Vaistažolių naudą įvertino ir žinoma televizijos laidų vedėja, „TV pagalbos“ žvaigždė Gerda Žemaitė bei visa jos šeima. Pranešime spaudai rašoma, jog šį sekmadienį laidos žiūrovams moteris pravers savo namų vaistinėlę ir parodys, kokiomis priemonėmis stiprina imunitetą bei ko griebiasi, pajutusi bet kokį negalavimą.

„Mano močiutė visuomet rinkdavo įvairias vaistažoles. Manau, jog tai yra puiki priemonė, mums duota iš gamtos. Vaikystėje vos užklupdavo koks kosulys, mama iš karto gamindavo čiobrelių, liepžiedžių arbatas, todėl tą patį darau ir savo vaikams: vos išgirdusi, jog jie pradeda kosėti, nesigriebiu jokių sirupų ar vaistų, o skubu daryti vaistažolių arbatas. Mano vyriausias sūnus Markas nuo vaikystės pripratęs, jog vos pajutus pirmuosius peršalimo simptomus, reikia gerti kuo daugiau arbatų. Na, o mažajam Nikolui kmynų ar ramunėlių arbatos labai padeda nuo pilvuko pūtimo“, - laidoje pasakos Gerda.

Dviejų vaikų mama neslepia, jog darbas televizijoje ir namų rūpesčiai sekina bei kelia nemažai streso. Tokiu atveju, Gerda taip pat imasi vaistažolių ir tikina, jog jos ne tik stiprina nervų sistemą, bet ir padeda grožiui.

„Mano darbe streso yra tikrai daug, o vaistažolės – puikus būdas jam pažaboti. Man labai patinka mėtų arbata, taip pat esu atradusi gaurometį, kuris daro ypatingus stebuklus – padeda atsipalaiduoti, sustipinti nervų sistemą. Be to, esu pastebėjusi, jog kai kurios vaistažolės gali padėti ir prižiūrėti savo figūrą – jos yra puiki priemonė, norint pašalinti nereikalingus skysčius iš organizmo“, - patarimais dalinsis Gerda.

Laidos „Sveikatos medis“ žiūrovų laukia neeilinė proga pamatyti, kaip atrenkamos, rūšiuojamos ir vartoti paruošiamos vaistažolės, mat modernios laboratorijos duris sutiko atverti Švenčionių vaistažolių fabrikas.

1883-iasiais metais savo veiklą pradėjusi nedidelė vaistažolių supirkimo įmonė šiandien yra vienas seniausių vaistažolių perdirbimo fabrikų Pabaltyje ir Europoje, puoselėjantis tradicijas daugiau nei šimtą metų.

„Laboratorija yra vieta, kur žaliava patenka dar prieš atvažiuojant į gamyklą. Tai yra ir pirmas, ir paskutinis taškas, mat pagaminus galutinį produktą, perėjus visus kokybės kontrolės etapus, galutinis produktas irgi yra tikrinamas šioje laboratorijoje“, - išskirtinės ekskursijos po fabriko laboratoriją metu pasakos Švenčionių vaistažolių fabriko vadovas gyd. Elmantas Pocevičius.

E. Pocevičius pasakoja, jog nėra tokios vaistažolės, kuri siaurai veiktų vieną organą ar vieną sistemą, todėl vaistažolių suderinimas bei jų deriniai yra labai svarbūs, siekiant sustiprinti jų veikimą.

„Yra tokių puikių augalų, kaip valerijonas, melisa, apynių spurgai, levandos. Tai vaistažoliniai augalai, iš kurių yra padaryti mišiniai, galintys padėti geriau išsimiegoti, sumažinti stresą. Kartusis kietis, kmynai, pankoliai, linų sėklos ar ta pati ramunėlė gali padėti pagerinti žarnyno veiklą. Kalbant apie populiariausias lietuviškas vaistažoles - tokias, kaip čiobrelis, islandinė kerpena, debesylo šaknis, šeivamedis – jos visos galinčios padėti kvėpavimo takams“, - laidoje pasakos gyd. Elmantas Pocevičius.

Aktorė V.Mičiulienė apie moteriškumą: „Šiuo metu, šiame amžiuje, esu daug laimingesnė nei tada, kai buvau jauna“

Menopauzinis laikotarpis – neišvengiamas kiekvienos moters gyvenimo etapas, kuomet dėl kiaušinėlių, esančių kiaušidėse, nykimo ir estrogenų kiekio mažėjimo išnyksta mėnesinės. Dažniausiai menopauzė prasideda sulaukus 48-55 metų amžiaus, tačiau pirmieji klimaksiniai simptomai, kaip karščio pylimas, nerimas, nemiga, jautrumo padidėjimas, gali imti varginti ir anksčiau.

Deja, moterys retai yra linkusios kreiptis į specialistus ir daug dažniau susitaiko su menopauzės simptomais, kartais taip aukodamos savo gyvenimo kokybę. Aktorė ir humoristė Violeta Mičiulienė sako, jog visą gyvenimą daug dirbo, koncertavo, filmavosi, todėl apie savo kūno pokyčius nebuvo kada galvoti.

„Aš esu darboholikė, todėl galvoti, ar jaučiuosi blogai, ar svaigsta galva, tiesiog neturiu laiko. Tačiau su laiku ėmiau suprasti, kad mano organizmas prašosi pagalbos. Kiekvieną dieną vartoju geležį, vitaminą D, kalcį, magnį. Iš tiesų, daug papildų sau duodu todėl, kad suvokiu, jog mano organizmas yra tokioje būsenoje, kai jis pats nebegali įsisavinti, jis yra pavargęs. Tačiau nepaisant to, kai aš buvau jauna ir gimdžiau vaikus, nebuvau laiminga, buvau paskendusi rūpesčiuose ir nė už ką nesimainyčiau vietomis su 35-erių metų savimi, nes aš šiuo metu, šitame amžiuje esu labai laiminga“, - laidoje atviraus Violeta.

Televizijos laidų veidas V. Pauliukaitis apie imunitetą: „Jis gali tapti mūsų priešu, jeigu juo nesirūpinsime“

Į kiekvieno žmogaus organizmą su maistu, oru ar per odą patenka įvairiausi mikroorganizmai, su kuriais kovoti tenka žmogaus imuninei sistemai. Būtent nuo jos priklauso žmogaus atsparumas įvairioms ligoms, peršalimams ar virusinėms infekcijoms.

Šiai sistemai didelę įtaką turi tiek vidiniai, tiek išoriniai veiksniai, tokie, kaip mitybos įpročiai, ilgalaikis stresas ar nuovargis, lėtinės ligos, vartojami vaistai ar net žmogaus amžius.

Stipraus imuniteto svarba susirūpino ir žinomas televizijos laidų vedėjas, režisierius, scenaristas, dėstytojas doc. Vytenis Pauliukaitis, kuris pasakoja, jog bėgantys metai ir pasaulį užklupęs grėsmingas virusas privertė permąstyti kai kuriuos gyvensenos įpročius.

„Gydytojai mums pataria susitvarkyti baimės, panikos jausmą, mat būtent tai per smegenis labai veikia mūsų imunitetą. Imunitetas yra mūsų draugas, tačiau jis gali tapti ir priešu, jeigu mes juo nesirūpinsime – jis mūsų nesaugos“, - laidoje pasakos Vytenis.