Tačiau televizijos studijoje tą dieną gyvūnų buvo daug. Šunų grožio salonas „Petty Style“ savininkė, buvusi žurnalistė, politiko Alvydo Medalinsko žmona Daiva Medalinskienė (48m.) atsinešė tris Jorkšyto terjerus, tiek pat keturkojų draugų atsivedė televizijos žurnalistas Laurynas Dubrovskis (27m.), du – buvusi populiaraus lietuviško serialo „Nekviesta meilė“ aktorė, dabar šunų dresuotoja Grėtė Indičianskytė (23m.).

Buvo laikas, kai šunis šeimininkai laikė aptvare arba pririšę prie būdos. Paleisdavo tik į medžioklę ar išjoję pajodinėti. Anų laikų šunys šiandieninio šunų gyvenimo nė sapnuoti nesapnavo: lovoje su šeimininku, prie stalo irgi, net restorane, kavinėje, koncerte ar parodoje su juo. Statistikos duomenys rodo, kad daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų savo namais dalijasi su gyvūnais.

„Visada turi prisiimti atsakomybę už tą, kurį globoji, – neabejoja Laima Tamulytė-Stončė. – Argi nekeista, kad augintiniams žmonės negaili pinigų, juos skiepija, perka skanumynus ir netgi drabužius, tačiau pilnos gatvės benamių, niekam nereikalingų arba nebereikalingų gyvūnų. Ar tai reiškia, kad nekilmingus mylim mažiau?“

Šunų grožio saloną įkūrusi Daiva Medalinskienė televizijos studijoje pasakojo, kad prie namo, kuriame jis yra, dažnai stabteli automobilis ir vairuotojas išmeta į gatvę nebereikalingą arba nebemylimą augintinį. „Siaubingas vaizdas“, – sako Daiva. Pamestinukus ji kurį laiką priglaudžia, vėliau ieško jiems naujų namų.

„Gyvūnai yra geresni nei žmonės, prieš juos nereikia vaidinti ir apsimetinėti“, – sako Grėtė Indičianskytė. Vietoj aktorystės pasirinkusi šunų dresavimą Grėtė neabejoja, kad šunų elgsena priklauso nuo šeimininkų. „Pirmas klausimas, kurį kiekvienas, svajojantis turėti šunį, privalėtų sau užduoti: ar šuo man išvis reikalingas? Ar sugebėsiu juo pasirūpinti, kaip dera? Ar galėsiu skirti jam užtektinai laiko? Juk augintinis į namus atkeliauja ne metams ir ne dvejiems, o dešimčiai ar penkiolikai“, – perspėja.

Savo šunų Grėtė niekam nepalieka, net keliauja su jais. „Aš keliu didžiulius priežiūros reikalavimus, šuo turi žinoti savo vietą ir laikytis taisyklių“, – sako jaunoji dresuotoja.