„Man nesvarbu, ką pasakys žmonės, esu užimta moteris, ne visada galiu dalyvauti mišiose savo parapijos bažnyčioje. Kai galiu, einu į vieną, kai galiu, į kitą“, – prisipažįsta Katažina.

Kalbėti apie intymius tikėjimo reikalus ją išprovokavo bičiulė, „Moterų balso“ vedėja Natalija Bunkė (34), kartu su Laima Tamulyte-Stonče (37) ir Edita Užaite (35) nusprendusios pasikalbėti, kiek pinigų iš žmonių kišenių nukeliauja į bažnyčių kasas.

„Visiškai nežinojau, kiek turėčiau cerkvėje palikti už krikštynas, – laidos filmavime prisipažino Natalija Bunkė. – Kai paklausiau, gavau atsakymą: žmonės palieka, kiek gali, vieni dešimt, kiti šimtą eurų. Pagalvojau, nupirksiu 100 žvakių, bažnyčioje per krikštynas bus šviesu, dar 50 parsivežiau namo. Man atrodo, graži auka.“

„Tam tikrą mokestį bažnyčia už šventes turėtų imti, juk visi norime, kad būtų švari, kad degtų daug žvakių, kad grotų vargonai, – įsitikinusi Laima Tamulytė-Stončė. – Prieš mūsų vestuves manęs irgi teiravosi, ar norėtume, kad bažnyčia būtų dekoruota. Pasakiau, kad ne, joje ir taip gražu, be to, mes atėjome sakramento, o ne gražių nuotraukų.“

Laimai atrodo, kad šiais laikais žmonės šventes bažnyčioje pernelyg sureikšmina, o bažnyčios leidžia tai daryti, nes iš to gerai uždirba. „Už vestuves kai kuriose bažnyčiose garsios poros sumoka ir 800 eurų. Nenori mokėti? Arba lauk eilėje, arba tuokis kitur, yra kas moka. Tačiau kaip galima reketuoti tą, kuris išgyvena sielos skausmą, laidoja artimą žmogų? Ir kas iš tiesų yra kunigai: Dievo tarnai ar sutaną vilkintys verslininkai?“ – stebėjosi ir citavo ne vieną, išgyvenusį kunigų reketą.

„O kaip išgyventi kunigui? – klausė Jonavos klebonas Audrius Mikitiukas (38). – Gal kunigai irgi turėtų dirbti Anglijoje, kad galėtų sumokėti už bažnyčios šildymą, kuris kiekvienais metais kainuoja apie 10–13 tūkstančių eurų? Kunigai nedrįsta kalbėti apie aukas, tačiau Bažnyčiai irgi reikia vadybos.“

Klebonas sakė gavęs iš Dievo ženklą, kad turėtų dalyvauti „Moterų balso“ laidoje. Po neseniai vykusio skandalo, kai viena šeima jį apkaltino pasisavinus garbaus amžiaus moters turtą, šis kunigas įgijo daug priešų. „Tai buvo ir mano tikėjimo išbandymas, – sako ir priduria pernelyg dažnai kalbantis tiesą. – Tai mano bėda“, – patikina.

Kodėl pinigų turintys žmonės gauna išskirtines teises į Dievo namus? Kiek sekmadieniais aukoja Katažyna Zvonkuvienė? Ką daryti, kai į bažnyčią ateina pusnuogės moterys? Kodėl garsenybės per savo šventes uždaro bažnyčios duris? Kokią viešą atgailą laidoje atliko kunigas Audrius Mikitiukas? Visi atsakymai – jau šį ketvirtadienį 21.30 val. tiesiuose ir karštuose „Moterų balso“ pokalbiuose.