Šio sekmadienio TV8 laidoje „Sveikatos medis“ Joana ne tik papasakos, kas jai padeda išlikti tokiai žvaliai, bet ir dalins patarimus, padedančius kuo ilgiau išlaikyti jaunystę.

J. Bartaškienė – sportinės gimnastikos sporto meistrė, Lietuvos moterų asociacijos prezidentė ir šių metų projekto „#BeActive Europos sporto savaitė“ ambasadorė. Charizmatiškoji sporto entuziastė yra puikiai visiems žinoma – žavi moteris dalyvavo ne viename televizijos projekte, o savo pavyzdžiu užkrečia tūkstančius.

„Jeigu jūs norit turėti gerą nuotaiką, gerą sveikatą – judėkit aktyviai nuo pat mažens. Tad dabar, reikia – šoku ant parketo, reikia – šoksit ir jūs“, – drąsiai sako 68-erių J. Bartaškienė.

Visą gyvenimą būdama fiziškai aktyvi, moteris savo mylima veikla užsiima iki šių dienų ir demonstruoja gerą sveikatą bei energiją. Ji – pavyzdys ne tik senjorams, bet ir jaunoms merginoms. „Sportas – jaunystės eliksyras“ , – mano Joana.

„Pradėti aktyviai gyventi niekada nėra vėlu, reikia tą daryti čia ir dabar. Mes, mano amžiaus žmonės, ypatingai turim dažnai naudoti šiuos žodžius: ir valgyti skaniau čia ir dabar, ir pamatyti kuo daugiau čia ir dabar, aktyviai dalyvauti sportiniame, aktyviam gyvenime. Čia ir dabar, nes nežinai, kiek Dievas paskyrė to laiko. Gyvenimas gražus ir jis mums duotas vieną kartą, tad stenkimės jį pragyventi kuo gražiau, kuo įdomiau, kuo linksmiau, kuo aktyviau ir tikrai nuo to mes prailginsim savo gyvenimą“, – laidoje teigs J. Bartaškienė.

Moteris iki dabar džiaugiasi gyvenimu ne tik sportuodama, bet ir į savo emocijų ratą įtraukdama kitus. Pozityvus mąstymas, aktyvus gyvenimo būdas neleidžia moteriai jaustis pagyvenusia. Jos energijos galėtų pavydėti net sėslūs moksleiviai, o būdama asociacijos #BeActive ambasadore, savo charizma moteris stengiasi užkrėsti sportu kiekvieną.

„Jeigu mes atsikelsime nuo ryto paniurę, pikti, tai ir visa diena tokia bus. Tada jausimės prastai, susirgsim rimtomis ligomis. Todėl būtina judėti, o judėjimo krypčių pasiūla šiais laikais yra labai įvairi. Nenorite sportuoti salėse – bėgiokite, plaukiokite, nenorite plaukioti – važinėkit dviračiais, jeigu norite – eikit. Ėjimas yra viena iš prieinamiausių ir dabar labai pripažintų sporto krypčių, kuri teigiamai veikia žmogaus organizmą. Aktyvus poilsis yra sveikatos pagrindas. Nereikia laukti, kol mes susirgsime, kol kas nors mums atsitiks. Reikia aktyviai gyventi ir tada, manau, visos ligos pralėks pro šoną“, – laidoje skatins žmones judėti ir dalins patarimus jaunystei išsaugoti J. Bartaškienė.

Šį sekmadienį laidoje „Sveikatos medis“ žiūrovai taip pat pamatys rugsėjo 13-15 dienomis vykusios konferencijos „Žmogaus mikrobiomos aktualijos“ reportažą apie žarnyno veiklą. Ši konferencija vyksta jau 31-ąjį kartą ir kaskart sukviečia gydytojus iš viso pasaulio.

„Mes labai džiaugiamės, kad didžiausias gastroenterologų renginys Lietuvos istorijoje vyksta Kaune. Iki šiol tokio masto renginio, kad dalyvautų per 300 užsienio svečių, mes nesame turėję. Ir džiaugiamės kad pasaulinė mikrobiotos tyrėjų bendruomenė pasirinko būtent Kauną šios konferencijos organizavimui“, – laidoje džiaugsis LSMU KK Gastroenterologijos klinikos vadovas, gydytojas gastroenterologas doc. Juozas Kupčinskas.

Žmogaus mikroorganizmo visuma – mikrobiota – veikia kaip atskiras žmogaus organas. Bakterijų gaminamos medžiagos aktyviai veikia žmogaus organizmo procesus, o šio organo pakitimai gali būti ne tik infekcinių ligų priežastimi, bet ir rizikos veiksniu. Didžiausias dėmesys tarptautinėje konferencijoje buvo skiriamas bakterijai Clostridium difficile infekcijos sukeltam žarnyno uždegimui. Tai pavojinga infekcija, kartais net mirtina.

„Dėka pažangių naujos kartos technologijų atsirado galimybė tiksliai ištirti ir įvertinti žarnyno mikrobiotą, kokios bakterijos pas mus gyvena, ką jos ten veikia ir kokia yra tų bakterijų sąsaja su tam tikromis ligomis“, – laidoje teigs doc. J. Kupčinskas.

Jau ne pirmą kartą laidoje „Sveikatos medis“ žiūrovai išgirs kaip gydyti prostatos vėžį. Šį kartą gydytojai kalbės apie naujausią diagnostiką šiai klastingai vyrų ligai įveikti. Onkologai džiaugiasi, kad dabar jau atsirado naujos technologijos padedančios tiksliai nustatyti, kur navikas yra įsitaisęs.

„Prostatos vėžys išlieka vėžiu Nr. 1 tarp vyrų tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Iš kitos pusės pasižiūrėjus, tai vėžys, kurį mes šiuo metu, geriausiai galime diagnozuoti ir gana tobulai gydyti su gerais gydymo rezultatais”, – laidoje teigs NVI Onkourologijos skyriaus vedėjas, gydytojas urologas med. m. dr. Albertas Ulys.