„Vyrams nedera nei skųstis, nei dejuoti“ – stereotipas, tačiau ne vienintelis. Vyras - šeimos galva, vyras – šeimos maitintojas, vyras – nagingas meistras. Tai normos, su kuriomis užaugo kartos. Tačiau laikas keisti mąstymą, – sako ne tik psichologai ir sociologai, bet ir lygių galimybių tarnybos.

Lygių galimybių kontrolierė Aušrinė Burneikienė pripažįsta, jog vyrai jos tarnybai skundus rašo retai galbūt ir dėl to, kad nesitiki, jog moteris kontrolierė gali objektyviai spręsti vyro klausimą. Tačiau kontrolierė įsitikinusi, kad net į tragikomiškas situacijos lygių galimybių srityje žiūrima pro didinamąjį stiklą.

Pavyzdžiui, grįžęs iš teatro žiūrovas pasiskundė lygių galimybių kontrolierei, nes už 35 litus spektaklio metu jis jautėsi tarsi moterų tualete ar pirtyje. Žiūrovo teigimu, pjesė ir spektaklyje vaidinusi aktorė tyčiojosi iš vyrų. Maža to, po spektaklio jo žmona pradėjo elgtis lygiai taip, kaip pjesės herojė: ji irgi ėmė niekinti savo žmogų. Kas tai – klejonės ar teisių pažeidimas?

Filosofas Algirdas Davidavičius net neabejoja, kad vyriškų problemų našta yra kur kas didesnė, nei galima įžiūrėti. Pavyzdžiui, atakos prieš vyrus visais atvejais nutylimos ir jų niekas neanalizuoja. „Jei kalbėtume apie moteris, reikia pripažinti, jog jos retai griebiasi fizinio smurto, bet dažnai naudoja kitą taktiką – emocinio smurto ir manipuliacijų strategiją“, - teigia filosofas.

„Mes nesame trečioji lytis ir mūsų problemas reikia spręsti vyrų teisių, o ne skandalų kontekste“, – sako Lietuvos gėjų lygos valdybos pirmininkas Vladimiras Simonko, pasakojantis, kodėl atvirų gėjų Lietuvoje yra mažai. „Homofobija persekoja kitokius, nors mūsiškių gali būti net iki 10 procentų gyventojų“, – teigia gėjų atstovas. Negana to, stereotipiškai suvokiama, jog vyras gali būti tik heteroseksualus, o kas tuomet yra gėjus? Viešai savo seksualinę deklaruojantis gėjus rizikuoja pasmerkti save visam gyvenimui, nes jo apginti negalės niekas. „Sakoma, kad mūsiškių valdžioje yra daug. Tačiau aš jums išduosiu vieną paslaptį....“, – Violetai Baublienei atvirauja Vladimiras Simonko.

Kokia ta paslaptis, paaiškės „Kuluaruose“ šį ketvirtadienį 19.45 val. Pirmą kartą apie vyrų problemas – paprastai ir suprantamai. Atvirai ir netikėtai. Ko nori vyrai ir nesuvokia moterys?