Šį sekmadienį laidoje „Pasaulis pagal moteris" Donata papasakos apie tris gyvenimo metus Maroke bei kaip iš šiltos Afrikos sėkmingai sugrįžti į vėsesnę Lietuvą, skelbiama pranešime spaudai.

Vietoj Norvergijos – į pietus

Norvegija, Jungtinė Karalystė, Danija: šios šalys jau seniai tapo pagrindinėmis kryptimis, kuriose jaunimas ieško ilgalaikio ar trumpalaikio uždarbio. Tačiau raudonplaukė nebūtų raudonplaukė, jei nesugalvotų kažko išskirtinio: „Iš tiesų tai turėjo būti tiesiog atostogų kelionė. O atostogas dažniausiai pradedame rinktis ten, kur yra šilčiau.

Taip padarėme ir mes: buvo žiema, su draugėmis ieškojome, kur tuo metu džiugintų puikus oras. Sugooglinome Maroką: apelsinai, palmės: viskas atrodė puiku. Išvažiavome labai spontaniškai, tačiau nuo eilinės kelionės nuotykį skyrė vienas dalykas: radome ten darbo ir... pasilikome!", – kelionės priešistorę atskleidžia Donata.

Donata ir jos trys draugės Lietuvoje buvo profesionalios šokėjos. Nuo mažens šokio mene tobulėjusios merginos puikiai išmanė ne tik judesio, bet ir kostiumo meną, todėl marokiečius nustebino savo originaliais pasirodymais: „Šokio kultūra toje šalyje labai stipri, žmonėms jo tiesiog reikia, jie mėgsta šokį stebėti, mėgsta ryškius pasirodymus ir įspūdingus šou.

Yra ir didelė konkurencija: į šalį nuolatos atvyksta trupės iš didesnių šalių, tokių kaip Prancūzija ar Vokietija. Nors iš pradžių išsigandome, kad joms niekada neprilygsime, užsispyrimas leido labai greitai tapti pripažintomis", – detales prisimena pašnekovė ir priduria, kad Marokas tikrai turi ką pasiūlyti: „Tai pakankamai Europietiška šalis, kurioje gyvenimas tikrai verda: klesti ne tik turizmas ar pramogų pasaulis, bet ir kino, muzikos industrija".

Išvažiavo atostogų, o pasiliko trejus metus

Maroke merginų kolektyvas užtruko ilgiau nei savaitę, o pati Donata čia liko net trejiems metams. Laidos „Pasaulis pagal moteris" vedėjai Kristinai Rimienei paklausus, kas gi tiek laiko sulaikė svetimoje šalyje, Donata šypteli: „Meilė.." Tačiau ne tik: visą tą laiką Donata Maroke toliau šoko ir pradėjo tapyti: „Spalvos, ornamentai, formos, kvapai: Marokas užburia, įkvepia ir labai praturtina tavo kūrybą.

Esu baigusi meno mokyklą ir menų studijas, todėl pajaučiau, kad privalau įspūdžius išreikšti ir kitomis formomis", – prisimena tapytoja, kurios darbuose, net jau ir sugrįžus į Lietuvą, vyrauja charizmatiškos Afrikos moterys. „Pačiam Marakeše moterys labai drąsios, išraiškingos, sakyčiau net labiau provokuojančios negu europietės. Žinoma, keliaujant į provincijas, prietarų bei kultūrinių dogmų rastume daug daugiau, pasakoja Donata, kurios širdis šiandien jau priklauso lietuvaičiui, tačiau į Maroką, o ypač Marakešą, ji mielai sugrįžta: „Pažįstu šį miestą panašiai kaip gimtąjį Kauną", – šypteli.

Marokas išmoko atsirinkti žmones

„O kokia yra didžiausia pamoka, kurią išmokai Maroke?", – klausia laidos vedėja Kristina Rimienė. „Visiško savarankiškumo, džiaugtis gyvenimu ir atsirinkti žmones. Tik atvažiavus nežinojau net iš kur gauti siūlų ar kitų buitinių priemonių: mama siųsdavo iš Lietuvos. Išvažiuojant jau žinojau, kad Maroke rasi visko. Tik reikia žinoti, kur (pavyzdžiui, milžiniškame Marakešo turguje).

Marokas mane užaugino ir labai tuo džiaugiuosi", – šypsosi pašnekovė ir dar kartą pabrėžia, kad Afrika turi visko: „Ji tikrai labai daug duoda. Ypač įkvėpimo. Tereikia mokėti atsirinkti".

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)