Į ceremoniją atvyko Adolfdas Večerskis su žmona, Remigijus Žiogas, Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė, Gerda Stiklickienė, Aušra Maldeikienė, Žilvinas Grigaitis, Vytautas Šustauskas, Alkas Paltarokas su sužadėtine ir daugybė kitų garsių politikos ir pramogų pasaulio veidų. Tarp santūrių, kostiumais pasipuošusių, politikų kone ryškiausiai sužibo itin trumpučiais šortais pasipuošusi Monika Šalčiūtė ir seksualiu sijonėliu apsitempusi Jolanta Leonavičiūtė.

„Auksiniai Svogūnai 2017“ nominacijos ir laimėtojai (paryškinti):

Metų pirkinys

Valentinas Mazuronis – kurį, kaip daug žadantį legionierių į savo komandą prieš rinkimus nusipirko Darbo partija. Ir jis per dešimt mėnesių padarė tai, ko per dešimt metų nesugebėjo padaryti prokurorai, teismai ir prezidentė – partijos nebeliko.

Naujasis Seimo fortepijonas – Kurį kaip būtiną Seimo darbo atributą buvo pasiūlyta įsigyti. Nauja šluota naujai šluoja, nauja valdžia naujai groja. Nors dabartiniam valdančiųjų ansambliui būtų pilnai užtekę, jei Mindaugas Bastys iš Rusijos būtų parvežęs balalaiką.

Automobilis „Range Rover“, kurį įsigijusi Gretos Kildišienės mama savo pirkiniu parėmė skurstančią Ramūno Karbauskio automobilių lizingo bendrovę „Agrokoncernas“.

Metų atradimas

Seimo ir politikos senbuvis Algimantas Salamakinas, po šešių Seime praleistų kadencijų, šiemet padaręs savo gyvenimo atradimą.

Lietuvos turizmo departamentas – svetimų valstybių nuotraukomis reklamavęs Lietuvą projekte „REAL IS BEAUTIFUL“, ir atradęs, kad viskas, kas pasaulyje yra gražu yra tikrai lietuviška. REAL.

Ramūnas Karbauskis, kuris, Seime svarstant dirbtinio apvaisinimo įstatymą, pareiškė: „aš esu biškį mokęsis genetikos, ir žinau, kad pas moteris viskas yra kaip pas karves“. ... Bet, kaip matome iš nuotraukos, ne visos karvės kaip moterys.

Metų moteris

Vyriausybės Kanclerė Milda Dargužaitė. Už tai, kad visus kanceliarijos darbuotojus, vyriausybės ministrus ir patį Saulių Skvernelį privertė mintinai iškalti feminizmo pradmenis.

Aušra Maldeikienė – už tai, kad per keturis šios Seimo kadencijos mėnesius pasakė dvigubai daugiau žodžių, negu visos ankstesnės kadencijos moterys kartu sudėjus per ketverius metus.

Antanas Guoga. Kuris šiaip yra vyras, tačiau Raimundas Kurlianskis pasakė, kad „Guoga yra visiška boba“. Na, Kurlianskis sako, Kurlianskis žino.

Metų idiotas

Pirmą kartą Auksinių Svogūnų istorijoje nominaciją pasiūlė ne organizatoriai, ne žiūrovai... o patys politikai. Tiksliau vienas – Eugenijus Gentvilas. Jo kolegos nuoširdžiai pritarė tokiai iniciatyvai ir aktyviai dalyvavo Seimo idioto rinkimuose. Pirmą kartą pasiūlytoje nominacijoje sensacingai vienbalsiai laimėjo ir Seimo idiotu tapo radijo stoties, televizijos ir pistoleto savininkas – Kęstutis Pūkas.

Metų posakis

Viktoras Uspaskich, kuris po nesėkmingų Darbo partijai rinkimų pareiškė: „Visus senus pirdylas reikia iš ten varyti ir formuoti naują valdymo organą“

Algirdas Butkevičius. Vienas iš valdančiosios koalicijos lyderių, socialdemokratų partijos pirmininkas, kuris apie bendrą sprendimų priėmimą koalicijoje pareiškė: „Seimo narių pataisoms nepritarsim, išskyrus kai pritarsim, jei išsikraipė dėl klaidelių, tai pritarsim“.

Dabar jau buvęs Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovas Dainius Bradauskas, kurio banditiškas žargonas labai sužavėjo STT pareigūnus. O labiausiai patiko frazė „Aš visus laikau paėmęs už kankolų“.

Už meilę

Gintautas Kėvišas – už meilę menui be palaikymo, bet už pinigus.

Dovilė Šakalienė – už meilę praeičiai. Tačiau ne viską, ką socdemai paliko jūsų stalčiuose reikia rodyti žmonėms, o tuo labiau registruoti kaip į statymo projektą.

Kęstutis Pūkas – už meilę be darbo valandų.

Metų sugrįžimas

Loreta Graužinienė. Po pralaimėtų rinkimų, buvusi Seimo Pirmininkė nusprendė nebegrįžti į politiką. Bet, kai pasitraukė Greta Kildišienė, nusprendė sugrįžti. Bet dar po dviejų parų nusprendė vėl nebegrįžti. Tai iš tiesų didžiausias sugrįžimas – kai sugrįžta noras nebegrįžti.

Bronius Bradauskas. Geriausias visų laikų Tautiškos Giesmės Seime giedotojas jau buvo nusprendęs į Seimą nebegrįžti, nes buvo pažadėjęs žmonai. Bet kai iškilo pavojus, kad į Seimą vėl gali sugrįžti Birutė Vėsaitė, Bronius nusprendė pasiaukoti. Pasirodo, ponia Birutė yra būtent ta moteris, dėl kurios vyrai laužo pažadus savo žmonoms.

Blaivybės sugrįžimas į Seimo rūmus. Naujai išrinkta valdžia grąžino į Seimo rūmus draudimą prekiauti alkoholiu. Nieko, grįš Bronius, dar pažiūrėsim kas ką.

Metų kūrėjas

Seimo narys, „valstietis“ Kęstutis Mažeika. Tarptautinės orgazmo dienos proga sukūręs ir paviešinęs tokį eilėraštį. „Tiesiu aš varpą tau / Nors nei akių, nei veido nematau / Ir ne žiūrėt, o imti jeigu duoda reikia / Ir nesakykit, kad tik mAne karštis veikia“.

Naujas vokalinis duetas Naglis Puteikis ir Kristupas Krivickas už kriminalinės tematikos aktualizavimą estradiniame žanre prieš rinkimus.

Tautinio kostiumo kūrėjas dizaineris Juozas Statkevičius. Pasirodo, jeigu gera manekenė (G. Kildišienė), šedevrą gali sukurti ir už 20 eurų.

Metų šūvis

Metų šūvio pro šalį autoriumi, be jokios abejonės tektų pripažinti istoriką Alfredą Bumblauską. Kuris vasario 16-osios Aktą atradusį profesorių Liudą Mažylį išvadino „kažkokiu tipu“. Pone Alfredai, praleidot gerą progą nebumbėti.

LNOBT vadovas Gintautas Kėvišas – į šią nominaciją pateko ne kaip šaulys, o kaip taikinys, kurį „kiek rovė – neišrovė, kiek šovė – nenušovė“. Matyt už teatro scenos rekonstrukcijos pinigus iškasti apkasai neblogai laiko.

Ir neabejotinas šios nominacijos favoritas Pagėgių Taiklioji Ranka Arvydas Komskis, kurio nei vienas šūvis nenueina šuniui ant uodegos.

Už viso gyvenimo nuopelnus

Auksiniais Svogūnais „Už viso gyvenimo nuopelnus“ jau apdovanotos tokios iškilios asmenybės, kaip Petras Gražulis... Viktoras Uspaskich... Birutė Vėsaitė... Šiemet į didingiausią nominaciją galų gale nominuotas žmogus... su bizūnu padaręs tvarką Kaune... kasęs nosį Seime... baikeris, automatinių ginklų fanatikas, formulės vienas lenktynių dalyvis, greitas ir įsiutęs... legendinis ubagų karalius Vytautas Šustauskas.