„Na ką, šiais metais Kanų kino festivaliui pasirinkau vandenyno spalvos suknelę. Yra visokių taisyklių, kurias labai vertina prancūzų auditorija, itin svarbu palaikyti jų dizainerius, todėl atidarymui pasipuošiau dizainerio Christophe Guillermo drabužiu, šią suknelę jis pasiuvo specialiai man, žinodamas, kad kristalai ir blizgučiai – jau praeitis“, – dalijosi 42 metų žvaigždė.

Publika gana dviprasmiškai įvertino garsios moters požiūrį į kino festivalį ir pažymėjo, kad jos dalyvavimas ten menkai kam įdomus.

K.Sobčiak žinutė Telegrame
Foto: Soc. tinklai

Tai užkliuvo ir aštrialiežuvei Ksenijai Sobčiak. Televizijos laidų vedėja išsijuokė iš Viktorijos ir savo „Telegram“ kanale pasidalino nuotrauka, kurioje matoma, kad Kanų kino festivalio fotografų V. Bonia absoliučiai nedomina.

Tiesa, ne visiems K. Sobčiak gerbėjams toks jos poelgis nepasirodė labai tinkamas. Atsirado manančių, kad keturiasdešimtmetės žurnalistės reakcija į Viktorijos pasirodymą ant Kanų raudonojo kilimo esą buvo nederama.

Viktoriją užstojo ir žurnalistė Nadežda Strelec. Vaizdo tinklaraštininkė pasmerkė iš garsios moters besijuokiančius: „Aš nežinau, pagal kokią logiką kiekvienais metais Viktorija Bonia atsiduria ant Kanų raudonojo kilimo, bet iš ko tyčiotis, taip pat nesuprantu. Faktas lieka faktu, kad ji vienintelė žinoma Rusijos moteris, kurią ten iš tikrųjų kviečiasi nepriklausomai nuo to, ar ten rodo rusų kūrėjų filmus, nepriklausomai nuo rėmėjų ir netgi nepriklausomai nuo politinės situacijos. Kažkodėl taip jau susiklostė. Mūsų šalyje šia tema apstu labai neigiamų komentarų, daugiau jų nebent politikos klausimais. Ir šiais metais, užuot pasidžiaugę, kad bent ko nors iš rusų neatšaukė, „Telegram“ plinta labai nevykęs juokelis, esą, Kanų fotografai vos ne specialiai nusisuka nuo V. Bonios. Tik, sprendžiant iš nuotraukos, viskas visai ne taip. Kalbant apie įvaizdį, jis ne stebuklingas, bet ir ne nesėkmė. Kitų raudonojo kilimo svečių kontekste netgi visai nieko“.

Verta priminti, kad minima V. Bonia buvo viena tų moterų, kurios pradėjo „rankinių karpymo madą“. Maskvos modeliai ir influencerės ėmė kaltinti iš Rusijos pasitraukusį „Chanel“ rusofobija. Vardinių prekių rusėms nuo šiol ne visada pavyksta įsigyti net užsienyje – prabangos ženklas jų prašo pasirašyti pasižadėjimą, kad drabužiai, rankinukai ar kiti aksesuarai nebus dėvimi ir demonstruojami Rusijoje, kuri pradėjo karą Ukrainoje.

Dėl pritaikytų sankcijų ašaras tuomet liejo ir V. Bonia. Monake gyvenanti manekenė, verslininkė ir influencerė, turinti 9 mln. sekėjų, prabilo angliškai: „Turiu pasakyti, jei „Chanel House“ negerbia savo klientų, kodėl mes turime gerbti „Chanel“? Iki.“ Ji tikino, kad „niekada nematė, kad prekės ženklas elgtųsi taip nepagarbiai savo klientų atžvilgiu“. Viktorija nebuvo vienintelė, kuri iš pykčio sukarpė savo „Chanel“ rankinę ir visa tai nufilmavo. Rusijos moterų tarpe tai tarpo flešmobu, pavadinimu #ByeByeChanel.

Tiesa, ši mada greitai sulaukė kritikos. Tokiu savo elgesiu, pasak dalies internautų, turtingos rusės tik parodo, kad joms terūpi tik jų pačių kailis. „Kodėl jos nesijaudina dėl Putino sukeltų ukrainiečių mirčių? Vietoj to jos daro šį vaikišką triuką su žirklėmis“, – stebėjosi vienas iš daugelio komentatorių.

Karo pradžioje ta pati V. Bonia laikėsi visai kitokios nuomonės. Aštuntą karo Ukrainoje dieną garsi rusų tinklaraštininkė ir televizijos laidų vedėja išplatino atsiprašymą Ukrainos žmonėms už tai, ką Vladimiras Putinas daro jų šaliai. Instagramo istorijose ji paskelbė Ukrainos vėliavos spalvų nuotrauką ir parašė: „Noriu atsiprašyti. Iš visos širdies. Atsiprašau“.