Vilniaus „Akropolyje“ valgomos skulptūros atidengimo iškilmėse dalyvavo ir būrys LNK televizijos žvaigždžių. Garsenybės Vyto Palavinsko suprojektuotoje skulptūroje įmūrijo simbolines skardines pridėdami sako linkėjimus tiems, kam šiuo metu sunku sudurti galą su galu.

„Te skrandyje ir širdyje niekuomet nebūna tuščia!“ – linkėjo „Abipus sienos“ vedėjas Giedrius Leškevičius. 

Nemira Pumprickaitė tikino, kad daugeliui Lietuvos žmonių rūpi padėti sunkiau gyvenantiems kaimynams. Jai antrino Vytenis Pauliukaitis vildamasis, kad mūsų visuomenei pavyks laimėti kovą su nepritekliais. 

Ekrano žvaigždės šalia skulptūros iš skardinių sudėliojo simbolinį užrašą „Skurdui ne!“ Ne vienam praeiviui kvietėjo pakalbinti ir skulptūros fone nusipaveiksluoti su Karoliu Sakalausku, Vaidotu Valiukevičiumi (Milanno) ar renginį vedusiu Vitalijumi Cololo.

Dalį Valgomų skulptūrų statyboms reikalingų konservų (apie 10 tūkst. vnt.) paaukojo žmonės, antra tiek skardinių mėsos, žuvies daržovių ir vaisių konservų dovanoja prekybos tinklas „Maxima“. Projektui pasibaigus nepritekliuje gyvenantiems žmonėms bus išdalinta 20 tūkstančių skardinių konservų.

Projekto iniciatorius „Maisto bankas“ taip siekia atkreipti dėmesį į tai, kad kas penktam Lietuvos gyventojui dėl mažų pajamų trūksta maisto, kai tuo tarpu daug maisto tebėra išmetama.

Skulptūros bus eksponuojamos dvi savaites. Lankytojai rinks jiems labiausiai patikusią skulptūrą balsuodami specialiose urnose prie skulptūros bei interenete. Savanoriai žmones kvies aukoti maisto nepasiturintiems naudojantis „Maisto banko“ paramos žetonėliais parduotuvių kasose.