„Tu esi kur kas daugiau nei skaičiai ant svarstyklių”, – sako ką tik pasibaigusio LNK projekto „Dydžio (r)evoliucija” nugalėtoja Vitalija Jonikytė.

Kaip rašoma LNK pranešime spaudai, 30 metų moteris per savo gyvenimą buvo ir itin liekna, ir stambesnė. Tačiau net būdama liekna iš savo sutuoktinio ji sulaukdavo komentarų, kad jai derėtų mažiau valgyti, reikėti sulieknėti. Vis dėlto, galiausiai vyras Vitalijai pareiškė: „Aš tave palieku, nes tu man per stora“.

Gydytoja kardiologė ir natūralios medicinos centro įkūrėja Jelena Tulčina griežta – ji netiki, kad apkūnus žmogus gali būti laimingas. „Manau, kad visos tos kalbos, kad esu stora ir tuo patenkinta, valgau kiek noriu, esu laiminga – iš piršto laužtos. Tai gynybinė reakcija. Pati buvau stora ir nuolatos graužiausi. Net kai apsirengdavau gražiai ir jausdavausi simpatiška, vis tiek negalėjau negalvoti apie tai, jog esu stora“, – prisipažįsta Jelena.

„Stipriai propaguojamas lėlės Barbės įvaizdis nuo realios moters silueto skiriasi kaip diena ir naktis. Mokslininkai yra suskaičiavę, kad tokią figūrą kaip barbės realiai populiacijoje iš 150 tūkst. moterų galėtų turėti tik viena”, – sako kita LNK laidos „Valanda su Rūta” dalyvė, profesorė bei Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros vedėja Janina Tutkuvienė.

Profesorė nustebino sakydama, kad idealus, visus standartus atitinkantis grožis gali būti pavojingas sveikatai. Anot jos, didelės krūtys yra vėžio rizikos požymis, o sveikus ir aukšto intelekto vaikus norinčios pagimdyti moterys turi turėti riebalų ant pilvo bei klubų.

„Gydytojai ginekologai ir kiti specialistai yra pastebėję, kad itin gražios moterys, kurių veidas turi absoliučiai visus moteriškus bruožus, dažnai būna nevaisingos Ir tai yra biologinis faktas”, – LNK televizijos laidoje „Valanda su Rūta” ketvirtadienio vakarą 20 val. pasakos profesorė.