Šiandien jis – populiarios laidos „X faktorius“ teisėjas, garsus atlikėjas, surenkantis pilnas arenas gerbėjų, mylintis, ūkiškas vyras ir puikus tėvas, tačiau taip buvo ne visuomet. Laidos vedėjos Kristinos Rimienės kalbinamas Saulius bus atviras – muzikinis jo kelias ne visada buvo sklandus, o tuomet, kai jo dainas grojo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio radijo stotys, jis vos vertėsi, rašoma spaudos pranešime.

Ambicijos iš rūsio

Paradoksalu, tačiau S. Prūsaitis baigė ne muzikos, o dailės mokyklą – toks anuomet buvo jo pasirinkimas. Šiandien jis supranta, kad tuos ketverius metus tiesiog iššvaistė, nes, kaip pats teigia, jis tragiškai piešia. „Man negalima piešti“, negailėdamas savęs kerta, tačiau dainuoti ir kurti muziką jam ne tik patinka, tai ir yra tikrasis jo pašaukimas.

Muzikinis laidos pašnekovo kelias prasidėjo tuomet, kai tėvas, pats grojantis gitara, davė sūnui šį instrumentą.

„Tuomet kartu su bendraminčiais pradėjau trintis rūsiuose, ieškoti nuotykių, muzikuoti, labai greitai supratau, kad šis gyvenimo būdas yra man. Man be galo patiko tai daryti“, – pasakoja Saulius, neslėpdamas, kad jau trylikos metų būdamas turėjo ambicijų. Būgnus iškeitęs į gitarą jis greitai pajuto, kad... patinka pats sau. „Ne dėl to, kad aš galbūt esu narcizas (nors...), bet aš supratau, kad tai man teikia velnišką malonumą“.

Vėliau atsirado pirmieji pinigai už koncertus ir muzikinis kelias, anot Sauliaus, tapo neišvengiamas. Tačiau jis neslepia, kad karjeroje buvo etapas, kai viskas ėjo žemyn. „Buvo mėnesių, metų, kai buvau pradėjęs visai nejautriai žiūrėti į tai, ką aš darau. Tai buvo pakankamai bjaurus laikotarpis, pamenu save ir girtą scenoje, ir visiškai neadekvatų, nes man buvo jau nebeįdomu“.

Alkis šlovės akimirkomis

Laidos vedėja K. Rimienė prisimins puikų grupės Happyendless kūrinį „Sweet Sweet Super Sweet“, žinomą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Tačiau S. Prūsaitis atvirai papasakos, kad kol visi stebėjosi tokia dainos sėkme ir jį gyrė, jis pats išgyveno ne pačius geriausius metus.

„Jūs negalite patikėti tokia dainos sėkme, o aš tada neturėjau ką valgyti. Pamenu, kaip man tapšnodavo per petį girdami, kokie mes nerealūs, kad varome kaip užsienyje, o aš tuo metu nesudurdavau galo su galu. Kaip bebūtų keista, tie, kurie girdavo, nenusipirkdavo į koncertą bilieto. Nusipirkdavo tie, kurie negirdavo“, – prisimenant tuos laikus pasigirs kartėlis Sauliaus balse.

Spalvingi kostiumai, gimę iš meilės

Saulių gerbėjai pažįsta ne tik iš dainų, bet ir iš jo spalvingos bei neeilinės išvaizdos – niekada nežinia, kur šįkart nuves žmonos dizainerės Agnės Kuzmickaitės-Prūsaitienės fantazija ir jo drąsa. Akivaizdu, kad šiai porai klasikiniai, nuobodoki drabužiai – ne prie širdies. Netradicinė ir jų pažinties istorija, prasidėjusi Vilniuje, o jausmais vainikuota Berlyne. Sykį Saulius nusprendė paskambinti Agnei, tačiau ilgai galvojo pretekstą. Galų gale paskambino jai prašydamas... pasiūti jam švarką. Tuo metu dizainerė buvo Berlyne, tad Saulius tiesiog sėdo į autobusą ir nuvyko ten. „Ten mes prisigėrėme šampano ir nuo tada – viskas ilgai ir laimingai“, – juokauja Saulius, tąkart kostiumo taip ir negavęs.

Saulius sako, kad karjeros pabaigoje nerašys knygos, o tiesiog surengs visų savo kostiumų parodą, juk kiekvienas jų susijęs su įdomiomis istorijomis ir išgyvenimais. Kelias jų papasakos ir laidos žiūrovams.

Šiandien S. Prūsaitis džiaugiasi, kad tiek daug žmonių Lietuvoje nori pamatyti grupę, jau šį gruodį jų laukia didžiausios Lietuvos arenos. „Džiugu, kad likimas man lėmė žaisti tokiame lygyje. Aš vis dar negaliu tuo patikėti“, – atvirauja dainininkas ir čia pat laidoje padėkoja savo gerbėjams už galimybę kurti.