„Beveik trejus metus buvome kartu su sužadėtiniu Medardu. Deja, jis mirė nuo sepsio, mums viešint Milane. Man tai buvo didžiulis smūgis, nelaimė nutiko prieš trejus su puse metų. Dabar pradedu atsigauti. O visi sakė – kokia tu faina, linksma. Bet manęs niekas nematė, kai man buvo blogai. Aš atsiguldavau ant sofos, serialus žiūrėdavau ir niekas nežinojo, jog aš esu Lietuvoje“, – LRT laidai „Stilius“ pasakoja Lidija Rasutis.

Kaip rašoma LRT pranešime spaudai, po skaudžios netekties Lidija kitokiu žvilgsniu pradėjo žiūrėti į gyvenimą. „Labai ramiai dabar gyvenu, kitaip gyvenu. Negali visada dūkti, šėlti, bėgti, vis tiek gyvenimas savo duoda, metai duoda, bet nėra taip, jog aš esu visiškai pasidavusi, noriu atsigulti ir numirti, tikrai ne“, – atsiveria Amerikos lietuvė.

Prisimindama skaudulius Lidija nekaltina nei gyvenimo, nei likimo. Moteris tiki senu posakiu: „Mes planavome, o dievas pasijuokė iš mūsų planų“. Daugiau nei trejus metus Lidija draugavo su Kanados lietuviu Medardu Karaliumi. Būdami Milane, sužadėtiniai įsigijo bilietus į Čikagą, kur būtų susituokę, o grįžę į Lietuvą kurstytų šeimos židinį. Deja, gražioms svajonėms nebuvo lemta išsipildyti. Milano ligoninėje vyrą ištiko sepsinis šokas. „Buvo labai skaudus momentas, kai Medardas paliko šį pasaulį. Aš nesu auka, aš esu laiminga, kad sutikau tokį žmogų ir turėjau tokią meilę, retai būna, kad žmogus yra toks laimingas gyvenime. Man buvo labai gera su juo“, – atvirai kalba Lidija Rasutis.

Prisimindama paskutinę jųdviejų vasarą, Lidija sako atkreipusi dėmesį į lemtingus ženklus. „Aš sapnavau, kad jis nukrito nuo laiptų mano namuose. Pasakiau apie savo sapną, bet jis nenumirė jame, o užsigavo, nuslydo, nukrito. Prisimenu, pasakiau būti atsargesniam“, – kalba Lidija.

Blogu žodžiu Lidija Rasutis nemini ir savo buvusio sutuoktinio, kuriam po 27-erių santuokos metų pasiūlė eiti skirtingais keliais. Žinoma, tąkart dėl savo poelgio buvusi verslininkė sulaukė aplinkinių skepsio. Lidija užbėga už akių ir priduria, jog nei viešumas, nei trečias asmuo šeimos nesugriovė.

„Lietuvoj man daug kas sakė: „Ką tu darai?“ Tu vis tiek gerai gyveni, tavęs nemuša, vyras – ne alkoholikas. Aš galvoju: „Tai tiek moteriai reikia iš gyvenimo, kad vyras nebūtų alkoholikas, kad nemuštų, o ką daugiau jis daro, gali viską priimti?“ – kalba Lidija.

Apie Lidijos Rasutis išgyvenimo ir emocijų verpetus, didžiąją gyvenimo meilę – šeštadienio vakarą 19.30 val. „Stiliuje“ per LRT .