Kas taps viso projekto nugalėtoju, spręs specialiai suburta komisija, projekte dar kitaip vadinami „meistrais“ – jais taps šokių pasaulyje jau spėję nusipelnyti autoritetai, savo talentu garsinantys Lietuvą, rašoma LNK pranešime spaudai. Šiandieną projekto prodiuseriai atskleidžia pirmuosius vardus – vieną iš projekto meistrų kėdžių užims urbanistinio šokio teatro „Low Air“ įkūrėjai, 2017 metais „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimą už šokio spektaklį „Žaidimas baigtas“ pelnę choreografai bei šokių profesionalai Laurynas Žakevičius ir Airina Gudaitė.

„Lietuvoje tikrai yra talentingų ir profesionalių šokėjų, kurie pasaulį, skleisdami žinią apie Lietuvos šokį, naršo skersai išilgai. Kiek apmaudu, bet didelė dalis profesionalioje teatro scenoje pasirodančių šokėjų privengia televizijos. Kiekvienas turim skirtingą tam paaiškinimą, tačiau siekiant visapusiško šokio, kaip lygiavertės meno formos populiarinimo, pasirodyti reikia kuo daugiau. Televizija su tokiais projektais yra viena iš pagrindinių platformų. Labai tikimės, kad šis projektas suburs geriausius Lietuvos šokėjus“, – įsitikinęs „Low Air“ duetas, ragindamas įvairių stilių ir amžiaus šokėjus bei kolektyvus nepraleisti progos registruotis į naują projektą.

Kartu ne tik scenoje, bet ir gyvenime „Low Air“ meistrų kėdę užimsianti pora žino, jog šiame projekte savo komandai ieškos išskirtinių ir originalių šokėjų, gebančių ne tik parodyti savo technines galimybes bei įdirbį, bet ir savo pasirodyme atskleisti asmeninį požiūrį į tai, ką savo šokiu nori pasakyti žiūrovui.

„Projekte norime būti meistrais, kurie komentuoja ne vien tai, ką pamatė, bet ir skleidžia tam tikrą edukacinę žinutę, padėsiančią šokėjui ir, žinoma, žiūrovui šokį vertinti objektyviai ir kritiškai. Šokis yra judėjimas, raiškos forma, komunikacijos kanalas, kuris scenoje atsispirti gali nuo idėjos ir koncepcijos, o nuvesti labai nenuspėjamais kūrybos ir atlikimo keliais. Ir stovėjimas ar paprastas bėgimas scenoje yra šokis – viskas priklauso nuo pagrindimo ir atsakymo į klausimą – o kas iš to, kam aš taip darau“, – įsitikinęs meistrų duetas, „Auksiniuose scenos kryžiuose“ apdovanotas ir už sėkmingas naujų sceninės išraiškos formų paieškas, jungiant gatvės šokį ir teatrą, bei Lietuvos šiuolaikinio šokio veidą keičiančią pedagoginę veiklą.

Laurynas scenoje jau beveik du dešimtmečius, Airida šoka jau beveik trisdešimt metų, tad meistrų duetas įsitikinęs – į jų komandą patekusiems projekto dalyviams ši patirtis suteiks ne tik galimybę savo meile šokiui pasidalinti su visa Lietuva, bet ir per trumpą laiką įgyti neįkainojamų žinių ir praktikos.

„Esame ir andergraundo, ir profesionalios scenos atstovai, taip pat esame jau ne mažai laiko ir akademinėje aplinkoje, kur dėstome aukštosiose mokyklose. Visos šitos žinios ir patirtys bus su dideliu noru perteiktos ir mūsų komandos dalyviams. Tai ir šokio atlikimo, ir įkvėpimo, ir asmeninės šokėjo vadybos žinios. Visa tai yra svarbu, ką dažnai šokėjai pamiršta“, – įsitikinę naujieji projekto meistrai.

Dalyvių registracija į „Šokio revoliucijos“ projektą vis dar vykdoma. Projekto meistrai ir prodiuseriai kviečia įvairaus amžiaus ir įvairiausių šokių stilių profesionalus, šokančius vienus, porose, grupėse ar kolektyvuose registruotis ir tapti stipriausio televizijos istorijoje šokių projekto dalimi.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją