Nuo paauglystės ji dalyvavo populiariuose televizijos muzikiniuose projektuose, nuolat sukosi scenoje. Tačiau užgesus šviesoms dingdavo ir laimė.

„Neturėjau tokios depresijos, kuriai reikėjo vaistų, bet esu ne kartą pagalvojusi, kad noriu nutraukti savo gyvenimą. Kai dabar prisimenu, daug domėjausi, ką žmogus išgyvena, kai serga depresija. Vienintelis Marius buvo tas žmogus, kuris mane priėmė absoliučiai visokią, nors mano gyvenime visko buvo, net momentų, kai aš tiesiog verkiu ir negaliu atsistoti iš lovos“, – sakys Ieva.

Kada ir kaip prasidėjo Ievos kritimas ir kilimas? Kas ją privertė dėlioti naujus prioritetus, kitaip pažvelgti į gyvenimą? Studijos Ispanijoje buvo vienas iš laiptelių. Tuo pat metu ji atsisakė svaigiųjų gėrimų, cigarečių, neslepia suvokusi nebenorinti nuodyti savo organizmo.

„Iš tikrųjų manęs daug kas klausinėjo, Ieva, kodėl tu visą laiką eini į kraštutinumus? Jeigu į vakarėlius, tai iki galo, paryčių. Dabar atsisakei alkoholio, cigarečių, bet truputį juk galima, kodėl taip fanatiškai viską meti?“, – pasakoja I. Zasimauskaitė apie aplinkos klausimus ir dvejones.

„Pirmas pradėjo Marius. Iki Kalėdų jis ketino pasninkauti, galvojo, atsisakys mėsos, padarys eksperimentą. O po mėnesio jis sako: Ieva, labai gerai jaučiuosi. Ir skrandis susitvarkė, ir rūgštis nebekyla, esu neapsunkęs, pabandyk ir tu, – prisimena dainininkė. – Buvau absoliuti mėsavalgė, iš tų, kuri mėsą valgo tris kartus per dieną, nemėgau daržovių. Todėl pasakiau, manęs į šituos reikalus nekišk, vegetare tikrai nebūsiu. Jeigu nori, būk, bet nepamokslauk, nieko nenoriu girdėti.“

Tačiau kaip viskas ėmė keistis, kad dabar dainininkė apie mitybą gali pasakoti daug ir giliai? Ir tikina, naujas gyvenimas jai atvėrė visai kitus pojūčius, kitokią savijautą, darnią emocinę būseną.

„Dažniausiai vegetarai yra tie, kurie iškelia save aukščiau kitų. Bet iš tiesų netampi tobulas, pradžioje tikrai būna ekstazė, laimė, nes atradai nauja, tačiau kai ką prarandi“, – atvirai pripažįsta „Eurovizijos“ konkurso dalyvė.

„Atsimenu, kai kviečiau žmones į vestuves, pranešėme, kad jos bus vegetariškos, be alkoholio. Tu ką, išprotėjai, ką nusišneki, nesąmonė, ką žmonės veiks?“. Tačiau skeptiškos reakcijos sulaukusi Ieva ir jos būsimas sutuoktinis Marius nepasidavė. „Jūs darykite kaip norite, o mano šventė bus tokia, kokią aš įsivaizduoju. Aišku, išgyvenau: o jei nebus linksma? Mes nepratę šokti, kai neišgeriame. Bet nesu buvusi geresnėse vestuvėse“, – juokiasi Ieva, jau svarstanti, kaip abu su vyru, būdami vegetarai, augins ir maitins savo būsimus vaikus.

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Jaunimo linija Budi savanoriai konsultantai 8 800 28888 I-VII, visą parą
Vaikų linija Budi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111 I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui) Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277 II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366 I-VII, visą parą
Vilties linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123 I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centras Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555 I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
„Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba vyresnio amžiaus žmonėms. Budi profesionalūs konsultantai 8 80080020 www.sidabrinelinija.lt pasikalbekime@sidabrinelinija.lt I-V 8.00-22.00, VI-VII 11.00-19.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt Atsako per 36val.
„Jaunimo linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: https://jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-pokalbiais-internetu/ Pokalbiai internetu (angl.chat) Kasdien nuo 18 iki 24 val. Emocinė parama elektroniniais laiškais "Jaunimo linijoje" neteikiama
„Vilties linija“ Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com Atsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“ Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt Atsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijos Rašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.lt Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems Rašyti el. paštu: laukiam@artimiems.lt Atsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Messenger ar Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Visa papildoma informacija – puslapyje www.krizesiveikimas.lt. Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (19)