Kulinarė, knygų autorė ir TV3 laidos „Virtuvės istorijos“ vedėja Ilona Juciūtė žiūrovų simpatijas pelnė savo nuoširdumu ir iš veido nedingstančia šypsena. Tačiau nepaisant savo žavesio, ji visada svajojo atrodyti šiek tiek dailiau. Moteris niekuomet neslėpė, jog jos kūno linijos buvo itin moteriškos, tačiau visuomet švytėjo pozityvumu ir nesislėpė po beformiais drabužiais, rašoma spaudos pranešime.

„Visuomet kartodavau savo firminę frazę „arba atrodai kaip nori, arba valgai ką nori“. Mano darbe mane kasdien supa daug gardaus maisto, o ypač keliaujant su „Maisto kelio“ projektu. Sunku atsispirti, kuomet kasdien tenka lepintis visokiausiais skanumynais. Juolab, jog mano arkliukas yra desertai – nuo įvairiausių tortų, iki griliuje keptų keksiukų. Mėgstu improvizuoti ir ieškoti naujų skonių, o tai tikrai nėra į naudą figūrai“, - teigia žinoma moteris.

Visgi pasibaigus pirmajai kulinarių kelionių ekspedicijai su „Maisto keliu“ laidos vedėja metė sau iššūkį – susibalansuoti mitybą, pradėti sportuoti ir pasidailinti figūrą.

„Niekuomet nesigėdijau savo kilogramų. Man nesvarbu, sverčiau 60 ar 120 kilogramų – mylėčiau save vienodai. Tačiau noriu jaustis gerai, todėl pati sau išsikėliau iššūkį – numesti 15 kilogramų“, - sako Ilona.

Prieš daugiau nei puse metų virtuvės šefė pradėjo reguliariai lankytis sporto klube ir su treneriu susidėliojo individualią sporto programą, kurios dėka moteriškos kūno formos pradėjo dailėti, o nereikalingi kilogramai – kristi.

„Labai ryžtingai tam nusiteikiau, atsakingai ruošiausi ir rinkausi sporto klubą, kuris būtų erdvus, modernus ir draugiškas visiems bendraminčiams. Šiandien galiu džiaugtis numestais kilogramais, tačiau rezultatai neatėjo lengvai. Už motyvaciją ir patarimus esu dėkinga treneriui Modestui Kungiui, tačiau, kai manęs paklausia kaip man tai pavyko, atsakau, kad viskas įmanoma, tik tai reikalauja daug darbo su savimi ir netinka valgyti kiaušinius, kurie yra torto biskvite“, - juokiasi Ilona.

Tad antrajame „Maisto kelio“ sezone Ilona įvairiausiuose šalies kampeliuose maistą ragauja su malonumu, tačiau sykiu – ir su saiku. Antrojoje projekto laidoje kūrybinės komandos laukia įspūdinga kelionė po Utenos apskritį.