Per karūnaciją 1953-iaisiais padarytą 27 metų Elžbietos visa karališka didybe, po Vestminsterio abatijos skliautais laikančios karališkąsias regalijas, nuotrauką pirmuosiuose puslapiuose išspausdino „The Times“, „The Guardian“, „Daily Star“ ir „The Independent“.

„The Sun“, „The Daily Telegraph“, „Daily Express“ ir „Daily Mirror“ pasirinko atvaizdus, kuriuose monarchė įamžinta jau artėjanti prie rekordinio 70 metų valdymo pabaigos, baltais kaip sniegas plaukais.

„The Telegraph“ pacitavo karalienės žodžius, ištartus po 2001 metų rugsėjo 11-osios atakų Jungtinėse Valstijose: „Sielvartas yra kaina, kurią mokame už meilę.“

Daugumos bulvarinių leidinių pirmieji puslapiai buvo nespalvoti, bet „The Sun“ viršutinė eilutė buvo nudažyta karališka violetine spalva, o antraštė skelbė: „Mylėjome jus, Ponia.“

„Ilsėkitės ramybėje... „The Sun“ ir mūsų skaitytojai jus mylėjo. Mes didžiuojamės, kad buvote mūsų Karalienė“, – pridūrė laikraštis.

„Daily Express“ išspausdino antraštę „Mūsų mylima karalienė mirė“, o „Daily Mirror“ parašė tiesiog „Ačiū“.

„Liūdime“, – skelbė „Daily Mail“.

„Kaip rasti žodžių? Mūsų sielvartas – tai šimtas skirtingų emocijų ir visas jas sunku suvokti, – pirmajame puslapyje rašė leidinys. – Per radiją ir televiziją skambant „Dieve, sergėk Karalienę“, išgirdus, kad mūsų mylima monarchė mirė, šalis nuliūdo.“

„Tegyvuoja karalius“

Naujiena apie karalienės mirtį dominavo ir vidiniuose numerių puslapiuose. Dauguma laikraščių šiam įvykiui skyrė bent po 20 puslapių.

„Užgeso vienas mūsų gyvenimo žiburių. Diena, kurios baiminosi Britanija ir didelė pasaulio dalis, atėjo. Jos nebėra“, – redaktoriaus skiltyje rašė „The Sun“.

„Mūsų valstybės motina. Garsiausia, mylimiausia, labiausiai gerbiama moteris Žemėje. Britanijos stuburas... Sunku galvoti apie britišką gyvenimą be jos buvimo. Naujasis pasaulis atrodys keistas“, – rašė laikraštis.

„The Times“ nekrologe pavadino Elžbietą II „moterimi, išgelbėjusia monarchiją“.

„Dėl jos atsidavimo... institucija, kartais atrodydavusi kaip pasenusi ir atitrūkusi nuo šiuolaikinės visuomenės vertybių, šiandien tebėra svarbi ir populiari“, – rašė laikraštis.

Kairiojo sparno „The Guardian“ skiltininkas Jonathanas Freedlandas (Džonatanas Fridlandas) rašė, kad monarchės mirtis pranašauja „naujos ateities“ pradžią.

„Nebėra... mūsų kolektyvinio gyvenimo elemento, nuolat ir patikimai nekisdavusio“, – pridūrė jis.

„The Daily Telegraph“ tuo tarpu pagerbė Elžbietą II „viso gyvenimo tarnyba“.

„Ji buvo daugiau nei vien tolimas, matriarchalinis valstybingumo simbolis; ji buvo mūsų nuolatinė bendrakeleivė ir vedlė, raminamai santūri net pačiais neramiausiais laikais, – rašė leidinys.

„Antrasis Elžbietos amžius baigiasi. Tegyvuoja karalius Karolis III", – priduriama jame.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją