Tačiau mažai kas žino, kad jau kuris laikas D. Ibelhauptaitės gyvenime kinas užima kur kas svarbesnę vietą nei anksčiau. Įvertinę režisierės talentą ir patirtį, vienos Holivudo kino studijos vadovai pasiūlė Daliai prisijungti prie kino kūrėjų komandos, rašoma spaudos pranešime.

„Dabar su Dexteriu esame pačiame kino industrijos epicentre, kur kuriami didžiausi, techniškai ir meniškai sudėtingiausi filmai. Ten nėra ribų. Vienintelė riba gali būti tik fantazijos ir talento trūkumas“, – „Lietuvos ryto“ televizijos laidai „Gyvenimas“ pasakojo trumpam į Lietuvą grįžusi kūrėja.

Lietuvė tapo D. Fletcherio režisuojamų filmų kūrybos prodiusere, tad gali panaudoti visą per 35 darbo teatro bei operos režisiere metus sukauptą patirtį ir įgytas žinias. Moteris neslepia, kad dabar darbo yra dešimt kartų daugiau. Juolab, kad pora dirba ne tik su Holivudo kino studijos prodiusuojamais filmais. Neseniai sutuoktiniai įkūrė nuosavą kino kompaniją, kurią pavadinimo pirmųjų savo vardų raidžių monograma „DXD film“ ir jau dabar ruošia keturis naujus projektus. Natūralu, kad prisidėjus naujoms pareigoms, Dalia kur kas mažiau dėmesio galės skirti prieš 12 metų pačios įkurtai „bohemiečių“ trupei, padovanojusiai Lietuvos melomanams daugybę įspūdingų pastatymų. Ėmė sklisti kalbos, kad trupė išsiskirstys. Ypatingai po Vilniaus miesto savivaldybės skelto antausio.

„Vilniaus miesto savivaldybė nesuteikė Vilniaus operai miesto trupės vardo. Buvome nepaprastai šokiruoti ir paklausėme, kokios priežastys lėmė šį sprendimą. Gavau elektroninį laišką, kuriame buvo pasakyta, kad negarsiname Vilniaus vardo užsienyje ir mūsų edukacinis planas netinkamas, – stebėjosi D. Ibelhauptaitė. – Mūsų operoje dainuoja tokios muzikos pasaulio žvaigždės, kaip Asmik Grigorian, Edgaras Montvidas, Kostas Smoriginas jaunesnysis, kurių biografijose pirmu numeriu įrašyti Vilniaus operos pastatymai. O jaunieji artistai yra atidirbę šimtuose miesto renginių, mugių, švenčių, dainavę gatvėse ir parkuose. Turėtum būti miręs, kad nežinotum Vilniaus operos. Tad tai – didžiausias įžeidimas ne tik man, bet ir visiems trupės nariams. Jis parodo miesto ir Vilniaus mero požiūrį į meną bei operą.“

Vis dėlto, meno mylėtojus D. Ibelhauptaitė nuramino: trupė gyvuos ir „bohemiečių“ spektakliai, nors ir rečiau, bet būtinai vyks. Tačiau didžiąją savo laiko dalį artimiausią dešimtmetį moteris skirs šeimai.

„Nemėgstu skambių žodžių, bet iki šiol dirbau Lietuvai ir niekada nedirbau savo šeimai. Atėjo laikas pasirūpinti tais, kurie yra šalia. Neturiu nei tėvų, nei brolių, nei seserų. Mano šeima yra Dexteris, tad noriu visas savo žinias, patirtį ir sugebėjimus skirti žmogui, kurį myliu, padėti jam įgyvendinti svajones, siekti sėkmės. O po dešimtmečio pažiūrėsime, kas gavosi“, – laidos „Gyvenimas“ kūrėjams prisipažino režisierė. Itin atviras Dalios Ibelhauptaitės interviu apie naują gyvenimo etapą ir Holivudo užkulisius – jau šį vakarą, 21:30 val. laidoje „Gyvenimas“ per „Lietuvos ryto“ televiziją.