Šiuo sudėtingu metu ypatingas dėmesys turi būti skiriamas imunitetui, nes imlumas infekcijoms yra tiesiogiai susijęs su imunine sistema. Šį sekmadienį TV8 laidoje „Sveikatos medis“ aktorė Larisa Kalpokaitė pasakos, jog nuo pat pirmųjų karantino paskelbimo dienų, nedvejodama drausmingai laikosi senjorams rekomenduoto namų režimo, nes dar prieš trejetą metų ji patyrė nusilpusio imuniteto pasekmes, rašoma spaudos pranešime.

„Aš pajutau, kad man sunku vaikščioti, trūksta oro, greitai pavargstu. Labai dažnai ėmė kamuoti peršalimai ir man tiesiog pasidarė sunku gyventi. Pajutau, kad artėja senatvė. Bet pasirodo, kad tai ne visai senatvės reiškiniai. Su gydytojų ir draugų pagalba ėmiau rūpintis savo sveikata ir bendromis pastangomis ištraukiau save iš tos pelkės. Aišku, nuo senatvės nepabėgsi, bet ją galima pasitikti būnant stipriam“, – laidoje pasakos Larisa.

Pasak gydytojų imunologų, prasidėjus koronaviruso pandemijai žmonės itin didelį dėmesį ėmė skirti imuniteto stiprinimui. Šis organizmo gebėjimas apsisaugoti nuo to, kas jam yra genetiškai nepriimtina, yra įgimtas, tačiau imuninės sistemos veiklą itin apsunkina netinkamos gyvensenos veiksniai, nepilnavertė mityba, stresas bei nuovargis.

Imunitetas yra tarsi organizmo kariuomenė, kuri kovoja įvairiausiais būdais: ir blužnis, ir limfmazgiai, ir tos pačios tonzilės, ir kaulų čiulpai – viskas daro įtaką mūsų imuninei sistemai, jog ji dirbtų stipriai ir gerai. Šiuo metu pasaulį sukaustęs koronavirusas yra labai didelis iššūkis visam organizmui ir tokiais atvejais pasimato individualiai kiekvieno žmogaus gynyba ir atsparumas“, –laidoje pasakos gydytoja alergologė klinikinė imunologė Nemira Vaičiulionienė.

Moksliniais tyrimais įrodyta, jog imuniteto aktyvumui ypač svarbu, kad organizmui nestigtų vitaminų, mineralų bei antioksidacinių medžiagų, dėl kurių, ne išimtis, susirūpino ir aktorė Larisa Kalpokaitė.

„Yra labai senos tiesos, kurias mes pamirštam, pamirštam ir tokius naudingus maisto produktus, kaip granatai, ciberžolė, brokoliai, žalioji arbata. Jau trejus metus iš eilės mano kiekvienas rytas prasideda nuo moliūgų salotų. Žinoma, mitybos racione atsirado ir natūralūs maisto papildai. Aš nenaudoju jokios chemijos, visada labiau pasitikėjau natūralia medicina. Manau, jog bet kokia savipagalba yra naudinga, o ypač pavasarį, nes jeigu gali gydytis ir palaikyti savo sveikatą natūraliomis priemonėmis, tai kam tada gerti sintetinius vaistus“, – atviraus aktorė.

Remiantis Jungtinės Karalystės nacionaliniu „Pomi-T“ tyrimu ir Kembridžo universiteto profesoriaus, onkologo Roberto J. Thomo mokslinėmis įžvalgomis, polifenoliai, esantys Larisos išvardintuose produktuose, yra ne tik stiprūs antioksidantai, bet pasižymi ir antivėžiniu, antiuždegiminiu poveikiu, stiprina imuninę sistemą, ypač kai jie vartojami ilgą laiką. Tam, jog palengvinti jų vartojimą, britų mokslininkų komanda sukūrė ypatingą visadalių brokolių, ciberžolių, granatų ir žaliosios arbatos ekstrakto derinį, kurį patalpino į vieną maisto papildo kapsulę.

„Iki šiol mes su vyru turėjome atskiras vitaminų ir papildų spinteles, su skirtingais preparatais, tačiau atėjus tokiam laikui, mano egoizmas buvo nugalėtas ir pradėjau jais dalintis. Sėdėjimas karantine yra reikalingas ne tik tam, kad tu būtum sveikas, bet nuo tavo veiksmų priklauso ir kitų žmonių gyvybės, todėl šiuo metu labai gelbsti ir užsakymai internete. Dėkoju tiems žmonėms, kurie gali vaistus, papildus ar maistą pristatyti į namus, o ypač didelės sveikatos linkiu visiems medikams – jūs esate mūsų skydas ir viltis“, – gražius žodžius laidoje skirs Larisa Kalpokaitė.

Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas – sekmadieniais, 15 val. per TV8!