KK2 žurnalistai nutarė išsiaiškinti, kur iš tiesų dingo ukmergiškių mylimas klebonas. Kauno arkivyskupijos atstovas Darius Chmieliauskas patvirtino tarp parapijiečių sklandančias kalbas – Vaidas Bartkus atsisakė įžadų. „Dėl asmeninių priežasčių. Nori gyventi kitokį gyvenimą“. Paklaustas, ar tos priežastys yra šeimos sukūrimas, arkivyskupijos atstovas tai patvirtino, rašoma spaudos pranešime.

Ukmergės rajono meras Rolandas Jancikas KK2 žurnalistams teigė, kad buvęs kunigas įžadų atsisakė ne tik dėl moters, bet dėl šeimos. Moters ir vaiko ar net vaikų: „Jeigu yra šeima, tai, nėra tik vyras ir moteris. Galbūt yra ir vaikai. Manau, kad jeigu taip atsitinka, tai garbingas poelgis (palikti kunigystę)“.

Vaidas Bartkus / Foto: "Ukmergės žinios"

Per praėjusius metus, neoficialiais duomenimis, įžadų atsisakė keturi Lietuvos kunigai.
Kunigų seminarijoje studijavęs ir kunigu svajojęs tapti LNK projektų „Lietuvos balsas“ ir „Šokio revoliucija“ prodiuseris Gediminas Jaunius teigia, kad celibatas – vienas didžiausių kunigystės iššūkių. „Celibatas, arba kitaip dar vadinamas skaistumo įžadas, kuris yra šalia neturto ir klusnumo įžadų, nėra kažkoks blogis, neįveikiamas dalykas. Tai labai individualu, labai sudėtinga“.

Gediminas, studijuodamas seminarijoje, matė, kaip ne vienas jaunuolis pašaukimo atsisakė. Tarp tokių buvo ir pats G. Jaunius: „Dažniausiai tie, kurie po nelaimingos meilės stoja (į seminariją), dėl kitos meilės išeina. Aš tikiuosi, kad mes dar sulauksime vedusių kunigų. Man atrodo, kad tai būtų laiko ženklus atliepiantis sprendimas. Jaučiu, kad popiežius Pranciškus, jei ir ne savo kadencijos metu, kloja pamatus, kad tai nutiktų kuo greičiau“.

Neeilinė meilės istorija, nugalėjusi net įžadus Dievui, šį trečiadienio vakarą, 19.30 val., per LNK laidoje KK2.