Net 5 titulai šiemet atiteko Lietuvos radijo ir televizijos laidoms, rašoma LRT pranešime spaudai.

Konkurso nugalėtojais pripažintos šios laidos:

Už dokumentinę klausą
„Parduotuvė“
Autoriai: Viktoras Jakovlevas, Apollo Sillen (transliuota per Lietuvos radiją);

Už skatinimą diskutuoti
„Iššūkis“
Autoriai: Sigita Pūrytė, Simonas Bendžius (transliuota per „Marijos radiją“);

Už daugiaprasmį kultūros suvokimą
„Garvežių amžius“
Autoriai: Daiva Grikšienė, Dangiras Mačiulis, Rolandas Šležas, Kęstutis Gilys (rodyta per Šiaulių regiono televiziją „S plius);

Už menininko portretą
„Provincija“
Autorė Nijolė Visockienė (rodyta per Šiaulių regiono televiziją „S plius“);

Už archyvų dokumentikos įprasminimą
„Legendos. Monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas“
Autoriai Aistė Stonytė, Česlovas Stonys, Audrius Stonys, Šarūnas Burža (rodyta per „LTV“);

Taip pat skirti 5 specialieji prizai:

Už geriausią operatoriaus darbą
„Ilgesingas ruduo Musteikoje“
Operatorius – Donatas Buklys, autoriai Zita Kelmickaitė, Juozas Javaitis, (rodyta per „LTV“);

Už pagarbą laikui
„Senasis Šiaulių kinas“
Autoriai Viktoras Gundajevas, Ramūnas Snarskis, Rimantas Vencevičius, Algirdas Musneckis (rodyta per Šiaulių regiono televiziją „S plius“)

Už istorinės atminties puoselėjimą
„Netikėti Lapšių dvaro svečiai“
Autoriai Juozas Javaitis, Donatas Buklys (rodyta per „LTV2“);

Už gyvąją istoriją
„Tremties vaikai“
Autoriai Daiva Pikturnienė, Egidijus Juščius (rodyta per „Šiaulių televiziją“);

Už intelekto ir vaizduotės ugdymą
„Muzikinė dėžutė“
Autorės Fausta Savickaitė, Junija Galejeva (transliuota per Lietuvos radijo programą „Klasika“).

Laidas vertino ir nugalėtojus išaiškino LRTK sudaryta vertinimo komisija: rašytoja, žurnalistė Gintarė Adomaitytė; Etninės kultūros globos tarybos pirmininkas, VPU profesorius Libertas Klimka; LRTK narė, rašytoja, žurnalistė Marytė Kontrimaitė; LRTK pirmininkas, poetas Jonas Liniauskas; LRTK narė, žurnalistė Janė Narvilienė; VU Komunikacijos fakulteto docentė Audronė Nugaraitė, kino kritikė Rasa Paukštytė; LRTK pirmininko pavaduotojas, filologas Paulius Subačius; LRTK narys, aktorius Antanas Šurna; LRTK narė, grafikė Ramunė Vėliuvienė; Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo pirmininkė Vaiva Žukienė.

Konkurso nugalėtojai apdovanoti prizais, diplomais ir premijomis.