Šeštadienį „Triumfo arkoje“ prasidėjęs ketvirtfinalis tęsis dar vieną laidą – po jos balsai bus sumuojami ir iš 8 dabar likusių dalyvių į pusfinalį pateks šeši, pranešė LRT.

Ankstesniuose etapuose atlikėjų surinkti balai anuliuoti, tad ketvirtfinaliu kova tarp geriausiųjų buvo pradėta iš naujo, nors solistai šeštadienį ir kartojo palankiausiai iki šiol įvertintus savo kūrinius.

Kol kas tvirčiausiai į pergalę žengia Ona Kolobovaitė (sopranas), dar kartą sudainavusi „And All That Jazz“ („Visas tas džiazas“) iš Johno Kanderio ir Fredo Ebbo miuziklo „Čikaga“. Šį kartą ji publiką nustebino grodama klavišiniais.

„Įvertinau jūsų pastangas sukurti kitą vaidmenį dainuojant tą patį kūrinį. Iš tikrųjų gražu buvo žiūrėti“, – komentavo komisijos narė Sigutė Stonytė

„Pradžioje buvau pradėjęs žiovauti, bet kai prisėdote prie fortepijono, atsibudau“, – vertino kitas komisijos narys Vytautas Juozapaitis.

Antrojoje vietoje liko taip pat sopranas Joana Gedmintaitė, pakartojusi Mimi ariją iš Giacomo Puccini operos „Bohema“. Komisijos balų dalybose ji surinko 36 ir nuo O. Kolobovaitės atsiliko vos 1 tašku. Balsuojant žiūrovams, J. Gedmintaitei atiteko 1296, O. Kolobovaitei – 1329 balsai.

„Balsas jūsų skambus, jūs viską turite, tik nėra tos spalvos ir to gaivališkumo balse, kai jūs dainuojate apie gėles, apie poeziją. Tiesiog surenkate tą garsą be interpretacijos“, – J. Gedmintaitės pasirodymą apibendrino S. Stonytė.

Pernai „Triumfo arkoje“ nugalėjęs Liudas Mikalauskas šeštadienį prognozavo, kad „dvi moterys“ turėtų dainuoti ir šių metų projekto finale.

„Dabar Lietuvoje Prezidentė moteris, Seimo Pirmininkė moteris... Finale turėtų dalyvauti dvi moterys. Branda ir jaunystė“, – savo nuomonę užuomina išdėstė jis.

Ties riba iškristi kol kas balansuoja Andrius Apšega (baritonas) ir Diana Tiškovaitė (lyrinis sopranas).

„Pasigedau kulminacijos. Ėjot, ėjot, bet neužlipot į tą kalną“, – ariją itališkai sudainavusio A. Apšegos, kuris liko aštuntojoje vietoje, pasirodymą komentavo komisijos narys Vladimiras Prudnikovas.

Komisijoje dalyvius taip pat vertino režisierius Gytis Padegimas.

Šį šeštadienį „Triumfo arkos“ dalyviai savo pasirodymų įrašo transliacijos, kuri parodyta televizijos žiūrovams, pirmą kartą buvo susirinkę stebėti LRT klube.

„Galėjo būti ir geriau, galėjau nesijaudinti, „neišskristi“. Kuo toliau, tuo jautriau man viskas darosi“, – kalbėjo D. Tiškovaitė, neslėpdama, kad jaudulys apima ne tik per pasirodymą, bet ir jį žvelgiant iš šalies.

Ypatingasis šeštadienio „Triumfo arkos“ svečias buvo Laimonas Pautienius, atlikęs Don Žuano ariją iš Wolfgango A. Mozarto operos „Don Žuanas“.

Kaip ir kiekvieną laidą, dalyviams grojo Kauno miesto simfoninis orkestras, tačiau šįkart jam dirigavo ne Modestas Pitrėnas, o Martynas Staškus. Taip pat grojo LRT grupė.

„Triumfo arka“ yra LTV šeštadieniais rodomas muzikinis projektas, kurio tikslas – išrinkti „auksinį“ balsą. Koncertai transliuojami ir per Lietuvos radiją.