišvažiuosiu ir nepabandysiu atrasti savo laimės čia, tikriausiai po 20 metų gailėsiuosi nepabandžiusi. Tiesa, tam, kad galėčiau studijuoti ir čia save išlaikyti man teko taupyti ne vienerius metus, ir dabar negaliu sau leisti taškyti pinigų į kairę ir į dešinę. Ketverius metus trunkantys mokslai čia gali kainuoti net 40 tūkstančių dolerių“, – sako Kamilė.

Lietuvė pasakoja, kad spindesio Los Andžele mažai, dažniau čia pamatysi daugybę benamių, kurie gyvena tiesiog ant šaligatvio.

„Kontrastai yra labai dideli, labai didelė ir galinga ekonomika Los Andžele, bet tuo pačiu nuomos kainos labai pakilusios ir žmonės tiesiog negali susimokėti už nuomą. Ir tai nebūtinai asocialūs žmonės, dažnai būna normalius darbus dirbantys žmonės – slaugės, vairuotojai ir panašiai.”

Kamilė Los Andžele ne kartą matė įvairias policijos gaudynes, muštynes ar areštus. Vieną kartą ją išgąsdino benamis su iškelta mačete, o kitą kartą Kamilė ne juokais išsigando kai prie savo namų išgirdo šūvius ir policijos sraigtasparnius. Paaiškėjo, kad netoliese vienas pilietis apiplėšė parduotuvę ir prasidėjo gaudynės.

„Buvo tikrai nejauku, kai girdi šūvius”, – sako Kamilė.

Į Los Andželą iš viso pasaulio kampelių važiuoja norintys tapti garsiais dainininkais ir aktoriais, rašoma LNK pranešime spaudai.

„Kartais atrodo, kad čia visi dirba tą patį darbą, todėl konkurencija labai didelė. Visi dainuoja ir gal net geriau už tave. Kamilė pasakoja, kad Lietuvoje jaučiamas spaudimas baigti mokyklą, universitetą ir susirasti stabilias pajamas teikiantį darbą. O jeigu svajoji tapti dainininke ar menininke, tačiau kurį laiką nepavyksta, atsiranda dar didesnis spaudimas viską mesti ir gyventi taip kaip visi. Los Andžele to nesijaučia, nes čia kone kiekvienas visą savo gyvenimą vaikšto į atrankas ir peržiūras bei laukia to sėkmingo šanso.

Kadangi tūkstančiai žmonių daro, dirba ir svajoja apie tą patį, Kamilė tikina, kad bene svarbiausiu sėkmės raktu tampa bendravimas, pažinčių mezgimas ir dalyvavimas Holivudo vakarėliuose. Lietuvė sako, kad yra ir tokių, kuriems vaikščiojimas po vakarėlius yra tarsi darbas. Norėdami išgarsėti, jie medžioja pakvietimus į garsenybių ir prodiuserių vakarėlius arba kaip įmanydami bando ten prasmukti.

„Niekada nežinai, kas toks ir kiek įtakingas gali būti žmogus, kurį sutiksi vakarėlyje, pakalbinsi ir galbūt padarysi jam įspūdį”, – šį pirmadienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Nuo… Iki…” pasakos Kamilė Tumelytė – Kaia.